دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • دانشگاه استکهلم

 • برترین دانشگاه های سوئد . پردیس ها و دانشکده های دانشگاه استکهلم .زبان در سیستم آموزسی دانشگاه استکهلم . امکنات وافتخارات دانشگاه استکهلم . رشته های ارائه شده در دانشگاه استکهلم .شهریه دانشگاه استکهلم . بورسیه دانشگاه استکهلم . شرایط پذیرش دانشگاه استکهلم . کتابخانه دانشگاه استکهلم . مراکز تحقیقاتی دانشگاه استکهلم .

  ر. دانشگاه استکهلم یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه ها در منطقه اسکاندیناوی و در سطح جهان است . دانشگاه استکهلم در دفعات متعدد ی جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان جای داشته است . دانشگاه استکهلم در سال ۱۸۷۸ تأسیس شد بنابراین می توان گفت دانشگاه استکهلم چهارمین دانشگاه قدیمی کشورسوئد است .
  دانشگاه استکهلم دارای ۴ پردیس دانشگاهی و ۷ دانشکده است که در این دانشکده ها بیش از ۷۰ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند . دانشگاه استکهلم علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های بخش دولتی کشور سوئد است یکی از بزرگترین کارفرما

  اها در پایتخت این کشور نیز می باشد .
  موسسه حقوقی ملک پور میتواند در تمامی مراحل مهاجرت از را تحصیل گام به گام همراهتان باشد و شما را در اخذ پذیرش و ویزای بهترین دانشگاه ها در سطح جهانی همراهی کند .
  از آنجایی که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان تمایل به تحصیل در دانشگاه استکهلم کشور سوئد را دارند . سوالاتی که ممکن است در رابطه با دانشگاه استکهلم برای دانشجو ایجاد شود:
  آیا دوره های آموزشی دانشگاه استکهلم به زبان سوئدی برگزار می گردد؟ دانشگاه استکهلم به عنوان یک دانشگاه برترجهانی چه امکانات و افتخاراتی دارد ؟ دانشگاه استکهلم چند پردیس دارد و شامل چه رشته هایی می شود ؟ شرایط عمومی ورود به دانشگاه استکهلم چیست ؟ میزان شهریه و شرایط بورسیه برای دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه استکهلم چگونه است ؟ میزان شهریه و شرایط بورسیه برای دانشجوی دکترا در دانشگاه استکهلم چگونه است ؟
  بیشتر دوره‌های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه استکهلم جهت سهولت دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی برگزار می شود .و دوره‌های مقطع کارشناسی در این دانشگاه به زبان سوئدی برگزار می شود .
  ساختمان مدرن دانشگاه استکهلم در محیطی سرسبز و زیبا قرار گرفته است که به عنوان اولین پارک طبیعی و ملی در دنیا ثبت شده است که در پایتخت کشور سوئد قرار دارد و برای رسیدن به مرکز استکهلم از این دانشگاه فقط ۱۰ دقیقه زمان لازم است .
  این پارک سر سبز که بیشتر دانشکده‌های دانشگاه استکهلم درآن قرار دارد به کمپس فرسکاتی معروف است که در ۲۰۰ سال گذشته برای فعالیت‌های پژوهشی ، علمی تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه استکهلم مورد استفاده قرار گرفته است . اما قبل از آن این منطقه متعلق به خاندان سلطنتی کشور سوئد بوده است و سال‌ها به عنوان پارک برای تفریح خاندان سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است .

  امکانات و افتخارات دانشگاه استکهلم :

  دانشکده ها و کلاس های دانشگاه استکهلم از امکانات و تجهیزات بسیار بالا و کاملی برخوردار است سالن کنفرانس این دانشگاه مگنا نام دارد این سالن مجهز به سیستم ترجمه در آن واحد است . از این رو در این سالن سخنرانی های مهم از جمله سخنرانی مربوط به جوایز نوبل برگزار می گردد .
  لازم به ذکر است ۶ تن از اساتید این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند که چهار جایزه نوبل متعلق به شیمی یکی از آنها مربوط به علوم اقتصادی و دیگری مربوط به ادبیات است .
  جالب است بدانید اولین استاد خانم جهان در زمینه تدریس ریاضیات دردانشگاه استکهلم منصوب شده است .

  شرایط ورود به دانشگاه استکهلم :

  _مدرک تحصیلی کارشناسی ، که این مدرک به همراه ریز نمرات به صورت مهر و موم شده باید برای دانشگاه ارسال شود .
  _تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶.۵ و یا تافل ۹۰ .

  رشته های کارشناسی ارشد برای پردیس علوم طبیعی دانشگاه استکهلم :

  شیمی تحلیلی ، بیوشیمی ، ریاضیات ، نجوم ، اقلیم شناسی و علوم جوی ، تنوع زیست ، محافظت از محیط زیست ، انفورماتیک ، زیست شناسی ، آمار محاسبات فیزیک ، شیمی در محیط زیست ، برنامه ریزی های فیزیکی حفاظت از محیط زیست ، علوم زیست محیطی ، زیست شناسی تکمیلی ، علوم گیاهی ژنتیکی و مولکولی ، قطب شناسی ، هیدرولوژی و منابع آب ، کارتوگرافی ، زیست دریایی ، شیمی آلی ، ریاضی و آمار ، شیمی دارویی، میکروبیولوژی ، فیزیک مولکولی ، علوم زیست مولکولی ، مولکولی و نور بیولوژی ، تغذیه و شیمی آلی ، پپتید و شیمی پروتئین ، فیزیک ، علوم کواترنر توسعه آب و هوایی ، جهش زیستی برای توسعه ، فیزیک نظری ، سم شناسی

  رشته های کارشناسی ارشد در پردیس علوم انسانی در دانشگاه استکهلم :
  سینما ، رقص ، مد ، زبان انگلیسی ، زبان شناسی عمومی ،رسانه و ارتباطات
  رشته های کارشناسی ارشد در پردیس حقوق دانشگاه استکهلم :

  قوانین تجارت بین الملل ، قوانین اروپا ، قوانین در حقوق مالکیت فردی در اروپا ، قوانین محیط زیست

  رشته های کارشناسی ارشد در پردیس علوم اجتماعی دانشگاه استکهلم :
  حسابداری و حسابرسی ، علوم اجتماعی و کاربردی ، بانکداری ، کامپیوتر ، تجارت و بازاریابی ، جمعیت ، اقتصاد ، محیط زیست و تغییرات اجتماعی جهانی ، جغرافیای انسانی ، مدیریت اطلاعات ، آموزش و پرورش بین المللی ، مدیریت علوم سیاسی ، سلامت جمعیت ، انسان‌شناسی ، جامعه‌شناسی ، آمار، فناوری اطلاعات ، برنامه ریزی شهری


  شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه استکهلم :

  از سال ۲۰۱۱ کشور سوئد شرایط رایگان بودن تحصیل را در این کشور لغو کرد .مبلغ شهریه به ازای هر سال تحصیلی در دانشگاه استکهلم برای رشته های علوم انسانی ،اجتماعی و حقوق ۹۰ هزار کرون و برای علوم طبیعی ۱۴۰ هزار کرون سوئد ی می باشد .

  بورسیه تحصیلی و اجازه کاردر مقطع کارشناسی ارشد :

  در دانشگاه استکهلم بورسیه تحصیلی به سادگی به دانشجویان پرداخت نمی گردد ،این بورسیه تنها به ۳۰۰ دانشجو تعلق می گیرد که شامل هزینه های زندگی وشهریه دانشگاه می شود . این بورسیه معمولا یک ترم بعد از ورود دانشجو به دانشگاه استکهلم و در شرایطی کاملا رقابتی در تحصیل و پژوهش میاندانشجویان به دانشجو اعطا می گردد .
  دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه استکهلم اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارد .
  شرایط لازم برای گرفتن بورسیه دانشگاه استکهلم در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر می شود :

  _نمره های عالی در همه مقاطع تحصیلی
  _فارغ التحصیلی از دانشگاه های مطرح جهان
  _داشتن مقالات معتبر جهانی
  _مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶.۵ و یا تافل ۹۰

  بورسیه تحصیلی واجازه کاردر مقطع دکتری :

  دانشگاه استکهلم در مقطع دکترا بورسیه می‌دهد وتمامی مخارج دانشجو بر عهده دانشگاه است . دانشجوی مقطع دکترا دانشگاه استکهلم اجازه کار ندارد زیرا از نظر این دانشگاه تحصیل و پژوهش در مقطع دکترا خودش کار محسوب می شود .


                                                                                                کتابخانه دانشگاه استکهلم :

  کتابخانه دانشگاه استکهلم یکی از بزرگترین و پیشرو ترین مراکز تحقیقاتی و فرهنگی در نهادهای دانشگاهی کشور سوئد است بیش از ۱۸۰۰ نفر بازدیدکننده در سال را دارد .کتابخانه دانشگاه استکهلم علاوه بر دانشجویان ، پژوهشگران و اساتید این دانشگاه عضویت عموم مردم را نیز می پذیرد ‌.
  کتابخانه دانشگاه استکهلم فضاهایی برای مطالعه فردی و گروهی و همچنین دسترسی به کامپیوتر را برای اعضای خود فراهم ساخته است .این کتابخانه حتی برای اشخاصی آلرژی دارند هم فضای مخصوصی اختصاص داده است .
  کتابخانه دانشگاه استکهلم آرشیوی الکترونیکی از مقالات ، پایان نامه ها و پروژه های دانشجویان خود دارد و همچنین نشر آنها را در انتشارات دانشگاه پشتیبانی می کند .

  ایستگاه های تحقیقاتی دانشگاه استکهلم :

  دانشگاه استکهلم به عنوان یک مرکز تحقیقاتی و پزوهشی در کشوری صنعتی و پیشرفته دارای مراکز تحقیقاتی در کشور سوئد میباشد از جمله آنها :
  _ آزمایشگاه ASKO که به طور کلی تحقیقات اکو سیستمی در آن انجام می‌شود و در حال حاضر به عنوان یک مرکز تحقیقات دریایی مشهور است .
  _ایستگاه تحقیقاتی tarfala که در محیط قطبی کشور سوئد واقع شده است و تحقیقات خود را در رابطه با اقلیم شناسی و آب و هوا انجام میدهد .
  _ایستگاه تحقیقاتی جانورشناسی tovetrop که متعلق به گروه زیست شناسی دانشگاه استکهلم است .

  اقامت تحصیلی در کشور سوئد :
  _برای اجازه اقامت تحصیلی دانشجوباید پذیرش دانشگاه استکهلم را داشته باشد .
  _قسط اولین شهریه را پرداخت کرده باشد .
  _تمکن مالی جهت هزینه های زندگی و تحصیل به مدت یکسال .

  در مجموع میتوان گفت کشور سوئد به دلیل دارا بودن برترین دانشگا ه ها در سطح جهانی و امنیت اجتماعی بالا و هزینه های زندگی مناسب میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی باشد . تحصیل در کشور سوئد طرق مختلفی دارد از جمله مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا وهمچنین دوره زبان است . پیشنهاد موسسه حقوقی ملک پورگذراندن دوره کالج زبان انگلیسی با مدرک دیپلم و با هرسنی در کشور سوئد است . سالانه افراد زیادی متقاضی تحصیل در این دوره ها در کشور سوئد هستند که می تواند درب ورودی برای تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر و یا کار وزندگی در اروپا باشد .
  موسسه حقوقی ملک پوربه عنوان معتبرترین موسسه حقوقی در ایران با کادری مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز در امر مهاجرت از طرق مختلف از جمله تحصیل ،سرمایه گذاری و کار و…است وشما را در تمامی مراحل یاری می کند .
  منابع:
  www.su.se
  www.studyinstochholm.se
  www.en.wikipedia.org