دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل و اعزام دانشجو به کره جنوبی
 • کره جنوبی یکی از کشورهای توسعه یافته در زمینه علم و دانش در حوزه جنوب شرق آسیا می باشد که هر سال پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است.

  دانشگاه های این کشور دارای رتبه های بسیاربالایی و قابل توجهی در بین دانشگاه های برتر دنیا می باشند و یک مکان عالی برای ادامه تحصیل و همزمان کار و زندگی است. (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

   

  صنعتی بودن این کشور و همچنین زیاد بودن سطح رفاه و تسهیلات اجتماعی سبب شده اند که شاهد استقبال دانشجویان خارجی به تحصیل در کشور کره جنوبی باشیم. مقاطع کارشناسی در کره جنوبی در اغلب دانشگاه های این کشور یک دوره چهار ساله، کارشناسی ارشد ۲ ساله و طول دوره دکترا هم حدود ۳ سال می باشد. زبان آموزش در دانشگاه های کره در بیشتر رشته ها انگلیسی و در بعضی هم کره ای می باشد. برای تحصیل در کره جنوبی داشتن مدرک زبان انگلیسی ضروری می باشد. هر سال تحصیلی در مقطع کارشناسی به دو ترم تقسیم می شود. شروع و پایان ترم های تحصیلی در کره جنوبی به صورت زیر است:

   

  ترم اول: از اواسط ماه مارچ شروع می شود و تا اواسط ماه جولای ادامه می یابد.

   

  ترم دوم: از اواخر آگوست / اوایل سپتامبر شروع می شود و تا اوایل ماه فوریه ادامه می یابد.

   

  تعطیلات تابستانی هم در اغلب دانشگاه ها از اواخر ماه جون آغاز می شود و تا اواسط ماه آگوست ادامه می یابد.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

  دانشگاه های کره جنوبی تقریباً تمامی رشته های موجود را ارائه می دهند و محدودیتی از نظر انتخاب رشته برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. برای دانشجویانی که سوابق تحصیلی خوبی دارند میتوان برای دریافت بورسیه اقدام نمود. بورسیه های تحصیلی شامل دو بخش می شوند:

   

   

      بورسیه هایی که دولت کره جنوبی به دانشجویان خارجی اعطا میکند.

   

      بورسیه هایی که دانشگاه ها راسماً به دانشجویان خارجی اعطا می نمایند.

   

  در این کشور فراتر از ۲۰۰ دانشگاه و مراکز آموزش عالی وجود دارد که اکنون ۲۲ دانشگاه این کشور مورد تایید وزارت علوم و دانشگاه ملی سئول مورد تایید قطعی وزارت بهداشت ایران می باشد. تمامی دانشگاههای مورد تایید در کره جنوبی دارای اعتبار بالای بین المللی می باشند که زندگی در یک کشور پیشرفته آسیایی میتواند هدف دانشجویانی باشد که مایل هستند در کنار زندگی در یک کشور با کیفیت عالی، در یک دانشگاه معتبر هم تحصیل کنند. مدت زمان دوره کارشناسی در اغلب دانشگاههای کره جنوبی ۴ سال، کارشناسی ارشد۲ سال و دکتراهم حدود ۳ سال است.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

   

  پذیرش دوره های زبان در کره جنوبی:

   

  الف: زبان انگلیسی

   

  علاقمندان به فراگیری زبان انگلیسی می توانند دوره های زبان انگلیسی را در کشور های دیگر مثل مالزی، آفریقای جنوبی و… بگذرانند چرا که اکنون مرکز معتبری در کره جنوبی که دوره های زبان انگلیسی را عرضه میکند و بر طبق پذیرش آن مرکز دانشجو بتواند ویزا بگیرد، وجود ندارد. شایان ذکر است که دانشجویانی که با اخذ پذیرش از دانشگاههای کره جنوبی وارد این کشور می شوند می توانند همزمان با تحصیل در رشته اصلی خود در دانشگاه در کلاس های تقویتی زبان انگلیسی هم شرکت نمایند .(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

   

  ب: زبان کره ای

   

  دانشجویان و علاقمندان به فراگیری زبان کره ای می توانند در دوره های زبان کره ای که در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی این کشور برگزار می شود شرکت کنند. این دوره ها بسیار متنوع بوده و در تمامی شهر های مهم کره جنوبی نیز عرضه می شوند.جهت دریافت ویزا، نیاز است که پذیرش ها از دانشگاههای معتبر کره جنوبی گرفته شود تا شانس دریافت ویزا به حداکثر برسد. شهریه دوره های زبان کره ای در دانشگاه های کره جنوبی بسته به دانشگاه و مدت زمان دوره متفاوت می باشد. شهریه دوره ۴ ماهه زبان کره ای در دانشگاههای ملی این کشور حدود ۱۵۰۰ دلار می باشد که لازم است پس از تایید اولیه مدارک دانشجو و تایید شایستگی دانشجو برای دریافت پذیرش، به حساب دانشگاه واریز شده تا پس از آن اصل پذیرش صادر گردد.

   

  پس از اخذ اصل پذیرش لازم است که دانشجو برای دریافت ویزا به سفارت کره جنوبی در تهران مراجعه نماید. در هر سال در اکثر دانشگاههای ملی کره جنوبی، سه ترم آموزش رسمی زبان کره ای برگزار می گردد و لازم است دانشجویان تا ۳ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی برای دوره های مذکور اقدام نمایند.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

   

  تخصص پزشکی و دندان پزشکی در کره جنوبی:

   

  دانشگاه ملی سئول از عالی ترین دانشگاه های های آسیا و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران می باشد، دوره های تخصص های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین دکترای تخصصی رشته های بالینی را ارائه می کند.(موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

   

  سطح علمی بسیار بالا در کنار تسهیلات خاص و یکتای این دانشگاه، فرصت خوبی را برای متقاضیان به تحصیل در این کشور را محیا می سازد.

   

  هزینه های زندگی و تحصیل در کره جنوبی:

   

  هزینه های دانشگاه در صورتی که شخص بورس نشود بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار است.

   

  به طور کلی هزینه زندگی نیز در این کشور حدودا بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار ماهیانه است . (موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)