دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اخذ تابعیت از طریق ازدواج در فرانسه

 • براساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص م یتواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور فرانسه از این این قاعده مستثنی نمی باشد.لذا چنانچه یک نفر با یک فرانسوی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

  موسسه حقوقی ملک پور نحوه این اقدام حقوقی را برای شما توضیح داده وپرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور فرانسه می پذیرد.

  در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است.

  برای مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.

  در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است.

  لیکن در مورد کشورفرانسه ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود.

  البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد.

  لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

  برای مثال: در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خود به خودایرانی حساب می شود.

  حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

  همچنین است در کشور فرانسه که ازدواج با شخص فرانسوی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

  بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت درفرانسه از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود میباشد.

  شما میتوانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید وما با افتخار شما را راهنمایی می کنی خواهشمند هستیم توجه فرمایید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت می باشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات می باشد.بنابراین لطفا در خصوص امور غیر حقوقی با ما تماس نگیرید.