دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اقامت فنلاند از طریق ازدواج
 • آیا اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج امکان پذیر است ؟ اخذ اقامت  فنلاند از طریق ازدواج چه شرایطی دارد ؟ چگونه می توان تابعیت فنلاند را از طریق ازدواج در فنلاند اخذ کرد ؟ بعد از چه مدت از طریق ازدواج در فنلاند میتوان اقامت فنلاند را اخذ کرد ؟ آیا بعد از اخذ اقامت دایم در فنلاند اخذ تابعیت از طریق ازدواج درفنلاند  میسر است ؟ چه شرایطی برای ازدواج در فنلاند وجود دارد  این مقاله برای شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت موسسه حقوقی ملک پور در باب اخذ اقامت از طریق ازدواج درفنلاند  نگارش شده و به سوالات شما در باب ازدواج درفنلاند پاسخ می دهد .

  طبق نظام حقوقی بین الملل خصوصی اکثر کشورها  تابعیت از طریق ازدواج از همسر انتقال می یابد.

  اما بر اساس  نظام حقوقی ایران تابعیت فقط از طرف مرد به زن منتقل شده و اگر فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران را اخذ  نکرده و  ازدواج با زن ایرانی دلیل کسب  تابعیت ایران نمی شود اما در صورت ازدواج زن خارجی با مرد ایرانی زن خارجی تابعیت ایرانی را اخذ می کند.

  در بیشتر کشورها ازدواج راهی برای کسب اقامت و سپس اخذ تابعیت شده و فرقی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه یا مقیم یک کشور ازدواج کند .

  و در هر صورت ازدواج راهی برای اخذ اقامت و بعد از مدتی اخذ تابعیت می شود .

  پروسه زمانی که فرد برای اخذ اقامت طی می کند  وابسته به این است که شخص با فردی تبعه ازدواج کرده باشد یا با فردی که مقیم آن کشوراست .

  ازدواج در فنلاند نیز مانند تمامی کشورها راهی برای اخذ اقامت فنلاند  است و فرد  بعد از ازدواج با فنلاندی  پس  از طی کردن پروسه زمانی مورد نظر اقامت فنلاند  را  اخذ کرده و سپس به تابعیت می رسد . این پروسه زمانی در صورت ازدواج با تبعه کمتر از کسی است که اقامت دایم دارد.

  پس  از ازدواج با زن یا مرد فنلاندی فرد  میتواند اقامت کشور فنلاند را درخواست کند و فرم های مربوط به درخواست اخذ اقامت را پر کرده و مدارک مورد نیاز را  نیز ضمیمه نماید.

  شخصی که برای ازدواج با فنلاندی  اقدام میکند نباید هیچگونه  منع قانونی برای ورود به کشور فنلاند داشته باشد و  همچنین می تواند ویزای نامزدی فنلاند را دریافت کرده و وارد کشورفنلاند شود .

  برای بررسی مدارک و اخذ ویزای نامزدی فنلاند  با وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در مشاوره تلفنی رایگان با وکلای این موسسه کلیه سوالات خود را درباب ازدواج در فنلاند مطرح کنید .

  شخصی که تمایل به  ازدواج با تبعه یا مقیم فنلاند دارد باید درخواست  قانونی خود را برای اخذ ویزای  نامزدی و ازدواج  با شخص مورد نظر ارائه دهد و همینطور مدارکی که بیانگر مجرد بودن شخص است نیز باید ضمیمه پرونده شود.

  چراکه شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با با فرد مقیم یا تبعه فنلاند  دهد . و در صورتی که فرد متاهل بوده و همسر وی فوت کرده باشد باید گواهی فوت همسر را داشته باشد و یا در صورت جدا شدن از همسر باید مدارک طلاق خود را داشته باشد.

  همچنین فردی که با تبعه یا مقیم فنلاند قصد ازدواج دارد باید بتواند مدارکی ارائه دهد که نشاندهنده  شناخت و علاقه کافی بین طرفین باشد .

  که این مدارک میتواند شامل ارائه عکس و یا چیزهایی از این قبیل باشد که بیانگر این باشد که این ازدواج  واقعی است و نه صرفا ازدواجی صوری برای اخذ اقامت و تابعیت فنلاند.

  از آنطرف هم شخصی که تبعه یا مقیم کشور فنلاند  است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود و مدارک مالی که نشانگر این است که می تواند محل اقامت و هزینه های همسر خود در فنلاند  را پوشش دهد ارائه می کند . در صورتی که شخص متقاضی ازدواج در فنلاند  نتواند برای ازدواج ورود قانونی به فنلاند داشته باشد می تواند در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی انجام ده .

  بعد از اخذ این ویزای نامزدی و ازدواج اقامت فنلاند را کسب کرده و بعد از گذشتن چند سال تابعیت کشور فنلاند را اخذ نماید.

  با اخذ اقامت فنلاند فرد می تواند به راحتی در کل حوزه شنگن بدون نیاز به روادید رفت و آمد داشته و یا سکونت کند .  لازم به ذکر موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی برای پیدا کردن همسر در فنلاند نداشته و صرفا شما را در باب اخذ ویزای ازدواج و راههای اخذ اقامت فنلاند  یاری می کند.

  در باب اخذ تابعیت فنلاند با ازدواج با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.

  در باب کسب اقامت فنلاند  و امور مربوط  به ازدواج در فنلاند می توانید از مشاوره تلفنی رایگان  مشاورین موسسه حقوقی ملک پور بهره مند شوید و قبل از هر گونه اقدام در این باب با وکلای ارشد موسسه حقوقی ملک پور مشورت نمایید .

   

  فرناز محمودی