دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل و اعزام دانشجو به چین

 • منبع:malekpour.ir


  گاهی اوقات در مورد تحصیل و اعزام دانشجو به چین، و هم چنین در باب قوانین مهاجرتی کشور چین سوالاتی در این زمینه از ما پرسیده می شود، که باید در پاسخ گفت: کشور چین  به ویژه در باب تحصیل و اعزام دانشجو به چین شرایط خاص و فاکتور های منحصر به فردی را در نظر می گیرد، توجه فرمائید اگر قصد تحصیل و اعزام دانشجو به چین را دارید باید قوانین مهاجرتی و بین المللی در مورد دانشجویان و اتباع خارجی که برای تحصیل و اعزام دانشجو به چین سفر کرده اند، را مطالعه نمائید. کشور چین، به علت جمعیت فوق العاده زیاد و قرار گرفتن در نقطه عطف اقتصاد بین المللی، شرایط خاصی را برای مهاجرت به کشورش و بویژه تحصیل و اعزام دانشجو به چین مد نظر قرار داده است.
   اگر قصد دارید برای ادامه ی تحصیل در بهترین دانشگاه های کشور چین، اقدام نمایید، موسسه حقوقی ملک پور بهترین فرصت ها را برای شما عزیزان فراهم آورده و حتی می توانید با استفاده از مشاوره رایگان موسسه حقوقی ملک پور تمامی اطلاعات دقیق مهاجرتی و تحصیل و اعزام دانشجو به چین را به دست آورید .تحصیل و اعزام دانشجو به چین

  تحصیل در کشور چین در مقاطع مختلف امکان پذیر است، تنها تفاوتی که وجود دارد از بابت روند پروسه پذیرش در بین مقاطع مختلف می باشد. به طوری که پروسه ی لیسانس و دکتری تقریبا مشابه یکدیگر می باشد. موسسه حقوقی ملک پور این امکان را به شما می دهد، که بدون نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور چین،که دارای رنکینگ بالایی در دنیا می باشند، ادامه ی تحصیل دهید، رنکینگ بالا به معنای بودن در میان ۵۰ دانشگاه برتر آسیا می باشد، یعنی دارای رنکینگ معادل دو برابر بالاتر و بهتر از دانشگاه تهران در ایران عزیزمان می باشد.

  موسسه حقوقی ملک پور پذیرش در دانشگاه های عالی رتبه چین را، در طی مدت زمان ۱ ماه برای شما عزیزان از دانشگاه چین اخذ می نماید. و همچنین ویزای شما را نیز، در مدت زمانی کمتر از ۱ هفته از سفارت چین، اخذ می نماید. تمامی پروسه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی شما، توسط وکلای موسسه حقوقی ملک پور، در کشور چین پیگیری و موسسه حقوقی ملک پور، این افتخار را دارد که به شما هموطنان عزیز و گرامی این خبر مسرت بخش را اعلام دارد، که این پروسه گارانتی می شود،و این بدان معناست که اگر نتوانیم پذیرش شما را اخذ نمائیم؛ مبلغی که بابت حق الوکاله دریافت نموده ایم را به طور کامل عودت خواهیم داد، توجه داشته باشید که اگر در اخذ پذیرش با مشکل مواجه شویم و مشاوره ی موسسه حقوقی ملک پور منجر به اخذ ویزا نشود، مبلغ دریافتی بابت مشاوره، اخذ ویزا و مبلغ مشاوره اخذ پذیرش را، بطور کامل برخواهیم گرداند. شایان ذکر است، در ارتباط با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور چین، هزینه های دانشگاه در چین طی مدت ۱ سال تقریبا بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد. کشور چین جزو معدود کشور هایی است که دارای دانشگاه هایی با رنکینگ بالا و هزینه های پایین می باشد. بدین صورت که هزینه ی زندگی در چین، از ایران هم کمتر می باشد.  همین هزینه ها در کشور های غربی حدود ۳ برابر بیشتر از ایران می باشد. تحصیل در کشور چین به دو زبان چینی و انگلیسی امکان پذیر می باشد. برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به مدرک IELTS نمی باشد و دانشجویان با هر میزان دانش زبان می توانند به کشور چین رفته و در دوره های زبان ۶ ماهه الی ۱ ساله، در دانشگاهی که از آن موفق به اخذ پذیرش شده اند دوره های زبان خود را بگذرانند. سپس در رشته ی مورد نظر خود به تحصیل بپردازند.

  موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است که در امر گرفتن پذیرش در مقطع دکتری، می تواند همراه شما عزیزان باشد؛ پس اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و راههای رسیدن به هدفتان هستید، با مشاوران مجرب و وکلای برجسته ی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا به شما هموطنان عزیز، در راستای رسیدن به هدفتان یاری دهیم.

  با وجود امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور چین و شهریه سالانه تقریبا ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومانی، این نکته حائز اهمیت است، اگر تحصیل در مقطع دکتری به زبان چینی صورت پذیرد، می توان گفت تقریبا تحصیل شما رایگان خواهد بود. این مطلب خود نکته ای بسیار مثبت می باشد.

  موسسه حقوقی ملک پور، اخذ پذیرش در تمامی مقاطع تحصیلی را در طی پروسه ای کمتر از ۱ ماه، گارانتی می نماید. تحصیل در کشور چین در رشته ی پزشکی، ۶ سال زمان  می برد. رشته پزشکی به دو زبان انگلیسی و چینی تدریس می شود، که ۴ سال ابتدایی آن به زبان انگلیسی  می باشد و ۲ سال پایانی آن، دانشجو ملزم به گذراندن دوره های بالینی و ارتباط مستقیم وی با بیماران است و می بایست به زبان رسمی کشور، چینی صحبت کند. هزینه های تحصیل در کشور چین، چیزی در حدود ۱۰ برابر ارزان تر از کشور انگلیس می باشد، یعنی سالانه فقط ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد. در کشور چین، دانشگاه های پزشکی جایگاه خود را در میان پیشرفته ترین کشورهای دنیا حفظ نموده اند و دانشگاه های پزشکی در کشور چین از معتبر ترین دانشگاه های پزشکی سرتاسر جهان می باشند، این امکان برای فارغ التحصیلان دانشگاه های معتبر کشور چین، وجود دارد، که تقریبا در سرتاسر دنیا به ادامه ی تحصیل بپردازند و تخصص خود را دریافت و یا مشغول به کار شوند.

  موسسه حقوقی ملک پور با احترام به سلایق تمامی متقاضیان محترم، بدین منظور منابع کامل و رشته های ارائه شده از دانشگاه های برتر چین را تهیه نموده، تا در اختیار شما متقاضیان محترم قرار دهد. مشاوران با تجربه و کاردان موسسه حقوقی ملک پور، آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد و مشاوره تلفنی ما کاملا به صورت رایگان می باشد، ضمنا مشاوران ما با توجه به شرایط هر فرد، بهترین راه و پیشنهاد را در باب ادامه ی تحصیل و اعزام دانشجو به چین، در اختیار شما متقاضیان محترم قرار می دهند.

  یکی از معروف ترین دانشگاه های چین در رشته ی پزشکی، دانشگاه زیجیانگ می باشد. یکی از معروف ترین دانشگاه ها در سطح جهانی، که رنکینگ آن در در فهرست QS  جهان ۱۶۵،و در آسیا ۲۵ می باشد. اهمیت این مطلب را میتوان ازین امر دریافت نمود که دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف که بهترین دانشگاه های ایران هستند، در لیست QSرتبه ای بین ۶۰۰-۶۵۰ را دارا می باشند.

  موسسه حقوقی ملک پور برای علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته پزشکی، این امکان را فراهم آورده، تا برای افراد بین سنین ۱۷ تا ۳۰ سال و دارنده ی مدرک دیپلم رشته ی ریاضی یا تجربی، از این دانشگاه پذیرش اخذ نماید و دانشجویان را به چین اعزام نمایند.

  دوره های پزشکی در دانشگاه چین ۶ سال و نیم و به زبان انگلیسی می باشد. متقاضیان می بایست به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. در زمان اخذ پذیرش از دانشگاه، نیازی به مدرک آیلتس نمی باشد، اما در زمان اخذ پذیرش متقاضی این مهم را متعهد می شود که در زمان شروع دوره و تشکیل کلاس، به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده باشد.

  در هر ترم از دوره های پزشکی ، ۴ واحد زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می گردد و از انجاییکه در زمان شروع انترنی، دانشجو می بایست تا حدی دانش زبان چینی داشته باشد تا بتواند با بیمار ارتباط برقرار کند. این مطلب بین پزشک و بیمار از اهمیت بسیاری برخوردار است. این نکته نیز خارج از لطف نمی باشد، دوره ی انترنی، دوره ای ۱ سال و نیم است و به آخرین دوره ی پزشکی اطلاق می شود. در این دوره دانشجو علاوه بر کارآموزی، با بیماران ارتباط مستقیم برقرار می کند و به درمان بیماران می پردازد.

  بر اساس مصوب شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت، مدارک اخذ شده از دانشگاه هایی که در فهرست QS جزء ۱۰۰۰ دانشگاه برتر می باشند، از اعتبار بالایی برخوردارند و بر طبق تعریف وزارت بهداشت، پزشکان عمومی که از این دانشگاه ها مدارک خود را دریافت نموده اند، می توانند در ایران با عنوان پزشک کار کنند و یا ادامه ی تحصیل دهند.

  در استان زیجیانگ و در شهر هانزو، دانشگاه زیجیانگ واقع شده است، این شهر جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر را در خود جای داده و در جنوب شرقی چین واقع شده است. این شهر در ۱۵۰ کیلومتری شانگهای است و جزو شهرهای پیشرفته و زیبا در چین می باشد.

   

  تحصیل و زندگی در کشور چین

  نسبت به کشورهای غربی، تحصیل و زندگی در چین هزینه های پایین تری دارد و همین موضوع اکثر خانواده های ایرانی را جذب و تحت تاثیر قرار می دهد. آنها می توانند با خیال راحت فرزند خود را جهت ادامه ی تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه ها در رشته ی پزشکی به کشور چین فرستاده و مطمئن هستند ار لحاظ هزینه های دانشگاه به مشکل برخورد نخواهند کرد. تحصیل در دانشگاه زینجیانگ چین در رشته ی پزشکی، شهریه ماهانه تقریبا ۲ میلیون تومان می باشد و هزینه ی زندگی که شامل هزینه های خوابگاه، خورد و خوراک و هزینه های روزمره در ماه می باشد، حدودا ۱ میلیون و شاید مقداری کمتر باشد.

  در پایان جا دارد تاکید کنم که شما عزیزان، تمامی سوالات خود را می توانید از  مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور بپرسید و برای اخذ اطلاعات دقیق تر با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید.