دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • دانشگاه های ترکیه • آیا اطلاعاتی از دانشگاه های ترکیه ندارید ؟ آیا نمی دانید چگونه دانشگاه های مورد تأیید ترکیه را استعلام بگیرید ؟ آیا مدارک دانشگاه های ترکیه در ایران معادل سازی می شود ؟ دانشگاه های پزشکی ترکیه را بررسی نکرده اید ؟ آیا مدارک ایران در دانشگاه های ترکیه معادل سازی می شود ؟  جایگاه جهانی دانشگاه های ترکیه کجا می باشد ؟ آیا دانشگاه های ترکیه مورد تأیید وزارت بهداشت می باشد ؟ آیا دانشگاه های ترکیه مورد تأیید وزارت علوم می باشد ؟ آیا دانشگاه های ترکیه محدودیت سنی برای دانشجویان دارد ؟ آیا دانشگاه های ترکیه مدرک دکترای حرفه ای به دانشجویان پزشکی اعطا می نماید ؟

  برای ورود به دانشگاه های ترکیه حتما به این نکته توجه داشته باشید تا دانشگاه مربوطه مورد تأیید باشد . لذا برای سهولت شما نام دانشگاه های مورد تأیید ترکیه را در متن ذیل آورده ایم .

   ***معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ تركیه‌ ( وزارت علوم و تحقیقات و فناوری ایران   (

  گروه الف (ممتاز)

  Bilkent University

  Bogazici University

  گروه ب (خوب( :

  Hacettepe University

  Istanbul University

  Gazi Universitesi

  Sabanci University

  KOC University

  Istanbul Technical  University

  Middle East Technical University

  گروه ج (متوسط) :

  Dokuz Eylul Universitesi

  Ege Universitesi

  Karadeniz University of Technology

  Marmara Universitesi

  Cukurova Universitesi

  Anadolu University

  Ataturk University

  Ankara University

  Mimar Sinan University

  Yildiz Technical  University

   

  ***معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالی‌ تركیه‌ ( وزارت بهداشت و درمان و پزشکی ایران)

  ۱-دانشگاه جراح پاشا ( استانبول )

  ۲-دانشگاه حاجت تپه ( آنکارا(

  ۳-دانشگاه آنکارا

  ۴-دانشگاه آنادولی ( اسکی شهیر (

  ۵-دانشگاه دکوز ایلول ( ازمیر (

  ۶-دانشگاه غازی ( آنکارا(

  ۷-دانشگاه اژه ( ازمیر )

  ۸-دانشگاه عثمان غازی ( اسکی شهیر)

  ۹-دانشگاه مرمره ( استانبول(

  ۱۰ـ دانشگاه چکوراوا ( آدانا(

  11.دانشگاه کارا دنیز (ترابزون)

  12.نوزده مایس ( سامسون )

  13.اولوداغ ( بورسا )

  درباره دانشگاه Bilkent University :

  هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 13950 $ برای افرادی است که تابعیت ترکیه را ندارند و تا قبل از سال 2016 وارد دانشگاه شده اند . و برای افرادی که بعد از 2016 وارد دانشگاه شده اند در حدود 14.500$ می باشد . این دانشگاه بالاترین رتبه دانشگاه در ترکیه را دارد .

  دانشگاههای ترکیه با سازمان های تحصیل در خارج متعدد  ، از جمله سقراط، اراسموس و CIEE .  شراکت دانشجو دارند . علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه های خارجی حمایت مبادلات مستقیم با همتایان ترکی.  برای اطلاعات بیشتر ، انجام جستجو در وب و یا (اگر شما در حال حاضر یک دانش آموز) تماس مطالعه university’s خود را در خارج از کشور می باشد  .

  شهریه های دانشگاه متفاوت است، اما تقریبا همیشه بین 500 و 7500 لیره ترکیه در سال است. برخی از دانش آموزان خارجی ممکن است این نسبتا ارزان، دیگران گران بیشتر پیدا کنید.

  دانشگاه به اتهام هزینه های اضافی برای اتاق و هیئت مدیره، هر چند این اغلب کوچک هستند. در بسیاری از موارد، اتاق و هیئت مدیره در دانشگاه هزینه مسکن به عنوان کم 100 لیره یک ماه. همانطور که با تقریبا هر هزینه یا پرداخت در ترکیه، خارجی معمولا پرداخت شهریه کمی بالاتر است.

  دانش آموزانی که انتخاب کنید برای زندگی خارج از محوطه دانشگاه بیشتر برای مسکن پرداخت خواهد شد – آنها معمولا می توانید آپارتمان بین 250 تا 500 لیره یک ماه پیدا مانند تمام اجاره، دانشجویان خارجی باید سعی کنید به مذاکره با صاحبخانه خود را برای اجاره بهتر است.

  به طور فزاینده، دانشگاههای ترکیه حمایت از شرکت های بزرگ، که آنها اجازه می دهد به بورس های تحصیلی جایزه بر اساس نیاز دانش آموزان و شایستگی دریافت خواهید کرد. مقدار و فرآیندهای نرم افزار برای این بورسیه متفاوت است. اگر شما به دنبال برای پول کمک هزینه تحصیلی، فراموش نکنید که برای بررسی با خانه شما university’s دفتر مطالعات بین المللی است.

  پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (سی و هفتم) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی شرق و غرب امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از پر اهمیت ‌ترین نقاط جهان، دارای وضعیت جغرافیایی راهبردی و عالی است و گذرگاه جنوب غرب آسیا و اروپا به شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه‌ای برخوردار است و مکان‌های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی مهاجر  به آنجا عظیمت می‌کنند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت یا مشاورین حقوقی موسسه حقوقی دکتر ملک پور تماس گرفته و اطلاعات جامعی در زمینه مهاجرت کسب نمایید .

   

  نگارنده: مرجان فرهانی