دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج


 • یکی از طرقی که می توان به آن متوسل شد و تابعیت فرانسه و یا اقامت دایم فرانسه را اخذ نمود مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه است که شرایط هر یک از آن­ها بسته به اینکه متقاضی درخواست تابعیت فرانسه از طریق ازدواج و یا اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج را داشته باشد، متفاوت خواهد بود.

  این مسأله که شما تابعیت کشور فرانسه و یا اقامت دائم این کشور را انتخاب میکنید، با انتخاب هر کدام از این گزینه ها، اجازه زندگی بلند مدت در فرانسه به شما داده می شود. البته تفاوت هایی بین این دو گزینه انتخابی وجود دارد که با توجه به شرایط و موقعیت شما بایستی بررسی شود که بهترین گزینه انتخابی در مورد شما چیست.

  گرفتن اقامت فرانسه و پاسپورت این کشور و شهروندی فرانسه باعث می شود تا مانند یک شهروند فرانسوی ازتمامی حقوق اصلی یک تبعه فرانسه مانند : حق رای و استفاده از خدمات عمومی برخوردار باشد. همچنین از مزایای اخذ تابعیت فرانسه   به دست آوردن برخی امتیازات و حقوق برای شما در کشور های عضو اتحادیه اروپا می شود.

  از جمله امتیازاتی که از طریق اخذ اقامت فرانسه در کشور های عضو اتحادیه اروپا بدست می آورید می توان به اجازه زندگی و کار و تحصیل در هر کدام از کشور های منطقه بدون نیاز به ویزا و مجوز کارکرد.در ادامه به معرفی راه های اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه می پردازیم.

  به 4 طریق می توان از طریق ازدواج تابعیت فرانسه را تحصیل کرد.1- چنانچه 4 سال از ازدواج و زندگی زناشویی آن­ها گذشته باشد. 2- چنانچه زن و شوهر در خارج از فرانسه زندگی کرده باشند، همسر متقاضی باید در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت نام کرده باشد. 3- اگر زن و شوهر در خارج از فرانسه ازدواج نمایند، ازدواج انها بایستی در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسد.4- این مدت زمان 4 ساله که ذکر شد می­تواند به 5 سال نیز افزایش یابد چنانچه متقاضی نتواند با مدارک قانونی ثابت نماید که به طور مستمر برای مدت 3 سال در فرانسه زندگی کرده­اند. و اخذ اقامت دایم فرانسه نیز به 3 طریق: 1- ازدواج با شخصی که اقامت موقت فرانسه را به نحوی از انحاء دارد و قصد دارد به عنوان همراه، برای همسر خود نیز جهت ورود به فرانسه اقدام کند 2- ازدواج با شخصی که اقامت دائم فرانسه را دارد و 3-  ازدواج با شخصی که  تابعیت فرانسه را دارا می باشد.

  در این مقاله سعی بر آن است تا طرق و چگونگی و شرایط تحصیل تابعیت و یا اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج، مدارک لازم و هر آنچه که در این راستا شما هم میهنان عزیز بدان نیاز دارید مورد بررسی قرار گیرد. که در این راستا :  موسسه ملک پور مفتخر است با بهره مندی از مشاورین و وکلای زبده شما را در مهاجرت به فرانسه و گرفتن تابعیت و اقامت این  کشور و هرگونه سوال حقوقی پیرامون این موضوع شما را  یاری رساند.

   

   

  واژگان کلیدی:

  فرانسه- مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه– اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج- اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج