دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در اوکراین • شرایط تحصیل در کشور اوکراین بصورتی است که هر شخص با هر مدرک تحصیلی می تواند این شانس را داشته باشد که دردانشگاه های کشور اوکراین تحصیل نماید تا با ارتقا مدرک تحصیلی خود راه را برای گرفتن اقامت هموار نماید.درکشور اوکراین هزینه تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشور های اروپایی کمتر می باشد و دانشگاه هایی با رنکینگ خوب دارد.

  تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اکراین(وکیل مهاجرت به کشور اکراین- اخذ اقامت اکراین از طریق تحصیل)


  برای تحصیل کارشناسی و ورود به مقطع لیسانس در کشور اکراین شما باید مدرک دیپلم داشته باشید تا بتوانید در این خصوص اقدام نمایید. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اکراین در ابتدا نیازی به زبان انگلیسی و روسی ندارد. دانشجو این فرصت را دارد که در کشور اکراین در کالج هایی که خود دانشگاه معرفی میکند زبان روسی و انگلیسی را کامل کرده و سپس وارد دانشگاه شود.مدت این کالج ها میباشد و هزینه حدوداً ۲۵۰۰دلار می باشد.البته این نکته قابل ذکر است که دانشجویانی که نمره آیلتس ۵ را دارند دیگر نیازی به کالج زبان ندارند.تحصیل به زبان روسی و انگلیسی امکان پذیر است ولی در پرداخت شهریه دانشگاه متفاوت است.مدارک دانشگاه های اکراین را تمامی کشورهای اسکاندیناوی و اروپایی قبول دارند.دوره کارشناسی در کشور اکراین ۴ سال می باشد.


  دانشگا های کشور اکراین در سال ۲ مرتبه استارت ترم دارند (ژانویه-سپتامبر)


  مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگا های کشور اکراین


  مدرک پیش دانشگاهی

  مدرک دیپلم

  گواهی سلامت از پزشک باید اخذ شود

  هزینه زندگی ماهانه ۶۰۰ یورو می باشد


  هزینه تحصیل و زندگی سالانه ۵۰۰۰ دلار می باشد


  خوابگاه


  هر تخت ۱۰۰ دلار


  زندگی ماهانه


  ۴۰۰-۵۰۰ دلار


  تحصیل


  ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار


  کالج زبان


  ۲۵۰۰ دلار


   


  تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور اکراین (مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل- وکیل مهاجرت به کشور اوکراین)


  فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی این فرصت را دارند که در یکی از بهترین دانشگاه های کشور اوکراین ادامه تحصیل دهند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز مانند مقطع کارشناسی در ابتدا دانشجو نیازی به مدرک زبان انگلیسی یا روسی ندارد، دانشجو میتواند پس از ورود به دانشگاه در کالج هایی که خود دانشگاه معرفی میکند زبان خود را فرا گیرند و سپس وارد دانشگاه شوند.


  دوره کالج زبان ۹ ماه می باشد و هزینه حدوداً ۲۵۰۰ دلار می باشد البته کسانی نمره آیلتس ۵ را داشته باشند نیازی به گذراندن کالج ندارند.مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان انگلیسی و روسی می توان  ادامه تحصیل داد و هر کدام هزینه ای متفاوت دارد.


  کسانی که در دانشگاه های اوکراین فارغ التحصیل می شوند میتوانند برای ادامه تحصیل در تمامی کشورهای اروپایی در مقاطع بالاتر مشغول به تحصیل شوند.


  تحصیل در کشور اوکراین محدودیت سنی ندارد و متقتضیان در هر رده سنی برای تحصیلات دانشگاهی میتوانند اقدام کنند.


  خوابگاه


  هر تخت ۱۰۰ دلار


  زندگی ماهانه


  ۴۰۰-۵۰۰ دلار


  تحصیل


  ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار


  کالج زبان


  ۲۵۰۰ دلار


  تحصیل در مقطع دکتری در کشور اوکراین(مهاجرت به اروپا و کشور اوکراین از طریق تحصیل)


  اگر شما قصد ادامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های کشور اکراین را دارید می توانید اقدام . فارق التحصیلان درمقطع کارشناسی ارشد می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور اکراین اقدام نمایند .کشور اکراین با توجه به پایین بودن هزینه زندگی و تحصیل گزینه مناسبی است برای مهاجرت وادامه تحصیل می باشد.هزینه تحصیل سالانه حدودا ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰دلار میباشد وهزینه زندگی حدودا۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار است.


  خوابگاه


  هر تخت ۱۰۰ دلار


  زندگی ماهانه


  ۴۰۰-۵۰۰ دلار


  تحصیل


  ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار


  کالج زبان


  ۲۵۰۰ دلار


  - See more at: https://www.iranmohajerat.ir/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86/#sthash.xKmLa079.dpuf