دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اقامت کاری در انگلستان

 • منبع:malekpourco.com


  آیا قصد مهاجرت به کشور انگلستان از طریق اخذ ویزای کاری این کشور را دارید؟

  شرایط و قوانین اخذ ویزای کاری کشور انگلستان چه می باشد؟

  آیا از طریق ویزای کاری انگلستان می توان به اقامت دائم این کشور و در نهایت به تابعیت و پاسپورت انگلیسی دست یافت؟

  طرق مهاجرت کاری کشور انگلستان کدامند؟

  بهترین روش برای ورود و اقامت انگلستان برای من کدامند؟

  اگر سوالات بالا و از این قبیل سوالات در ذهن شما بوجود آماده و در صدد پاسخ به آن می باشید در این مقاله بر آن شدیم که به شما را در این زمینه یاری نماییم.

  کشور انگلستان یکی از مهمترین کشورهای جهان در زمینه اقتصاد و سیاست به حساب می آید و در زمینه فناوری و خدمات پزشکی یکی از مطرح ترین های دنیا می باشد.

  پایتخت انگلستان،لندن که از نظر جمعیتی بزرگترین شهر اروپا می باشد مقصد اول سالیانه بسیاری از تجار و صاحبان مشاغل می باشد و همین امر سبب گشته تا سالیانه بسیاری از افراد از اقصی نقاط جهان از طریق مهاجرت تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری برای کشور انگلستان اقدام نمایند.

  مهاجرت کاری خود به چند دسته تقسیم می شود در دسته اول به این گونه می باشد که به فرد ویزایی اعطا می شود که شخص در مدت معلوم می بایست به جستجوی کار در آن کشور بپردازد و در غیر این صورت می باید خاک آن کشور را ترک نماید که این نوع ویزا به ویزای جستجوی کار نیز شناخته شده می باشد که با توجه به قوانین هر کشور می تواند شروط اخذ آن امتیاز بندی یا به صورت شرطی می باشد.

  از دیگر انواع ویزای مهاجرت کاری می توان به ویزای کاری از طریق پیشنهاد کاری (Job Offer ) اشاره نمود که فرد را یک کارفرما از کشور مذکور برای جذب نیروی کار با شرایط شخص در خواست می نماید که فرد از روز اول که وارد آن کشور می شود دارای کار و حقوق می باشد و همین امر سبب گشته یکی از بهترین روش های مهاجرتی به حساب آید.

  روش آخری مهاجرت از طریق کار ،ویزایی است که فرد بعد از ارزیابی یا امتیازبندی های مربوطه اقامت دائم کشور اخذ می نماید و بعد از آن نیازی حتی به  استخدام در آن کشور جهت اخذ اقامت دائم نمی باشد و فقط برای باطل نگشتن افامت خود شرط حضور خواهد داشت.

  در حال حاضر کشور انگلستان تنها از یک روش مهاجرت کاری می توان به اخذ ویزای آن دست یافت و آن پیشنهاد کار از یک شرکت و یا کارفرما حاضر در آن کشور است. اخذ این نوع ویزا دارای دو مرحله می باشد:

  مرحله اول آن دریافت یک دعوت نامه کاری از یک شرکت معتبر از طریق یک کارفرمای دارای شرایط می باشد.

  در مرحله دوم شخص متقاضی کار پس از دریافت این دعوت نامه می بایست در آگهی استخدامی آن پذیرفته شود که قابل ذکر است

  که این نوع آگهی در ابتدت باید ۳ ماه داخل انگلستان آگهی شود و در صورت نبود همچین نیروی کاری سپس در کل اتحادیه اروپا و  باز در صورت عدم یافتن همچین نیرویی می توان از کشور های دیگر از جمله ایران جذب نیرو نمود.

  حال با توجه به شرایط فوق الذکر و قانون اولویت بندی جذب نیروی کار کشور انگلستان در خواهیم یافت که این امر،امری  به مراتب سخت و دشوار برای اخذ این نوع ویزا می باشد.

  شاید بتوان راه های سهل تری برای نحوه ورود به کشور انگلستان برای شخص متقاضی با توجه به شرایط فرد اتخاذ نمود.

  حال اگر فردی با دارا بودن شرایط فوق موفق به اخذ این نوع ویزا گردد می تواند با اشتغال. و پرداخت مالیات خود بعد از سپری کردن بالغ بر ۴ سال به اقامت دائم این کشور دست یابد و همچنین بعد از گذشت ۴ سسال دیگر بعد از اخذ اقامت دائم برای پاسپورت انگلیسی درخواست نماید.

  همان طور که در بالا ذکر شد این طریق ویزا امری صعب الوصول می باشد بنابراین فرد می تواند از طرق مهاجرتی دیگر از جمله ویزای تحصیلی اقدام نماید .

  شایان ذکر است که فردی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل باشد و بعد از گذراندن مدارج عالیه دولت انگلستان در یک مدت معلوم اجازه جستجوی کار در خاک خود را بعد از فراغت از تحصیل می دهد که مسلما شرایط استخدامی و اخذ شغل برای فردی که در این کشور تحصیل نموده به مراتب بهتر می باشد که شخص بعد از اشتغال به کار می تواند تایپ ویزای خود را به کاری تغیر داده و در نهایت به اقامت دائمی این کشور برسد.

  حتی کشور انگلستان برای ترقیب تحصیل در کشور خود قانونی برای افرادی که بالای ۵ سال در انگلستان تحصیل کرده باشند را دارا می باشد که فرد بعد از گذراندن ابن ۵ سال به اقامت دائم انگلستان دست یابد.

  از دیگر راه های اخذ اقامت انگلستان می توان به سرمایه گذاری و کار آفرینی اشاره نمود که این روش برای اشخاص واجد شرایط گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد .

  همچنین افراد دارای تحصیلات عالیه (کارشناسی ارشد و دکتری) در این کشور با مبالغی بسیار کمتری می توانند به این نوع کار آفرنی بپردازند که این خود یکی دیگر از مزایای دولت انگلستان برای افراد تحصیل کرده در این کشور می باشد.

  حال شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که با توجه به شرایط فردی خود کدام  گزینه جهت مهاجرت به انگلستان برای شما  مناسب می باشد؟

  مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی یا سرمایه گذاری کشور انگلستان چه می باشد؟

  حداقل سرمایه مورد نیاز چه میزان می بایست باشد؟

  ما با در اختیار داشتن مشاورین متخصص و مجرب خود آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما نازنینان می باشیم تا شاید کمکی در راه آینده شما جهت رسیدن به آرزوهایتان باشد.