دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در اسپانیا • اخذ ویزای اسپانیا .تحصیل در اسپانیا. مهاجرت به اسپانیا.اقامت اسپانیا

  امروزه اشخاص بسیاری مایل به تحصیل در اسپانیا می باشند و روزانه سوالات بسیاری در خصوص تحصیل در اسپانیا از مشاورین موسسه حقوقی ملک پور پرسیده میشود، لذا برآن شدیم تا مقاله ای در خصوص تحصیل در اسپانیا تهیه نماییم تا به تمامی سوالات شما عزیزان نظیر هزینه های تحصیل در اسپانیا، شرایط تحصیل در اسپانیا، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اسپانیا و امثالهم پاسخ داده شود.

  اسپانیا کشوری زیبا در جنوب غربی اروپاست با مرکزیت مادرید عضو اتحادیه اروپا مقصد همه گردشگران میباشد. همسایه فرانسه و پرتقال است کشوری قدرتمند و پنجمین قدرت اقتصادی اروپا با جمعیت بالغ ۴۰ میلیون نفر  با مردمان مهربان و خوشنام در برخورد و رفتار با مهاجرین هستند . یکی از راههای مهاجرت به کشور اسپانیا از طریق تحصیل میباشد که نهایتا ممکن است منجر به کسب اقامت این کشور شود . کشور اسپانیا دارای سطح عالی علمی برای تحصیل میباشد همچنین از لحاظ علمی دانشگاههای اسپانیا در جایگاه خوبی قرار دارند. وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه برترین مشاوره در خصوص تحصیل در اسپانیا به شما عزیزان می باشند.

  دانشگاههای  ملی بارسلونا و پلی تکنیک بارسلونا  واتونومای بارسلونا و چندین دانشگاه معروف و معتبر که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی میباشد و شرایط خوبی را فراهم میکند برای متقاضیان تحصیل در این کشور. یکی از لزومات تحصیل در اسپانیا داشتن دیپلم ۱۲ ساله تحصیل است و خوشبختانه به مدرک زبان نیاز ندارد و به طور کلی در اسپانیا دو نوع دانشگاه وجود دارد .دانشگاههای خصوصی و دولتی ،که دانشگاههای دولتی رایگان هستند و اغلب به زبان اسپانیایی تدریس میشود  و در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی تدریس میشود

  لازم به ذکر است تحصیل در مقطع لیسانس به زبان اسپانیایی میباشد و باید مدرک دیپلم ۱۲ ساله را داشته باشید  و دانایی زبان اسپانیای بهتر  در ایران کسب کنید چون دانشگاههای اسپانیا کورس زبان را به سختی برگزار میکند و درضمن سفارت برای کورس زبان به سختی ویزا میدهد پس بهتر است متقاضی کورس زبان را در ایران گذرانده و بعدا وارد دانشگاه شوند و این دوره ۴ ساله را سپری کنندو همچنین دوره کارشناسی ارشد در اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هست و ۲ ساله میباشد و میتوانید بعد از سپری کردن این مقطع برای پذیرش بورسیه در مقطع دکتری اقدام کرد.موسسه حقوقی ملک پور میتواند در خصوص  تحصیل در اسپانیا اطلاعات کامل تری در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

  هزینه تحصیل
  در مقاطع ارشد در دانشگاههای اسپانیا بطور حدودی ۳۶۰۰۰تا ۶۰۰۰یورو میباشد و در مقطع دکتری هزینه ها خیلی کمتر میباشد و تقریبا رایگان محسوب میشود سالی ۷۰۰ یورو تقریبا میباشد وزبان تحصیل انگلیسی میباشد و بین ۳تا ۵ سال طول میکشد بصورت تحقیقی است و اگر فرد در طول تحصیل به مدت ۲۷ ماه در اسپانیا حضور داشته باشد و دو مقاله علمی ثبت شده داشته باشد مدرکش مورد تایید وزارت علوم قرار میگیرد.

  هزینه زندگی دراسپانیا برای دانشجویان به همراه هزینه مسکن و خورد و خوراک حدودا بین ۸۰۰تا ۱۲۰۰یورو براورد میشود.دانشجویان از زمان ثبت زمان در دانشگاههای اسپانیا از نصف هزینه های درمانشان تحت پوشش بیمه قرار میگیرند برای گرفتن بورس تحصیلی دراسپانیا و جود چند شرط الزامی میباشد .اینکه شخص رسما در اسپانیا حضور داشته باشد از زمان فارغ التحصیلی بیشتر از ۳سال نگذشته باشدو مقاله داشته باشد و معدل نباید زیر ۱۶ باشد .وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه برترین مشاوره در خصوص تحصیل در اسپانیا به شما عزیزان می باشند.

  دانشجویان در زمان تحصیل حق بردن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را  دارندو همچنین حق کار ۲۰ تا ۳۰ ساعته در هفته را دارند  که ساعتی بین ۸ تا ۱۰ یورو رادر نظر بگیرید ولی نمیشود زیاد رو این مبلغ حساب کرد تازمانی که بطور کامل به زبان اسپانیایی مسلط نشدید واز شرایط کار و اوضاع اقتصادی  در این کشور اگاه نشده اید امکان پیدا کردن کار کمی مشکل خواهد بود

   

  در کل مزیت اصلی تحصیل در اسپانیا این است دانشجویانی که انجا فارغ التحصیل شدن امکان این که کارفرمایی پیدا کنند که از انان دعوت کاری به عمل بیاید خیلی زیاد است و هر شخصی که به مدت ۴ تا ۵ سال در اسپانیا کار کند و مالیات پرداخت نماید میتواند تقاضای اقامت دائم نماید

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در اسپانیا:

  -۱            اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا

  -۲            ترجمه مدارک تحصیلی

  -۳            گواهی صحت پزشکی

  -۴            گواهی عدم سو پیشینه

  -۵            کپی اجاره منزل در کشور مقصد

  -۶            تمکن مالی از بانک

  -۷            فیش حقوقی حامی مالی شما

   

  با توجه به موارد ذکر شده دانشگاههای اسپانیا از ارزش و اعتبار بالای علمی  نسبت به کشورهای همسطح  خود ندارد و بهتر است برای ادامه تحصیل انتخاب بهتری داشته باشید کشورهای مثل اتریش و اسلونی بدون نیاز به مدرک زبان و با هزینه کمتر و دانشگاههای با رنکینگ پایین تر  را میتوان برای ادامه تحصیل انتخاب کردو از امکانات عالی تحصیلی بهره مند شد.وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور آماده ارائه برترین مشاوره در خصوص تحصیل در اسپانیا به شما عزیزان می باشند.