دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد

 • آیا تا به حال به روش های مهاجرت به سوئد فکر کرده اید ؟

  آیا تاکنون در مورد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد شنیده اید؟

  آیا می دانید سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئد یکی از راههای اخذ اقامت این کشور است؟

  شرایط ، معایب و مزایای اقدام به مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سوئد را می دانید ؟

  در مقاله پیش رو بر آنیم تا مختصری در باب ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سوئد بیان نموده و به ارزیابی آن بپردازیم:

  شرایط سنی و  اجتماعی اشخاص متقاضی مهاجرت ، طرق مهاجرتی متفاوتی را طلب می کند.

  از جمله را ههای مهاجرت که روشی امن و سریع برای نیل به مقصد می باشد اخذ پذیرش تحصیلی  در دانشگاههای سراسر دنیا است ،

  که علاوه بر تجربه ای شیرین در فضایی آکادمیک و استاندارد امکان رسیدن به اقامت در صورت اشتغال به کار در رشته مربوطه وجود خواهد داشت. طریقه دیگر ، اخذ اقامت یک کشور به واسطه ازدواج  با تبعه خارجی است .

  اخذ ویزای جست و جوی کار نیز به دیگر از راه دیگر مهاجرت است و اما سرمایه گذاری و ثبت شرکت که نوع خاصی از نحوه مهاجرت به سرتاسر دنیا  است.

  در این روش که شخص متقاضی با طی کردن مراحلی تحت عنوان ثبت شرکت تجارتی را به طوری که از پیش برنامه ریزی شده است انجام می دهد سرمایه را وارد کشور مورد نظر می نماید،

  سیاست اقتصادی کشورها و دولتها امر مذکور را بسیار حمایت می کنند چرا که ورود سرمایه خارجی موجبات توسعه و پیشرفت وضعیت تجاری و اقتصادی آن کشور را فراهم می آورد.

  اما مسئله قابل توجه در این میان مثل همیشه بازار دست اندازی افراد سودجو به منافع و سرمایه متقاضیان سرمایه گذاری است که رونق دارد پس تمسک به افراد کاردان و وکلای امین برای انجام این امور بسیار اهمیت دارد.

  سوئد از جمله کشورهایی است که قابلیت سرمایه گذاری را دارا است.

  هزینه های مورد نیاز این امر در کشور سوئد در رده هزینه های معقول قراردارد  و با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی این کشور که منطقه ای حاصلخیز است و در فصل های گرم با ورود حجم زیادی از ان گردشگران مواجه می شود می توان رونق تجارت های مختلف را در آن پیش بینی نمود،

  علاوه بر آن وجود سازمانهایی دولتی در کشور سوئد که با شناسایی و معرفی مناطقی که امکان رشد تجاری را دارند و نیاز تجارتی آنها راهنمای متقاضیان سرمایه گذاری خواهند بود.

  منتهی مراتب مسئله ای که اکثر متقاضیان در عملی کردن این هدف در کشور سوئد دچار تردید می کند الزام قانونی شراکت اشخاص سرمایه گذار با شخص حقیقی و حقوقی سوئدی با اعطای ۴۹ درصدی سهام شرکت تأسیسی می باشد ،

  که این امر با هدف اشتغال اتباع سوئدی و حفظ منافع آنها از جانب دولت صورت می گیرد اما به هر ترتیب افکار متقاضیان را به نوعی پریشان می سازد.

  علاوه بر آنچه در بالا ذکر شد سابقه مالیاتی مشخصی از این نوع تجارت و سرمایه گذاری در سوئد در دست نیست و وجود ندارد به همین خاطر از طرف مشاورین و کارشناسان چندان توصیه نمی شود مگر در صورت دسترسی به جزئیات و اطمینان خاطر از ریز شرایط با اتکا به افراد کاردان در این امر .

  می توان سوئد را کشوری  مهاجر پذیر قلمداد نمود.

  از استکهلم که پاینخت بسیار زیبای این کشور است تا گوتنبرگ که در جنوب آن کشور واقع شده هر قسمت حکم خاصی می کند و گونه مختلفی از آب و هوا و امکان ایجاد و رشد مشاغل متنوع فراهم است.

  این کشور که از طریق آبی به کشورهای همسایه با فرهنگ نزدیک به خودش راه دارد زمینه داد و ستد با آن کشورها را نیز ممکن می سازد.

  به طور کلی در روش سرمایه گذاری و ثبت شرکت شخص متقاضی می بایست طرح تجارتی را که شامل نوع تجارت مورد نظر وی با توجه به نیاز و میزان پذیرش منطقه می باشد ،

  تهیه نماید لازم به ذکر است که استفاده از کارشناسان این امر مؤکداُ بر صحیح انجام شدن آن و تنزل میزان مالیاتی که در آینده بر اساس درآمد سرمایه گذار بر او بار می شود تأثیر می گذارد.

  طرح تجارتی مذکور باید برآوردی از درآمد ماهیانه و سوددهی سالیانه تجارت مشارالیه را شامل شود.

  جدای از سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت چه در کشور سوئد چه در دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی هزینه زندگی و سایر مخارج شخص و خانواده وی در صورت وجود نیز باید در نظر گرفته شود این مقدار را شاید بتوان در کشورهای حوزه شنگن یکسان و برابر دانست اما قاعدتاُ در سایر کشورها این رقم متفاوت خواهد بود .

  این روند در بعضی کشورها مانند آمریکا با استخدام  تعدادی از افراد مقیم و اتباع آن کشور و پرداخت حقوق و مالیات بصورت ماهانه برای تک تک آنها امکانپذیر خواهد بود.

  در دیگر کشورها مانند اسلونی سیستم امتیاز بندی برای ثبت شرکت حکم فرما است بدین صورت که شخص متقاضی در صورت واجد الشرایط بودن بر اساس امتیازبندی که بنا بر آخرین مقطع تحصیلی ، سابقه کاری ، داشتن دانش زبان ، سن و غیره صورت می گیرد مجاز به ثبت شرکت می شوند.

  در آخر برای تجمیع اطلاعات و رسیدن به نتیجه ای معقول و مقرون به صرفه که آینده ای امن و پرسود را ایجاد نماید اخذ مشاوره و بررسی جزئیات امر و مطابقت دادن آن با شرایط شما از طریق مراجعه به موسسات حقوقی معتبر و اشخاص کاردان و متخصص در این زمینه بسیار توصیه می گردد.