دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • سرمایه گذاری در هلند
 • برای سرمایه گذاری در کشور هلند می بایست در ابتدای امر با یک ویزای توریستی با نام MVV مدت زمان 90 روز را در این کشور حضور پیدا نمایید . و بتوانید مراحل اداری سرمایه گذاری خود را سپری نمایید . مبلغ سرمایه گذاری در کشور هلند 1.250.000 یورو می باشد . در کشور هلند همان طور که مستحضر هستید برترین کشور از لحاظ سرمایه گذاری می باشد . و از همین رو در مقایسه با کشور های هم تراز خود در سطح بالاتری برخوردار است .

  شرایطی که فرد باید برای سرمایه گذاری در هلند فراهم نماید عبارت است از سرمایه گذاری در یکی از فرصت های شغلی که عبارت است از یک شرکت هلندی ، مشارکت در شرکت هلندی و صندوق های دولتی ، به مبلغ پایه 1.250.000 یورو . ( سرمایه گذاری در صندوق دولتی منوط به تأیید توسط وزارت اقتصاد هلند و حضور در انجمن NVP می باشد )

  در سرمایه گذاری کشور هلند که به طریقی ارزش افزوده به شمار می رود به سه طریق این مهم اثبات خواهد شد ، باید در مدت زمان پنج سال سرمایه گذاری ده موقعیت اشتغال فراهم آورد . و یا ایجاد طرحی جدید در سرمایه گذاری خود و یا سرمایه گذاری در یکی از شرکت های تراز بالا ی کشور هلند انجام دهد .

  انواع سرمایه گذاری کشور هلند :


  ثبت شرکت

  سرمایه گذاری به صورت مشترک

  سرمایه گذاری در صندوق دولتی

  ثبت شرکت در کشور هلند :

  در راه ثبت شرکت کشور هلند فرد متقاضی به دو شکل می شود به این مهم نائل آید . در راه اول فرد باید با یک طرح اقتصادی یا بیزینس پلن با توجه به مدارک زیر یک شرکت جدید را به ثبت می رساند . در راه دوم فرد متقاضی باید یک شرکت که در کشور هلند قبلا به ثبت رسیده است را خریداری نموده و انتقال اسناد انجام پذیرد .

  مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری در هلند از طریق ثبت شرکت :

  *طراحی بیزنس پلن که در آن باید نوع بازدهی سرمایه و سود آوری مشخص گردد

  *کار و سرمایه قبلی شما باید مدت سه ساله باشد و باید به تأیید فرد سومی برسد که به صورت مستقل در کار شما همکاری داشته است. ( در صورتی که کار شما زیر سه سال باشد ارائه حساب سالانه الزامی می باشد )

  *معین نمودن شرکاء و هیئت مدیره ، مدیر عامل و…

  *تعیین نمودن نسبت سهام هر فرد در سرمایه گذاری


  برای افرادی که زیر سه سال در کار و سرمایه تجربه و سابقه دارند باید مواردی را به انضمام موارد فوق الذکر ارائه نماید ، که عبارت است از : اطلاعات از سابقه مدیریتی – اطلاعات شخصی – ادوار آموزشی و تجربیات کاری – کالا و خدمات – موارد قیمت گذاری – برنامه های موسسه و یا سازمان – امتیازات و مقامات – مفاسه حساب مالیاتی – گردش های مالی

  برای ورود به پرسه سرمایه گذاری کشور هلند از طریق ثبت شرکت می بایست حداقل امتیازات را کسب نمایید . لذا برای محاسبه میزان امتیاز خود جدول امتیاز بندی را در ذیل قرار داده ایم :

  [دسته بندی] زیر شاخه ها حداکثر امتیاز تفکیک دسته بندی ها امتیاز

  تجربه

  (30 امتیاز مورد نیاز) تحصیلات 40 به عنوان مثال کارشناسی ارشد 30

  به عنوان کارآفرین 35 مالک شرکت به عنوان مثال 30

  به عنوان کارمند 10 به عنوان مثال کارمند ارشد> 5 سال 9

  در هلند 15 به عنوان مثال مشتری هلندی 5

  طرح کسب و کار

  (30 امتیاز مورد نیاز) چشم انداز تجاری 50 تجزیه و تحلیل بازار + مشتری های + و غیره 15

  PT فروش منحصر به فرد + بازاریابی + و غیره 25

  قیمت 10

  سازمان 10 به عنوان مثال حمایت از محصول 10

  توجیه مالی 40 سرمایه خصوصی> € 10.000، – 15

  فروش به عنوان مثال> 125.000 €، – 10

  ارزش افزوده

  (30 امتیاز مورد نیاز) Innovativity 40 به عنوان مثال اختراع ثبت شده 20

  ایجاد شغل (متقاضی شامل نمی شود) 30 موقعیت کلی 0،5-2 5

  ” 2-5 10

  ” 5/10 20

  ” > 10 30

  حقوق و دستمزد> 45.000 €، – 1-3 10

  ” 3-6 20

  ” > 6 30

  سرمایه گذاری 30 دارایی € 0، – به € 50.000، – 5

  دارایی> € 50.000، – 10

  دارایی> € 100.000، – 20

  دارایی> € 1.000.000، – 30


  ” این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد ”

  در سرمایه گذاری کشور هلند فرد می بایست با توجه و تحقیق کامل نسبت به این پرسه اقدام نمایید . لذا در این پرسه با این حجم سرمایه ورودی به کشور هلند در صورتی که نتوانید درست عمل نمایید شاید سرمایه خود را از دست داده و به اقامت دائم منتهی نشود . لذا در پرسه سرمایه گذاری هلند می بایست با مشاوره و ورود یک اقتصاد دان و یک وکیل کاردان از ابتدای پرسه شما را در انجام سرمایه گذاری همراهی نماید .


                                                     

  سرمایه گذاری مشترک :

  در این نوع سرمایه گذاری که به صورت یک شانس بررسی می گردد . در این نوع سرمایه گذاری توانایی شما رابطه مستقیم با قبولی شما خواهد داشت . در سرمایه گذاری مشترک ، شما می بایست توانایی خود را بیان نموده و رزومه خود را ارسال نمایید . پس از بررسی رزومه کاری و تحصیلی شما به انضمام علاقه شما به این نوع سرمایه گذاری تعیین کننده رسیدن به این سرمایه گذاری خواهد بود . شما در صورتی که اختراعی ، مقامی ، لوح افتخار و طرحی جدید را دارید در رزومه خود ارائه نمایید.

  مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری مشترک :

  *توافق طرفین بیع معامله

  *شرح حدود معامله و سهام

  *شرایط سرمایه گذاری

  *طرح های اقتصادی سرمایه گذاری

  *طراحی حساب برای شرکت و ثبات تداوم آن

  *ایجاد اشتغال ، باز دهی سرمایه

  *حمایت در راستای طرح اقتصادی

  ” این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد ”

  سرمایه گذاری در صندوق دولتی

  در این نوع سرمایه گذاری که مدت 3 سال به شما اقامت اعطا می نماید . می بایست در یکی از صندوق های مورد تأیید دولت هلند و وزارت اقتصاد کشور هلند سرمایه گذاری نمایید . شما برای انجام این سرمایه گذاری باید بتوانید در زمینه سرمایه گذاری خود با صندوق ها اثبات مشارکت نمایید . احراز صلاحیت در کشور هلند برای صندوق هایی که مورد تأیید وزارت اقتصاد می باشد . احراز سلامت پول و سرمایه خود را باید تسلیم دولت هلند نمایید .

  این نوع سرمایه گذاری سه سال اجازه اقامت را به شما می دهد و پس از دوره اقامت سه ساله در صورت پرداخت و اجرای موارد شهروندی خود می توانید پس از اتمام پنج سال اقامت اولیه اقامت دائم خود را کسب نمایید . جالب است بدانید تنها نوع سرمایه گذاری در هلند می باشد که اجازه کار را به شما می دهد .

  در میان سرمایه گذاری هلند و تحصیل در هلند باید به این موضوع اذعان داشت که بحث تحصیل در هلند شرایطی سهل تر و امن تر را دارد . زیرا فرد متقاضی می بایست شرایطی پیچیده در پرسه سرمایه گذاری هلند پیش روی را سپری نماید ولی این شرایط در تحصیل نخواهد بود و متقاضی با تحصیل می توانید علاوه بر کسب مدرک معتبر از دانشگاه های برتر هلند با هزینه ای بسیار کمتر و سپری نمودن مراحل شهروندی اقامت دائم را کسب نمایید . پس از این مراحل و بررسی محیط از نزدیک به سرمایه گذاری در هلند بپردازید و از این موقعیت بهره مند گردید .

  موسسه حقوقی ملک پور با در دست داشتن مشاورین و وکلای حاذق مهاجرتی می تواند بهترین مشاور و راهنمای شما در زمینه مهاجرت به هلند ، سرمایه گذاری در هلند و تحصیل در هلند باشد . لذا می توانید با مشاورین حقوقی موسسه ما تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید .

  منابع


  https://www.studyinholland.nl/education-system

  https://www.epnuffic.nl/hoger-onderwijs/diplomawaardering/overzichten-buitenlandse-diplomas/overzicht-diplomas-iran?

  https://www.justlanded.com/english/Netherlands/Netherlands-Guide/Visas-Permits/Visa-requirements

  www.ind.nl

  www.loc.gov/law/help/investor-visas/netherlands.php