دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اقامت بعد از تحصیل در نروژ

 • امروزه دغدغه بیشتر دانشجویان اقامت بعد از تحصیل است.ایا نروژ را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید؟ایا از شرایط اقامت بعد از تحصیل در نروژ اطلاع دارید؟ایا شرایط و راه های اقامت در نروژ را میدانید؟در این مقاله سعی بر این داریم تا شرایط و راه های اقامت در نروژ بعد از تحصیل را به اطلاع شما عزیزان برسانیم و اگر تمایل به اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت بعد از تحصیل در نروژ را دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته مشورت نمایید.تحصیل در دانشگاه های نروژ رایگان است و شما نیازی به پرداخت شهریه ندارید. و حدود 300 تا 600 کرون نروژ باید واریز کند که این هزینه بابت خدمات رفاهی دانشجویی پرداخت میشود.دانشجویان در نروژ 20 ساعت در هفته اجازه ی کار دانشجویی دارند. هزینه تحصیل دانشجویان بین الملل با دانشجویان نروژی تفاوتی نمیکند.تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ به زبان نروژی است.تحصیل در مقطع دکتری  در نروژ 3 تا 5 سال طول میکشد و این مدت زمان تحصیل منجر به اخذ اقامت در نروژ میشود.ویزای تحصیل در نروژ مولتی پل است.دانشجوی نروژ اجازه ی تردد در حوزه ی شینگن را دارد.شخص متقاضی برای اقامت بعد از تحصیل در نروژ باید مشخص نماید که از طریق چه نوع ویزایی قصد اقامت دارد از طریق ویزای کار یا ازدواج یا ثبت شرکت  اقدام نماید که در این جا در این خصوص اطلاعات کامل در اختیار شما عزیزان قرار میدهیم.

  کار در نروژ:

  در طول سال گذشته نروژ با توجه به تحولات مثبت در وضعیت اقتصاد بین المللی نرخ بیکاری کمی کاهش یافته است. از ژانویه سال 2011 نرخ بیکاری 3.1 درصد از نیروی کار است و انتظار می رود در سال 2011 ثابت باقی بماند. بررسی های اخیر از کارفرمایان نشان داده است که تقاضا برای نیروی کار در آینده ای نزدیک هم در داخل نروژ وهم از کشور های دیگر انتظار می رود کمی افزایش بیابد.پرطرفدارترین و بزرگترین افزایش در سال گذشته در بخش ساختمان و ساخت و ساز بوده است، صنایع سنگین و همچنین در مهندسی و فناوری اطلاعات و ارتباطات بخش های دولتی نیز با این حال دیده کاهش یافته است.به ویژه در بخش آموزش و پرورش موقعیت کمتری برای معلمان و جوانان وجود دارد.آگهی بیکاری در نروژ در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر نسبتا پایین و در دو بخش دولتی و خصوصی  در سال آینده فرصتهای شغلی انتظار می رود تا حدودی افزایش یابد.پایین ترین نرخ بیکاری در شهرستان از سگن اوز فجردن در سواحل غرب نروژ (حدود 2،4٪) ثبت شده است. بالاترین نرخ در شهرستان های جنوبی اسلو، به وآدر (حدود 3،9-4،0٪) بود.در سال آینده تقاضا برای کارگران غیر ماهر در نروژ انتظار نمی رود که افزایش یابد، اما انتظار می رود در برخی از تجربه ها تقاضا برای کارگران بسیار ماهر پرسنل بهداشت و درمان (متخصصان، پزشکان عمومی، دندانپزشکان، پرستاران و دیگر کارگران ماهر مهندسین در بسیاری از زمینه ها (به خصوص نفت و فرآورده های نفتی، بخش دریایی)کارگران ساختمانی ماهرکارگران حمل و نقل (کامیون و اتوبوس رانندگان و آشپز و نانوا و ، جوشکار، کارگران معدن بیشتر است.
  چگونه پیدا کردن کار در نروژ

  اینترنت

  اغلب مشاغل در نروژ در اینترنت آگهی  میشود. در نروژ بر روی وب سایت های بزرگترین پایگاه داده همچنین می توانید ببینید. اغلب شرکت ها وب سایت های خود را دارند.

  روزنامه ها

  در بیشتر روزنامه ها تبلیغ مکمل کار مجزا که در آن تمام تبلیغات قرار داده شده  است.

  جستجوی کار باز

  یک “بازار خاکستری ‘بزرگ برای جای خالی وجود دارد – جای خالی که آگهی نمی شوند. این جای خالی می توان با ارسال برنامه های کاربردی کار باز به شرکت های مربوطه پیدا شده است. مهم است که به دنبال نرم افزار خود را با یک تماس تلفنی است. در شما می توانید برای شرکت های نروژی، محصولات و خدمات و صفحات زرد نیز فراهم می کند آدرس اطلاعات را جستجو کنید.خدمات در دسترس از می باشد. مراکز کار در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا همه کار با هم از طریق شبکه  است که قادر به ارائه اطلاعات کار و شرایط زندگی، و غیره پایگاه داده یک شغل نیز در دسترس که شامل جای خالی در نروژ و خارج از کشورهای دیگر است.

  آژانس های استخدام

  شما می توانید در یک اداره ی کاریابی ثبت نام کنید. استخدام کارمندان در وهله اول برای موقعیت های موقت است. درخواست کار در نروژ برای تخصص صنایع خاص وجود دارد.

  کاربرد

  برنامه شما باید تایپ شود و بیش از دو صفحه نباشد.لطفا موارد زیر را توجه داشته باشید:

  دفعات بازدید: تبلیغات با دقت، و مطمئن باشید که شما در حال پاسخ دادن به سوالات آنها درخواست شما باید در برنامه خود که چرا شما در حال استفاده برای آن موقعیت خاص، و یا چرا شما در حال ارسال به یک برنامه باز است از آن است که شما می دانید چیزی در مورد شرکت و که شما باید شرایط لازم برای این کار، و چگونه شما نیازهای خود به آنها بگویید در مورد انگیزه خود را برای این کار، و ایده آل توضیح دهد که چرا شما می خواهید به حرکت به نروژ شرکت همیشه انتظار خواهد شد CV و منابع خود را

  درخواست خود را از طریق پست و یا ایمیل ارسال نمایید.

  رزومه

  این مهم است که مطمئن شوید که رزومه حاوی اطلاعات درست باشدو به آسانی قابل خواندن باشد.

  : رزومه عبارتند از

  اطلاعات شخصی: نام، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل، تاریخ تولد، ملیت، تابعیت و وضعیت مدنی است.

  آموزش: مدارک رسمی. در صورت امکان، شما باید مقطع تحصیلی و یا آموزش و پرورش معادل دولت نروژی ارائه دهند. توضیح محتوای اصلی برنامه های آموزشی شما است. سابقه کار: این بخش بسیار مهمی از CV شامل یک شرح مختصر از هر شغل مربوطه / موقعیت

  دیگر شرایط: شامل مهارت های زبان شفاهی و کتبی و مهارت های

  علائق: فقط در چند خط، توصیف منافع خود و فعالیت های اوقات فراغت مورد علاقه

  منابع: بسیار مهم است مطمئن شوید که شما حداقل دو مراجع فعلی خود را از و / یا اشتغال قبلی ارائه می کنید، بیان موضع خود و شماره تلفن. در حالت ایده آل، داوران شما باید قادر به صحبت به زبان انگلیسی باشند.شما باید یک هفته بیش از پنج ساعت در روز یا 30 ساعت کار می کنند. حداقل یک روز در هفته باید آزاد باشد. هر نوع قرارداد دستمزد یا قرارداد جمعی تحت پوشش نیست.

  قرارداد کار

  به عنوان یک کارمند، قرارداد کار تحت عنوان اشتغال موقت و دائم است.

  قرارداد کار باید شامل موارد زیر باشد:

  نام و آدرس کارفرما و کارمند

  تاریخ قرارداد کار را به اجرا در می آید

  نام محل کار

  وظایف کارمند و وظایف

  موقعیت کارمند

  طبیعت از اشتغال: موقت، نیمه وقت یا دائمی

  هر دوره آزمایشی و طول آن (در مورد اشتغال محدود به زمان تاریخ پایان قرارداد

  دستمزد و سیستم های پرداخت

  ساعات کار، هر گونه ترتیبات اضافه کاری

  تعطیلات، پرداخت تعطیالت

  مرتبط جمعی / قراردادهای دستمزد

  دستمزد شما  نسبت به مدارک تحصیلی، سابقه کار نظری و عملی، همه در نظر گرفته میشود وقتی قراردادهای دستمزد به طور کلی برای

  ساخت و ساز ساختمان صنعت قابل اجرا ساخته شده بودند،. برای کارگران ماهر،کارگران غیر ماهر با هیچ تجربه در صنعت  برای کارگران حداقل دستمزد نیز معرفی شده است. کارگر با حداقل یک سال تجربه در صنعت تحت عنوان قراردادهای دستمزد و قراردادهای جمعی در بسیاری از صنایع استفاده می شود. این قراردادهای دستمزد تعیین چارچوب برای دستمزد در صنعت و / یا شرکت مربوطه می باشد نروژ  برای جلوگیری از مالیات مضاعف توافق مالیاتی دوجانبه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا دارد. اگر شما در نروژ اقامت کمتر از شش ماه، دارید قوانین جداگانه ای اعمال می شود .کارفرما قبل از پرداخت دستمزد موظف به کسر مالیات است.

  زمان کار

  با توجه به قانون کار نروژ ساعات کار باید نه ساعت در روز و یا 40 ساعت در هفته باشد. ساعات کار کوتاه تر ممکن است در یک قرارداد / قرارداد دستمزد جمعی و یا در یک قرارداد منحصر به فرد به توافق رسیدند. امروزه بسیاری از مردم در هفته 37.5 ساعته کار می کنند. مشکلات غیر قابل عبور برای کارفرمای شما ایجاد نمی کند به مرورکار بیش از 40 ساعت در هفته در نظر گرفته می شود برای اضافه کاری، شما باید حداقل 40٪ بیشتر از دستمزد ساعتی استاندارد خود را دریافت کنید. این قابل اجرا است که اضافه کار تحمیل شده بر کارکنان، و برای کارکنان که روز کار می کنند. اگر شما کار شیفت، بعد از ظهر و یا شب، به شما خواهد پرداخت اضافه کاری برای هر ساعت پس از 36 یا 38 ساعت در هفته کار دریافت خواهید کرد. هیچ الزام قانونی به پرداخت اضافه کاری به مردم در پست های مدیریتی وجود دارد. مردم به طور معمول اجازه کار بیش از 200 ساعت اضافه کاری در سال است.

  کار شبانه

  کار در شب بین 22.00 و 06،00 انجام می شود اساسا، کار در شب مجاز نیست .قانون کار برای طیف وسیعی از مشاغل در بخش حمل و نقل، خدمات بهداشتی، هتل ها، رستوران ها و صنایع مختلف، استثنا است. به عنوان مثال:کار در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی ترک مرخصی سالانه، مرخصی والدین، تعطیلات عمومی و غیره قانون تعطیلات نروژی سالانه حق همه کارکنان زمان تعطیلات هر سال است. قانون قابل اجرا در بخش دولتی و خصوصی به طور یکسان است. کار در روزهای یکشنبه و تعطیلات عمومی مجاز نیست. اما امروزه، طیف وسیعی از استثنا توسط قانون محیط کار نروژی مجاز می باشد.

  ثبت شرکت و سرمایه گذاری در نروژ:

  F.A.Q.

  نروژ یک کشور بسیار کوچک واقع در شمال اروپا و دارای یک اقتصاد بسیار توسعه یافته است. به همین دلیل سرمایه گذاران خارجی آن را به عنوان یک قسمت بسیار مناسب برای شرکت های اختلاط پیدا خواهند کرد.هر فرد در هر ملیت، تابعیت یا اقامت می تواند سهامدار یا مدیر در یک شرکت نروژی باشد. شرکت نروژی نیز باید یک هیئت مدیره توسط سه نفر از اعضا و یا توسط دو عضو و عضو هیئت مدیره معاون تشکیل شده داشته باشد. حداقل نیمی از اعضای هیئت مدیره باید ساکنان نروژی و یا شهروندان نروژ باشند. اولین گام در هنگام ثبت نام رزرو یک دفتر در نروژ است.این مراحل را برای ثبت شرکت در نروژ است .

  گام بعدی ارائه مدارک شناسایی از قبیل

  کپی گذرنامه،

  کارت های شناسایی یا گواهینامه رانندگی

  یک قبض آب و برق های اخیر و یا بیانیه بانک به عنوان اثبات آدرس مسکونی

  این اسناد همچنین باید در هنگام باز کردن حساب بانکی ، سرمایه همراه با انواع نرم افزار های دیگر و یا اسناد درخواست شده توسط بانک  به سرمایه گذاران خارجی ارائه شود. برنامه های کاربردی سرمایه گذاران می توانند شروع به آماده سازی اسناد برای ثبت نام از شرکت و باز کردن حساب به اشتراک بانک سرمایه سپرده شده است، گواهی به فایل ثبت نام شرکت اضافه خواهد شد یکی از ویژگی های کلیدی ترکیب یک شرکت در نروژ است ارائه اسناد و مدارک ثبت نام گام نهایی خواهد بود . ارسال فایل ثبت نام شامل تمام مدارک مورد نیاز ثبت نام مرکزو دریافت شماره ثبت شرکت می باشد. کمک های ما شامل تهیه اساسنامه است. تهیه اسناد برای الحاق شرکت در نروژ: امضا نمونه، شناسایی مقالات کپی، فرم نرم افزار مورد نیاز توسط نروژی اداره ثبت شرکت؛ارائه یک دفتر ثبت نام در نروژ است. دفتر ثبت به عنوان ستاد شرکت در نروژ خدمت می کند راه اندازی یک حساب بانکی برای شرکت در نروژ عمومی است. تنظیم حساب بانکی به عنوان یک حساب جاری بانک پس از ثبت شرکت کمک خواهد کرد. معرفی یک حسابدار نروژی، به عنوان خدمات حسابداری برای کسب و شرکت با مسئولیت محدود نروژی باید حداقل یک سهام داران، مجمع عمومی و هیئت مدیره است. باید حداقل سرمایه 30،000 سهامداران یک نروژی به میزان کمک های خود را مسئول بدهی ها و تعهدات این شرکت خواهد شد. شرکت سهامی در نروژ شرکت سهامی نروژی نیاز به حداقل سرمایه 1،000،000 حدود 125.000 یورو از آن نیاز به حداقل یکی از سهامداران، هیئت مدیره و یک دفتر ثبت شده است. سهامداران به میزان مشارکت آنها برای بدهی ها و تعهدات این شرکت هستند. واحد نروژی، جانبی و یا دفتر نمایندگی  شرکت خارجی مجاز به راه اندازی شرکت جدا از شرکت مادر، که در آن شرکت های خارجی یک سهام در شرکت نروژی خواهند داشت. شرکت های خارجی نیز می توانید شرکت مادر در نروژ را باز کنید.

  ازدواج در نروژ:

  ازدواج با یک شهروند خارجی

  اگر شما قصد ازدواج با یک شهروند خارجی در نروژ را دارید، باید اسناد و مدارک به اداره مالیات را ارسال کنید.اگر شما به ازدواج با یک شهروند خارجی که دارای اجازه اقامت دائم در نروژ، روش همان زمانی که دو شهروند نروژی ازدواج است یک شهروند خارجی بدون مجوز اقامت دائم در نروژ باید اسناد و مدارک زیر به اداره مالیات را ارسال کنید. اظهارنامه شخصی

  شهروندان خارج از منطقه شمال اروپا باید اسناد و مدارک (تنها به زبان نروژی) ارائه دهند که آنها از نظر قانونی مقیم نروژ هستند. اسناد و مدارک باید از اصل مدارک یا نسخه گواهی شده توسط یک مقام دولتی نروژی باشد مستندات از یک کشور در خارج از منطقه شمال اروپا باید قانونی باشد و یا تایید توسط مقامات در کشور که در آن صادر شده باشد. ممکن است ترجمه لازم باشد مگر این که گواهی به زبان انگلیسی، دانمارکی یا سوئدی نوشته شده است. گواهی باید اصل باشداگر گواهی ترجمه شده است، هر دو گواهی اصلی و نسخه ترجمه شده از گواهی باید ارائه شود. اگر گواهینامه در یک کشور دیگر ترجمه شده است، به جز در کشورهای اسکاندیناوی، ترجمه باید شامل تمبر ابستل (تایید که امضای یک مقام دولتی بر روی یک سند واقعی است که از امضا کنندگان از قدرت اعلام کرد)، و یا توسط وزارت کشور تصدیق امور خارجه صادر شود.کسی که مقیم نروژ است اسناد و مدارک را باید به اداره مالیات ارسال نماید.

  مقررات نروژی مربوط به ازدواج

  قبل از ازدواج، مجموعه ای رسمی باید مورد بررسی قرار گیرد. این شامل چک کردن هویت خود که شما و همسر آینده خود بیش از 18 سال سن دارند. نرم افزار برای بررسی پیش نیاز قبل از ازدواج بنابراین باید به ثبت ملی در نروژ فرستاده شود، به عنوان مثال اداره مالیات محلی، از کسی که در نروژ زندگی می کند. اگر نه شما و نه همسر آینده خود را تا به حال در نروژ اقامت، نداشته اید ممکن است توسط اداره مالیات پردازش شده است.

  موارد زیر باید ارائه شود:

  اعلامیه توسط احزاب ازدواج قبل از تایید انطباق با شرایط ازدواجQ-0150فرم

  بیانیه توسط ضامن”، فرم Q-0151

  اعلامیه در مورد املاک، شما و یا همسر آینده در صورتی که تا قبل از ازدواج بدست امده باشد.

  اگر تابعییت نروژ را ندارید، شما نیز ملزم به ارائه اسناد و مدارک زیر هستید:

  مستندات است که شما به طور قانونی مجاز به ورود و اقامت در نروژ مستندات را از کشور خود که تایید این است که هیچ مانعی برای شما به ازدواج ورود وجود دارد.اسناد باید در اصل باشند اسناد باید تصدیق شود به عنوان مثال یک دفتر اسناد رسمی باید تصدیق که کسی که سند را امضا کرده است از قدرت به انجام این کار در نروژی این است که اغلب به عنوان “ابستل” نامیده می شود.اسناد نباید بیش از 4 ماهه که در نروژی یا انگلیسی نوشته شده است، باید ترجمه شود، و مهر و امضا شده توسط ترجمه مجاز. ترجمه باید همچنین شامل بیانیه احراز هویت ( “ابستل”) اگر این است که در نروژی یا انگلیسی نوشته شده است.اصلی از سند و ترجمه باید ارائه شودگواهی تولد شما یا سایر اسناد مربوطه (گذرنامه) که نام و تاریخ تولد خود را تایید می کند.اگر شما در خارج از نروژ طلاق شده است، اوراق طلاق را باید به مربوطه شهرستان با در نروژ ارائه شود قبل از استفاده برای معاینه، به طوری که برای به دست آوردن تایید قبل از پیش نیاز می تواند ارزیابی شود. این مورد نیاز است حتی اگر قدرت که اوراق طلاق را صادر کرده است همان اقتدار است که بیانیه ای از هیچ مانعی برای ازدواج صادر شده است.زمان پردازش به طور معمول 14 روز طول می کشد. با این حال، توصیه می شود که نرم افزار در اسرع وقت قبل از مراسم ارائه شود باید پیش نیازها گواهی خواهد شد .صدور گواهینامه به مدت 4 ماه معتبر است همچنین ممکن است به طور مستقیم به فرد در مراسم ازدواج فرستاده شود.

   مدارک مورد نیاز برای ازدواج در نروژ:

  همه شهروندان خارجی که مایل به ازدواج در نروژ هستند باید از نظر قانونی در زمان ازدواج باید مجاز به ورود و اقامت در نروژ  باشند. این موضوع باید با پاسپورت خود و یا دیگر مدارک شناسایی مستند شود شهروندان استرالیا و نیوزیلند ممکن است، بدون ویزا، اقامت را در نروژ برای 90 روز پس از ورود از نظر قانونی دارند. تاریخ ورود در تعیین نوع اقامت قانونی یک شهروند خارجی از اهمیت حیاتی در نروژ برخوردار است. مهر در گذرنامه خود، و یا یک بلیط سفر صادر به نام شما و همراه با یک پاس شبانه روزی، ممکن است به عنوان اسناد و مدارک برای تاریخ ورود استفاده شود. شهروندان خارجی که نیازی به تایید اقامت در نروژ  ندارند شهروندان از کشورهای اسکاندیناوی هستند.شهروندان منطقه اقتصادی اروپا / کشورها انجمن تجارت آزاد اروپا و اعضای خانواده خود حق اقامت به مدت 3 ماه از زمان ورود، یا شش ماه اگر به دنبال اشتغال داشته باشد سایر شهروندان خارجی نیاز به ویزا دارند. ممکن است در نروژ تا 90 روز هنگام ورود از یک موضوع منطقه به موافقتنامه شنگن باقی بماند شهروندان خارجی که نیاز به تایید انجام را وارد کنید و اقامت در نروژشهروندان کشورهایی که نیاز به ویزا برای ورود و اقامت در نروژ. برچسب ویزا در سند سفر خود را مدت زمان شما مجاز و قانونی قادر به ورود و اقامت در نروژ را تعیین میکند. شهروندان از منطقه اقتصادی اروپا / منطقه انجمن تجارت آزاد اروپا که بیش از 90 روز ماندن باید، به عنوان یک قاعده کلی یک اجازه اقامت خاص است استخدام به دنبال ساکنان از منطقه اقتصادی اروپا / انجمن تجارت آزاد اروپا حق اقامت در نروژ تا شش ماه بدون اجازه اقامت خاص دارند .

  نامزد اجازه

  اگر شما قصد ازدواج در طول اقامت خود در نروژ دارید، و پس از آن قصد اقامت قانونی دارید شما ممکن است برای اقامت بر اساس قصد ورود به ازدواج ( “نامزد اجازه”) این اجازه برای 6 ماه صادر شده باشد مجوز منوط به قوانین برای الحاق به خانواده است .با این حال، اجازه می دهد تا ورود به نروژ برای مدت زمان مجوز های مکرر باشد و به شما نیز اجازه کار داده شود بعد از اینکه ازدواج کردید. برای الحاق به نامزدی  اجازه باید قبل از ورود ارائه شود، و شما پس از آن قادر به اقامت در نروژ هستید .

  در این مقاله سعی بر ان داشتیم تا اطلاعات کامل و جامع در مورد شرایط اقامت بعد از تحصیل در نروژ به استحضار شما عزیزان برسانیم و راه ها ی اقامت در نروژ را برای شما بازگو نماییم که بعد از اتمام تحصیل از طریق چه نوع ویزایی میتوانید در نروژ به اقامت دائم برسید یا باید اقدام به کار کردن کنید یا با تبعه نروژی ازدواج نمایید یا از طریق ثبت شرکت و کار افرینی اقدام به تمدید ویزا نمایید اگر قصد اقامت بعد از تحصیل در نروژ دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته به صورت رایگان تلفنی مشورت نمایید.