دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل دوره زبان در اروپا

 • منبع:malekpour.ir
  آیا خواهان تحصیل دوره ی زبان در اروپا هستید ؟

  آیا می خواهید با تحصیل دوره ی زبان در اروپا روند مهاجرت خود را آغاز نمایید ؟

  تحصیل دوره ی زبان در اروپا چه شرایطی دارد ؟

  آیا با تحصیل دوره ی زبان در اروپا می توان به اقامت دائم رسید ؟

  هزینه های تحصیل دوره ی زبان در اروپا به چه صورت است ؟

  شرایط بردن همراه برای تحصیل دوره ی زبان در اروپا چگونه خواهد بود ؟

  بسیاری از افراد قبل از هرگونه مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به دنبال تحصیل دوره ی زبان در اروپا می باشند ، و این سوال همواره مطرح است که آیا تحصیل دوره ی زبان در اروپا امکان پذیر می باشد ؟

  و از همه مهمتر آیا تحصیل دوره ی زبان در اروپا محدودیت سنی خاصی دارد ؟

  بر این اساس موسسه ی حقوقی ملک پور بزرگترین و موردوثوق ترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه شرایطی را جهت تحصیل دوره ی زبان در اروپا فراهم آورده است ، و ما در این مقاله سعی نموده ایم که به تمامی سوالات فوق در باب تحصیل دوره ی زبان در اروپا پاسخ داده باشیم .

  شما عزیزان اگر تحصیل دوره ی زبان در اروپا را در گزینه های انتخابی خود دارید ، این مقاله را با دقت مطالعه نموده و چنانچه باز هم با سوال و ابهامی مواجه شدید می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور در سراسر ایران که بیش از ۱۰ دفتر همکار می باشد تماس حاصل نموده و از طریق وکلای رسمی و کارشناسان و حقوقدانان متخصص این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید

  در بحث مهاجرت تحصیلی از جمله مهاجرت به اروپا ممکن است بسیاری از افراد شرایط اولیه ی مهاجرت را نداشته باشند ، به این صورت که ممکن است دارای تحصیلات دانشگاهی و مدارک دانشگاهی نبوده یا اینکه از سن بالایی برخوردار بوده و دارای فاصله سنی بسیاری از زمان فارغ التحصیلی بوده و یا موانع دیگری که شرایط مهاجرت به اروپا را برای اینگونه افراد دشوار نماید .

  بنابراین موسسه ی حقوقی ملک پور در همین راستا شرایطی را فراهم نموده است که افراد قادر باشند از طریق تحصیل دوره ی زبان در اروپا ، پروسه ی مهاجرت را برای خود عملی نموده و از این طریق به اروپا مهاجرت نموده و پس از طی دوره های زبان به راحتی برای اخذ اقامت دائم خود نیز راهکارهای ارائه شده را طی نمایند تا بلاخره به هدف نهایی خود دست پیدا نمایند .

  در میان کشورهای اروپایی جهت تحصیل دوره ی زبان در اروپا ، کشورهای انگلستان ، مالتا و سوئد برای دوره های زبان انگلیسی در اروپا و کشور اتریش نیز جهت دوره های زبان آلمانی در اروپا بهترین گزینه می باشد .
  تحصیل دوره ی زبان در کشور انگلستان :

  در بهترین کالج های انگلستان شرایط و امکاناتی جهت تحصیل دوره ی زبان فراهم می باشد که تمامی افراد با هر شرایطی می توانند برای این دوره ها اقدام نمایند .

  تحصیل دوره ی زبان در انگلستان بدون محدودیت سنی بوده و افراد در هر سنی که باشند قادر خواهند بود برای این دوره ها پذیرش گرفته و حتی پس از اتمام این دوره های زبان این امکان وجود دارد که از طریق این کالج از یک سری از دانشگاه های انگلستان پذیرش گرفته و پس از اتمام دوره های زبان و اخذ مدرک آیلتس موردنظر در طی ۳ ماه یا ۶ ماه یا ۱ سال به ایران بازگشته و مجدد درخواست ویزا داده و سپس وارد دانشگاه هایی شوند که از طریق کالج ها برای آنها پذیرش گرفته شده است

  بنابراین دوره های زبان در انگلستان ۳ ماهه ، ۶ ماهه و ۱ ساله خواهد بود . معمولا افرادی که یک بار جهت تحصیل دوره ی زبان در انگلستان ویزا شده باشند برای ویزای مجدد جهت ورود به دانشگاه های انگلستان سریع تر و آسانتر ویزا خواهند شد .

  شرایط بردن همراه برای تحصیل دوره ی زبان در انگلستان به این شکل می باشد که هرکدام از همراهان نیز می توانند به صورت جداگانه درخواست پذیرش و ویزا در کالج های زبان در انگلستان نمایند ،

  زیرا به همسر و فرزندان به عنوان همراه ویزا داده نخواهد شد بلکه برای هر کدام به صورت جداگانه صادر خواهد شد .

  هزینه های تحصیل دوره ی زبان در انگلستان بسیار متناسب بوده و هفته ای ۲۰۰ پوند خواهد بود .

  کالج های زبان در کشور انگلستان بهترین شرایط و تمام امکانات ورزشی ، تفریحی و رفاهی را به صورت کامل در اختیار افراد قرار خواهند داد .

  در این کالج ها برخلاف سایر ویزاهای تحصیلی ، افراد با هر سطحی از زبان می توانند پذیرش بگیرند ، یعنی تحصیل دوره ی زبان در انگلستان هیچگونه مدرک زبان آیلتسی را احتیاج نخواهد داشت .
  تحصیل دوره ی زبان در کشور مالتا :

  علاوه بر کشور انگلستان ، کشور مالتا نیز میتواند بهترین گزینه جهت تحصیل دوره ی زبان در اروپا باشد .

  طول دوره های زبان در کشور مالتا ۴ ماهه ، ۸ ماهه و ۱۲ ماهه خواهد بود .

  این دوره ها به این صورت می باشد که افراد فاقد مدرک زبان آیلتس بدون محدودیت سنی می توانند به صورت جداگانه در کالج های زبان کشور مالتا پذیرش گرفته و پس از گذرندان دوره های ویژه ی زبان انگلیسی و اخذ یک مدرک زبان آیلتس معتبر ، مستقیم از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی گرفته و وارد مقاطع تحصیلی موردنظر خود شوند .

  مدرک زبانی که از کالج های زبان کشور مالتا برای افراد صادر می شود در تمام دنیا معتبر و دارای اعتبار خواهد بود .

  شاید برای افراد هزینه های تحصیل دوره ی زبان در اروپا بسیار حائز اهمیت باشد ، بنابراین هزینه های تحصیل دوره ی زبان در کشور مالتا را بیان خواهیم نمود ، به این صورت که دوره های ۴ ماهه ی زبان در این کشور حدود ۲ هزار یورو ، هزینه های دوره های ۸ ماهه حدود ۳ هزار یورو و هزینه های دوره های ۱۲ ماهه ی این کالج ها حدود ۴ هزار یورو خواهد بود .

  به این ترتیب هزینه ها متعادل و نسبتا ارزان بوده و افراد حتی اگر در یک دوره ی ۴ ماهه پذیرش بگیرند ، با کمترین هزینه در طول مدت ۴ ماه در یک محیط انگلیسی زبان به راحتی به یک نمره زبان مناسب و مدرک آیلتس معتبری دست پیدا خواهند نمود .

  بحث مهم دیگری که همیشه در بحث تحصیل دوره ی زبان در اروپا بسیار مورد سوال قرار میگیرد ، نحوه ی بردن همراه برای ورود به این کالج های زبان میباشد که آیا میتوان در همان ابتدا علاوه بر شخص اصلی برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او نیز ویزا صادر خواهد شد یا خیر ؟

  در پاسخ به این سوال باید بیان نمود که جهت تحصیل دوره ی زبان در کشور مالتا برای همراهان شخص اصلی به عنوان همراه ویزا صادر نخواهد شد بلکه افراد همراه نیز میتوانند به صورت جداگانه درخواست پذیرش در این کالج ها داده تا به راحتی ویزای خود را اخذ نمایند .

  اینگونه افراد پس از اتمام کالج های زبان در رشته های مدیریت و MBA در دانشگاه های این کشور قادر خواهند بود پذیرش گرفته و به تحصیل بپردازند .

  در معرفی کشور مالتا لازم به ذکر است که مالتا کشوری کوچک و زیبا در حوزه ی اروپا و در جنوب ایتالیا و عضو حوزه ی شنگن می باشد . زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و از سطح فرهنگ بسیار بالایی برخوردار است .

  لذا بهترین کشور جهت تحصیل دوره ی زبان در اروپا خواهد بود و افراد در گزینه های پیش روی خود می توانند روی کشور مالتا جهت این دوره ها تمرکز نمایند .

   
  تحصیل دوره ی زبان در کشور سوئد :

  کشور سوئد نیز یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی میباشد که جزء حوزه ی اسکاندیناوی و شنگن است .

  این کشور نیز علاوه بر پذیرش دانشگاه ، پذیرش کالج زبان نیز روی پذیرش دانشگاه و نه به صورت جداگانه صادر خواهد کرد . تحصیل دوره ی زبان در کشور سوئد برای تمامی افراد با هر سنی و هر مدرک تحصیلی امکانپذیر خواهد بود ، به این صورت که حتی افراد دارای مدرک دیپلم و در هر سنی میتوانند همزمان با پذیرش دانشگاه در کشور سوئد ، در دوره های زبان انگلیسی نیز یک پذیرش گرفته و پس از گذرندان دوره های زبان در دانشگاه های مورد نظر در انواع مقاطع تحصیلی وارد شوند .

  اما نکته ی حائز اهمیت این میباشد که اینگونه افراد باید از ابتدا یک مدرک زبان با نمره ی آیلتس ۵ یا ۵ ونیم ارائه دهند تا به راحتی در این کالج های زبان پذیرش خود را اخذ نمایند .

  از آنجایی که دانشگاه های کشور سوئد حداقل نمره ی آیلتس ۶ را جهت پذیرش از افراد متقاضی درخواست می نماید ، بنابراین موسسه ی حقوقی ملک پور شرایطی را فراهم نموده است که برای افرادی که مدرک زبان آیلتس ۵ را داشته باشند در کالج های زبان این کشور پذیرش اخذ نموده و پس از طی دوره ی ۶ ماهه ی زبان و کسب نمره ی آیلتس ۶ وارد دانشگاه های این کشور شوند و به تحصیل بپردازند .

  مهمترین مزیت این دوره ها عدم توجه به سن افراد بوده و لذا افرادی که دارای حداکثر سن نیز باشند به شرط داشتن نمره ی زبان آیلتس ۵ به همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میتوانند برای این دوره های زبان در اروپا اقدام نمایند .

  همانگونه که بیان شد سفارت کشور سوئد برخلاف سایر کشورها برای افراد متقاضی و تمامی همراهان او برای دوره های زبان ویزا صادر خواهد نمود و اینگونه افراد هیچ محدودیتی جهت بردن همراه نخواهند داشت .

  هزینه های تحصیل در این دوره ی ۶ ماهه ی تحصیل زبان در کشور سوئد بین ۵ تا ۶ هزار یورو خواهد بود .
  تحصیل دوره ی زبان در اروپا از جمله تحصیل دوره ی زبان آلمانی در کشور اتریش :

  در کنار تمامی کشورهای اروپایی ، کشور اتریش برای افرادی که تمایل به آموختن زبان آلمانی در داخل محیط یک کشور آلمانی زبان داشته باشند ، امکان آموختن زبان آلمانی را با هر مقطع سنی و بدون هرگونه مدرک زبان خاصی در ابتدای امر برای آنها فراهم نموده است .

  افراد متقاضی حتی با داشتن مدرک دیپلم و با وجود بالاترین سن امکان پذیرش تحصیل دوره های زبان آلمانی در کشور اتریش را خواهند داشت .

  در رابطه با بردن همراه جهت دوره های زبان آلمانی باید بیان نمود که امکان بردن همراه وجود نخواهد داشت ، و همراهان نیز هرکدام به صورت جداگانه میتوانند پذیرش بگیرند .

  هزینه های این دوره ها برای ۶ ماه بین ۴ تا ۵ هزار یورو خواهد بود . دوره های زبان آلمانی در اتریش در ابتدا ۶ ماهه است و به مدت ۶ ماه دیگر نیز قابل تمدید خواهد بود .

  بنابراین و با توجه به آنچه که در این مقاله ذکر گردید ، تحصیل دوره ی زبان در اروپا از طریق موسسه ی حقوقی ملک پور بزگترین و باسابقه ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه ، آسان و امکانپذیر میباشد .

  شما عزیزان چنانچه در رابطه با تحصیل دوره ی زبان در اروپا سوالی دارید و خواهان کسب اطلاعات تکمیلی تر و جامع تری در این رابطه میباشید ، همواره میتوانید با تمامی دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور که بیش از ۱۰ دفتر در سراسر ایران میباشند تماس حاصل نموده و از طریق وکلای معتبر و مشاورین متخصص و حقوقدانان و کارشناسان رسمی این موسسه مشاوره ی تخصصی به صورت تلفنی و رایگان اخذ نمایید . با ما همراه باشید .