دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در هلند

 • در این مقاله کوتاه به مقولۀ مهم و پر طرفدار تحصیل در هلند خواهیم پرداخت.و همچنین در مورد برترین دانشگاههای هلند و امکان تحصیل در هلند برای متقاضیان ایرانی در این دانشگاهها ، و اسامی برترین دانشگاههای هلند و رنک جهانی این دانشگاهها برای متقاضیان تحصیل در هلند ، هزینه های زندگی در هلند ،هزینه های تحصیل در هلند ، مزایای تحصیل در هلند و سیستم آموزشی دانشگاههای هلند چه برتری هایی نسبت به دیگر نقاط دنیا دارد ، راههای اخذ ویزای تحصیلی هلند ،

  شرایط اخذ ویزای تحصیل در هلند ، مدارک مورد نیاز تحصیل در هلند ، خواهیم پرداخت .

  و در صورت وجود هرگونه ابهام و سوالی میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از آخرین شرایط و قواعد و قوانین مربوط به تحصیل در هلند بطور کامل و دقیق مطلع گردید .

   

  برای بسیاری از افرادی که مشتاق ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی هستند ،تحصیل در هلند یکی از مقاصد مهم و بسیار پرطرفداراست.برای تصمیم گیری در این امر مهم قاعدتا هر فرد نیازمند آن است که درباره موضوعات متفاوتی در زمینه تحصیل در کشور هلند اطلاعاتی در اختیار داشته باشد .که این اطلاعات شامل زمینه های متفاوت و متعددی از جمله نوع و شیوه تحصیل در هلند و سبک آموزشی مراکز دانشگاهی وآموزش عالی در کشور هلند است.

  کشور هلند دارای یکی از قدیمی ترین و مورد احترام ترین سیستم های آموزش عالی در  جهان است و و قدمت آن  به قرن ۱۶ میلادی برمیگردد. همین دلیل است که تحصیل در هلند به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای افرادی است که قصد دارند در رده های مختلف به ادامه تحصیل در کشور هلند بپردازند..

   

  خبر خوش برای متقضیان تحصیل در هلند این است که آموزش عالی در کشور هلند در سراسر جهان از شهرت و کیفیت بالایی برخوردار است .سیستم آموزشی کشور هلند به صورت تعاملی و دانشجو محور است.یکی از موارد بسیار تحسین برانگیز در سیستم تحصیل در کشور هلند این است که دانشجویان به عنوان یک تیم به مطالعه و تحصیل می پردازند و اساتید به عنوان افرادی که امر فرآیند یادگیری را تسهیل میکنند در کنار دانشجویان قرار می گیرند و همین امر سبب می شود که فارغ التحصیلان کشور هلند از لحاظ آینده شغلی نیز شرایط مطلوبی را داشته باشند زیرا در محیط مدرسه و دانشگاه کاملا با شرایط کار گروهی آشنا شده اند.

  هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف در هلند تقریبآ از هشت هزار دلار در سال تا ده هزار دلار در سال میباشد و این هزینه هزینه ای کاملآ نرمال و در حد پایین در مقابل کشورهایی میباشد که شهریه دانشگاهی دارند ، لیکن در مقابل تحصیل رایگان برخی کشورها همچون اتریش و آلمان کمی بالاتر است ، و دانشجویان در حال تحصیل در هلند از امکانات خاصی جهت خوابگاه بهره مند خواهند بود ، بطوری که با هزینۀ ششصد دلار در ماه میتوانند در هتل های پنج ستاره هلند بعنوان خوابگاه زندگی نمایند ، جهت تحصیل در مقطع لیسانس دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند به نمرۀ ۶ آیلتس آکادمیک نیاز دارند ، و جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند به نمرۀ ۶٫۵ آیلتس آکادمیک نیاز خواهند داشت ، برای دکترا نیز نمرۀ ۷ آیلتس آکادمیک الزامی میباشد ، خوبی تحصیل در هلند آنست که بحران بیکاری در این کشور دیده نمیشود و میتوان ویزای تحصیلی را بسرعت به ویزای کاری تبدیل نمود و پس از پنج سال کار و دادن مالیات و سابقه بیمه درخواست اخذ اقامت دائم هلند را ارائه نمود. اجازۀ بردن همراه نیز به دانشجویان متقاضی تحصیل در هلند داده خواهد شد . و سفارت هلند خوشبختانه جهت دادن ویزا سخت گیری خاصی نمی نماید .

  در فاصله بین سال های ۲۰۱۴تا ۲۰۱۵  هلند میزبان حدود نود هزار دانشجوی بین المللی بوده است.بر اساس رتبه بندی دانشگاههای جهان سیزده دانشگاه کشور هلند در بین برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته اند.

  دانشگاه آمستردام در رتبه ۵۵ برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته است و به فاصله اندکی دانشگاه صنعتی دلفت و دانشگاه اوترخت به ترتیب در رده های ۶۴ و ۹۴ جهان قرار گرفته اند.

  کیفیت بالای آموزش و نرخ شهریه نسبتا مناسب و مطلوب و تعداد زیاد دوره های زبان انگلیسی و این نکته که زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد دانشگاههای کشور هلند را به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در سطح جهان تبدیل کرده است.

  در ادامه به بررسی برترین دانشگاههای کشور هلند می پردازیم.

  دانشگاه آمستردام:این دانشگاه  به عنوان بزرگ ترین موسسه آموزش عالی کشور هلند شناخته شده است ،که بالغ بر سی و یک هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در سطح دانشگاههای کشور هلند دارای برترین رتبه به لحاظ تحصیلی می باشد.و از لحاظ قدمت به عنوان سومین  دانشگاه کشور هلند شناخته می شود.  دانشگاه صنعتی دلفت:این دانشگاه بزرگ ترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی در سطح کشور هلند است ،که در سال ۱۸۴۲ تاسیس شده است و بسیار مورد علاقه افرادی است که خواهان ادامه تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در هلند  هستند.و در حال حاضر در حدود ۱۹۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند . تمرکز اصلی در این دانشگاه بر روی رشته های فنی مهندسی ،ریاضیات ، علوم کامپیوتر، علوم کاربردی،و مدیریت فناوری است. این نکته را نیز باید خاطر نشان کرد که دانشکده شیمی این دانشگاه در رتبه پانزدهم برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته است  مجسمه پرومته که یکی از چهره های شناخته شده اساطیری یونان است به عنوان نماد دانشگاه فنی در مرکز پردیس این دانشگاه قرار گرفته است.

  دانشگاه اوتراخت : یکی دیگر  از  معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست که رده سوم دانشگاه های کشور هلند و رتبه نود و چهارم جهان قرار گرفته است .که در حال حاضر حدود سی هزار دانشجو در هفت دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. ذکر این نکته قابل توجه است که بنابر اعلام این دانشگاه ۱۲ نفر از برندگان جایزه نوبل و ۱۳ نفر از برندگان جایزه اسپینوزا از میان فارغ التحصیلان این دانشگاه قرار دارند.

  دانشگاه گرونینگن:این دانشگاه در رده پنجم دانشگاههای کشور هلند قرار کرفته است و بر اساس رتبه بندی جهانی در رده صدم برترین دانشگاههای جهان جای گرفته است.این دانشگاه در سال ۱۸۱۴ تاسیبس شده است و حدود سی هزار دانشجو ار آن فارغ التحصیل شده اند .و مانند سایر دانشگاههای هلند یکی از انتخاب های محبوب دانشجویان است.

  دانشگاه فناوری آیندهوون: این دانشگاه در رتبه صد و هفدهم جهان جای گرفته است و بسیار دانشگاه با اعتبار و خوش نامی در زمینه های  فنی و مهندسی و معماری  می باشد که حدود هفت هزار و صد دانشجو در خود جای داده است که در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی در رتبع یسیار بالایی قرار گرفته است  و هم چنین این دانشگاه در مجاورت شرکت هایی با رتبه های بالای فن آوری مانند شرکت فیلیپس و شرکت ای اس ام و شرکت دی ای اف قرار گرفته است .که باعث شده است ارتباط بسیار تنگاتنگ و نزدیکی را با این شرکت های بزرگ برقرار کند و بازار کار بسیار مناسبی را یرای فارغ التحصیلان این دانشگاه فراهم آورده است به نحوی که خیل عظیمی از فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند بعد فراغت از تحصیل جذب این شرکت ها و گروههای معتبر شوند.


   
  همچنین این دانشگاه از نظر تولید نشریات علمی در رتبه   بسیار بالایی قرار گرفته است .که تولید سه هزار نشریه علمی و حدود صد و چهل جایزه که توسط دانشجویان مقطع دکترا این دانشگاه اخذ شده است و هم چنین بیش از چهل از اختراع ثبت شده  در کارنامه فارغ التحصیلان این دانشگاه  قرار گرفته است .

  دیگر دانشگاه های مطرح در کشور هلند که در میان سیصد دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است  که این دانشگاه ها می توان به این دانشگاه ها اشاره کرد.که عبارت هستند از ،دانشگاه اراسموس ،روتردام،دانشگاه واخینگتن ،دانشگاه ماستخریت ،دانشگاه وی یو آمستردام،دانشگاه رادبود،و دانشگاه تیلبورگ اشاره کرد.


   

  با توجه به مطالبی که در این مقاله ارائه گردید ،در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در موردتحصیل در دانشگاههای کشور هلند و شرایط و مقاطع تحصیلی آن ، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید .