دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در فنلاند • آیا در مورد دانشگاه های فنلاند آگاهی دارید؟ آیا به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های بی نظیر فنلاند می باشید؟ آیا تمایل دارید در یکی از بهترین دانشگاه های فنلاند ادامه تحصیل دهید؟ در مورد فواید و نکات مثبت تحصیل در فنلاند تحقیقات به عمل آورده اید؟ آیا در باب ویزای تحصیلی فنلاند اطلاعاتی دارید؟ آیا در مورد قیمت و هزینه تحصیل در فنلاند آگاهی دارید؟ آیا با اخذ ویزای تحصیلی فنلاند دانشجو اجازه کار موقت را خواهد داشت؟ کشور فنلاند برای ادامه تحصیل و اخذ مدرک بالاتر چه نوع کشوری می باشد؟ در این مقاله و در ادامه در باب شرایط تحصیل در فنلاند و شرایط زندگی در فنلاند اطلاعات مفیدی را در اختیار علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به فنلاند قرار خواهیم داد. امروزه بسیاری از دانشجویانی که هم چنان در حال تحصیل هستند و یا تحصیل خود را به اتمام رسانده اند تمایل دارند برای ادامه تحصیل به کشور فنلاند مهاجرت کنند. چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتر و کامل تری در باب مهاجرت تحصیلی به فنلاند بدانید حتما این مقاله را به دقت مطالعه بفرمایید، زیرا در این مقاله سعی بر این امر است که  اطلاعات مهم و دقیق در باب تحصیل در فنلاند و ویزای تحصیلی فنلاند در اختیار علاقه مندان این راه قرار گیرد و فرد با اخذ اطلاعات کامل تر در این مقاله بتواند با دید بازتر جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام نماید. برای اخذ اطلاعات دقیق تر و بهره مندی از اطلاعات تکمیلی با وکلای برتر و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایند و مشاوره لازم در باب کشور فنلاند اخذ نمایند.

  آموزش عالی در کشور فنلاند نقش بسیار مهمی در سطح جامعه و در نظام ملی و نوآوری ایفا می کند و آموزش عالی در این کشور امری ضروری است زیرا تمامی اشخاص برای پیدا کردن کار مناسب در سطح جهانی نیازمند این هستند که تحصیلات عالیه داشته باشند به همین دلیل و با بها دادن به این موضوع فنلاند شرایط بسیار مساعدی برای علاقه مندان تحصیل در اروپا و در فنلاند به وجود آورده است که شخص این امکان را داشته باشد در یکی از بهترین دانشگاه های اروپا در فنلاند ادامه تحصیل دهد و مدرک تحصیلی با مقطع بالاتر اخذ نماید و با این کار موقعیت تحصیلی و کاری خود را در فنلاند و یا در کشورهای دیگر تسهیل نماید.

  آموزش عالی فنلاند از دو بخش تشکیل می شود یک دانشگاه ها و دیگری دانشگاه ها علوم کاربردی(UAS)  که این UAS در گذشته در کشور آمریکا به عنوان پلی تکنیک شناخته می شود. در دانشگاه های فنلاند تمامی دروس در نتیجه تحقیقات علمی به دست آمده توسط اساتید به دانشجویان تدریس می شود و اساتید با جدیدترین روش ها و تحقیقات علمی به روز آماده آموزش به دانشجویان می باشند. اکثر دانشگاه های فنلاند سه مقطع تحصیلی آکادمیک (لیسانس، فوق لیسانس و دکترا) را ارائه می دهند و مانند اکثر کشورها مدت زمان این دوره های تحصیلی 2، 3 و 4 ساله هستند. ماموریت دانشگاه های هنر و مخصوصا دانشگاه های Science این می باشد که تحقیقات آزاد، آموزش های مرتبط با هنر و همچنین علم را تقویت کنند و از طرفی دانشجویان را برای خدمت به کشور و همچنین درس انسانیت به طور کلی آماده می کنند.

  دانشگاه های فنلاند از ابتدا از استقلال قابل توجهی برخوردار هستند و وضعیت حقوقی کاملا مستقلی دارند و این افزایش استقلال آزادی بیشتری در اختیار دانشگاه های فنلاند در جهت مدیریت امور مالی خود قرار می دهد. در حال حاضر 14 دانشگاه تحت وزارت فنلاندی آموزش و پرورش و فرهنگ وجود دارد. و با یک سال تحصیل به صورت full time شما 60 واحد درسی را می گذرانید. اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه های UAS به فارغ التحصیلان این دانشگاه کمک می کند برای مشاغل حرفه ای که نیازند نیروی متخصص هستند آماده شوند. دوره کارشناسی در کشور فنلاند در حدود سه سال و نیم تا چهار سال و نیم زمان می برد و دوره مستر در فنلاند در حدود یک سال تا یک سال و نیم زمان خواهد برد.  مطلب بسیار مهمی که قابل ذکر است این می باشد که تمامی دانشگاه های فنلاند برای مقطع مستر بر پایه شرایط کاری متقاضی قرار دارد بدین منظور که شخص در حال حاضر زمان اپلای کردن زندگی کاری خود را داشته باشد. بدین معنا که اگر شخص تمایل داشته باشد برای مقطع مستر در فنلاند اقدام نماید و در این مقطع ادامه تحصیل دهد می بایست سه سال سابقه کار مرتبط با رشته لیسانس خود پس از اتمام دوره لیسانس خود را ارائه نماید. در مقطع لیسانس دانشگاه های کمتری در فنلاند وجود دارند که Course ها و رشته به زبان انگلیسی در فنلاند ارائه می دهند و اکثر رشته ها در مقطع لیسانس به زبان فنلاندی و سئدی تدریس می شود. اگر شخص تمایل دارد برای مقطع دکترا اقدام نماید حتما می بایست با دانشگاه های فنلاند مکاتبه کند و با اساتید در ارتباط باشد مقطع دکترا نیازمند این امر است که حتما مستقیم از دانشگاه اپلای شود و دانشجو مستقیم با دانشگاه و اساتید در ارتباط باشد که بخش بین الملل اطلاعات لازمه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. اگر شخص در حال حاضر مدرک فوق لیسانس با معدل قابل قبول و خوب را دارا باشد به احتمال بسیار بالا واجد شرایط مقطع دکترا خواهد بود ولی دانشگاه های فنلاند برای دوره دکترا و قبولی دانشجویان جهت ورود به مقطع دکترا ضوابط و شرایط خاصی را قائل می شوند به طور مثال: مدرک آیلتس یا تافل مورد تایید با نمره حداقل 7 و گاها احتمال دارد دانشگاه شما مورد ارزیابی قرار گیرد. و معیارهای دانشگاه های فنلاند ممکن است با هم متفاوت باشد و هر دانشگاهی مدرکی اضافه بر دانشگاه دیگر از دانشجو مطالبه نماید. شرایط بسیار متفاوتی برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد بدین معنا که سیستم پذیرش مشخصی در دانشگاه ها وجود ندارد این امکان وجود دارد بعضی از دانشگاه ها هر زمان از سال شخص مدارک ارائه دهد و با دانشگاه مکاتبه نماید مدارک ارائه شده مورد بررسی قرار گیرد و بعضی دانشگاه های دیگر هستند که برای اپلای کردن Deadline  مشخصی دارند و هر زمان شخص مدارک ارائه نماید مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

  عموما برای اخذ پذیرش و اپلای کردن در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شخص می بایست در تاریخ و deadline های مشخصی اقدامات لازمه را انجام دهد به طور مثال از تاریخ 10 تا 25 ژانویه و یا در تاریخ 15 مارچ تا 5 آپریل امکان ارائه درخواست پذیرش وجود دارد.

  هزینه تحصیل در فنلاند بسته به دانشگاه و رشته بسیار متفاوت می باشد و به صورت minimum در حدود 1500 یورو بوده است اگر شخص زبان فنلاندی و یا سوئدی بداند و بخواهد به همین زبان ها ادامه تحصیل دهد ولی از پاییز 2017 به بعد هزینه های تحصیل مخصوصا به زبان انگلیسی بالا رفته است و هزینه ها نسبت به رشته و دانشگاه انتخابی کاملا متفاوت و مبالغ پرداختی برای هزینه تحصیل بین8 هزار یورو تا 16 هزار یورو می باشد، به طور مثال رشته شیمی و علوم مولکولی در مقطع مستر دو سال می باشد هزینه این course 15هزار یورو می باشد و هزینه تحصیل در رشته علوم زیستی و محیط زیست در مقطع مستر مبلغ 12هزار یورو در فنلاند می باشد، در بعضی رشته ها هزینه تحصیل در حدود 5هزار یورو در سال می باشد و به طور عموم هزینه ها 10 تا 16 هزار یورو می باشد.

  هزینه زندگی برای یک دانشجو در فنلاند بسته به سبک زندگی وی به طور معمول در حدود 500 تا 800 یورو می باشد و جزییات هزینه زندگی شخص به شرح ذیل می باشد:

  هزینه اجاره منزل، اتاق در حدود 250 تا 400 یورو ماهیانه می باشد و هزینه خوراک در حدود 150 تا 250 یورو می باشد و هزینه های دیگر در حدود150 تا 200 یورو می باشد که دانشجویی که تمایل دارد برای ادامه تحصیل به فنلاند مهاجرت کند این هزینه ها را می بایست مدنظر قرار دهد. هزینه خوابگاه ها بسته به Single بودن flat و یا share  بودن آن کاملا متفاوت می باشد و نرخ اجاره خوابگاه های دانشجویی از 160 یورو تا 340 یورو متغیر می باشد. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند در فنلاند حضور داشته باشند و در بازار آزاد شخصا اقدام به جست و جو و تحقیق در باب اجاره منزل نمایند که البته این کار دانشجو را مقداری سخت می کند زیرا در بدو ورود مکانی به سکونت نخواهد داشت. به طور کل اگر شخص تمایل داشته باشد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های فنلاند به این کشور مهاجرت نماید می بایست ماهیانه مبلغ 560 یورو در حساب بانکی خود داشته باشد و همچنین سالانه  مبلغی در حدود 6720 یورو در حساب بانکی خود نشان دهد این ها مبالغی هستند که به صورت کاملا minimum اعلام گردیده است، لذا به دانشجویان مخصوصا دانشجویان international توصیه می شود برای مهاجرت به فنلاند مبلغ 700 تا 900 یورو به صورت ماهیانه برای امور زندگی و تحصیل در نظر بگیرند. اجازه اقامت دانشجویی در ابتدا به مدت یک سال به دانشجو تعلق می گیرد و می بایست این مبلغ مذکور برای نشان دادن تمکن از ابتدا نشان داده شود و البته قابل ذکر است سالیانه ویزای دانشجویی شخص تمدید می شود و این تمدید سالیانه در صورت نشان دادن مبلغ مورد نیاز حداقل 6720 یورو صورت خواهد گرفت.

  به عنوان یک دانشجو شخص این امکان را دارد در رستوران ها،سالن های غذاخوری، سیستم حمل و نقل عمومی و مسکن دانشجویی تخفیف داشته باشد که مخصوص دانشجویان سایت های مختلفی طراحی شده است که اطلاعات مورد نیاز در باب اسکان خود را از سایت ها بیابند. کشور فنلاند جزو اتحادیه اروپا می باشد و در حوزه شنگن قرار گرفته است و واحد پول این کشور یورو است. حتما توصیه می شود مقداری پول نقد همراه دانشجویانی که به فنلاند مهاجرت می کنند باشد ولی به محض ورود به فنلاند به بخش امور دانشجویی مراجعه نمایند و راهنمایی های لازمه را جهت افتتاح حساب بانکی اخذ نمایند و اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایند و توصیه می شود حتما هر بانکی که پس از تحقیق انتخاب می فرمایید نزدیک به دانشگاه و محل سکونت شما باشد و پس از افتتاح حساب و اخذ کارت بانکی میاز است که حتما دانشجو استفاده از کارت عابر بانک فنلاند را بیاموزد همچنین بداند اگر کارت بانکی خود را گم نماید و یا کارت بانکی وی به سرقت رود چه اقداماتی باید انجام گیرد و همچنین چگونگی انتقال پول و پرداخت صورت حاسب ها و…. را حتما آموزش ببیند. دانشجو به طور موقت اجازه کار part time دارد ولی اگر شخص زبان فنلاندی و یا سوئدی را نداند شانس پیدا کردن کار برای کمک هزینه زندگی و تحصیل وی بسیار پایین خواهد بود. به شما اکیدا توصیه می شود قبل از ورود به کشور فنلاند حتما بیمه نامه درمانی داشته باشید زیرا دانشجویان موقت تحت پوشش بیمه ملی فنلاند به نام NHI قرار نخواهند گرفت.

  به طور کل تمامی موارد و اطلاعات مورد نیاز در مورد قوانین و شرایط تحصیل در کشور فنلاند  و هزینه های زندگی و تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور در این مقاله و در تمامی مطالب فوق برای متقاضیان این راه شرح داده شده است. موسسه حقوقی ملک پور به عنوان بزرگترین و معتبرترین موسسه حقوقی در زمینه حقوق بین الملل خصوصی و با بهره گیری از وکلای زبده و با تجربه در زمینه مهاجرت آماده ارائه هر گونه خدمت مشاوره ای در باب امور مهاجرت می باشد همچنین برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید.