دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند

 • منبع:malekpour.ir


  www.immigration.govt.nz
  • اقامت نیوزلند از طریق تولد
  • اقامت نیوزلند از طریق ازدواج
  • اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی_مردود
  اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت
  • اقامت نیوزلند از طریق کار
  • اقامت نیوزلند از طریق تحصیل

  مطالب مهم:
  1- مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند
  2- قوانین سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند
  3- امتیازات مورد نیاز سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند
  4- ادرس سایت اداره مهاجرت کشور نیوزلند
  در این مقاله سعی براین داریم که مطالبی در باب سرمایه گذاری در نیوزلند به متقاضیان عزیز ارایه دهیم. سرمایه گذاری در نیوزلند یکی از طرق هفت گانه مهاجرت در کشور نیوزلند و اقامت در این منطقه میباشد همانطور که میدانید امروزه کشور نیوزلند یکی از پر طرفدارترین نقاط امن کره خاکی به حساب می آید که متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری یا اخذ اقامت دارد.
  سرمایه گذاری در نیوزلند قواعد و قوانینی دارد که حتما اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در نیوزلند هستید باید توجه نمایید.
  موضوع سرمایه گذاری در نیوزلند با توجه به اینکه یک امر قانونی و زیر مجموعه حقوق بین الملل خصوصی می باشد همچنین تابع قوانین سرمایه گزاری ها و قراردادهای بین المللی میباشد، همچنین قوانین بین المللی نیز شامل حال این نوع از طرق مهاجرت به نیوزلند می باشد.
  سرمایه گذاری در نیوزلند امریست که این روزها بسیاری از متقاضیان در باب چگونگی اقدام برای این نوع سرمایه گزاری ها و زمان مناسب برای سرمایه گذاری در نیوزلند ، در مورد آن سوال دارند. در فضای مجازی متقاضیان سرمایه گزاری در نیوزلند سوالات خود را مطرح می نمایند و همچنین گاهاً افراد غیر حقوقی و کم تجربه که صرفاً خود را وکیل حقوقی مهاجرت می نامند اما حتی واحدی از دروس حقوق بین الملل خصوصی را پاس نکرده اند، پاسخ هایی میدهند که این پاسخ ها گاهاً کاملا اشتباه و غیرقابل تکیه می باشد، بنابراین به متقاضیان سرمایه گزاری در نیوزلند توصیه میکنیم حتما در این باب از مشاوران موسسات حقوقی که علم حقوق بین الملل را حداقل یکبار مطالعه نموده اند کمک و اخذ مشاوره نمایند.
  در ادامه به تشریح ویزای کار یا کارافرینی نیوزلند می پردازیم، بنام Entrepreneur Work Visa ، ویزای کارافرینی در حقیقت folder و پوشه ویزاهای کاری که اجازه میدهند شخص خودش را استخدام کند و اشغال زایی نماید قرار میگیرد .
  اکنون اگر شما متقاضی سرمایه گزاری و کارافرینی در نیوزلند هستید و بار اول است که میخواهید APPLY کنید به شما توصیه میشود مطالب این صفحه را مطالعه نمایید. اگر شما متقاضی یک سرمایه گزاری در نیوزلند هستید و سابقاً با ویزای کار در نیوزلند حضور داشتید و اکنون هم در خاک نیوزلند هستید و یا با یک ویزای تجاری بلند مدت در خاک نیوزلند هستید، به شما پیشنهاد میشود این متون را مطالعه فرمایید.
  همچنین اگر شما صاحب Business هستید و Business plan خود را میخواهید تغییر دهید در نیوزلند این متون را مطالعه نمایید.
  اگر شما متقاضی سرمایه گزاری در نیوزلند هستید در شرایط زیر نمی توانید وارد خاک نیوزلند شوید :
  1. اگر شما ویزای مناسب برای ورود به نیوزلند اخذ نکرده باشید
  2. اگر شما سابقاً ویزایی داشته اید که در حال حاضر منقضی شده است
  3. اگر ویزایی بنام شما در آمده است که هنوز برچسب آن در پاسپورت شما جهت ورود به نیوزلند اعمال نگشته است، همچنین اگر متقاضی سرمایه گزاری و کارافرینی در نیوزلند هستید، میتوانید وسایل شخصی مانند اتومبیل، قایق،کشتی و امثالهم را وارد خاک های نیوزلند نموده و گاهاً مالیات اینها شامل حال شما میشود و گاها هم ممکن است شامل حال شما نشود و شما میتوانید در سایت WWW.CUSTOMS.GOVT.NZ این موارد را چک نمایید.
  همانطور که قبلا هم ذکر شد درخواست ویزای کارافرینی در نیوزلند ابتدا یک بازه 12 ماهه را به شما ویزا میدهند، سپس دو سال تمدید می شود و در مجموع 3 سال خواهد شد.
  اما اگر شما پس از این 3 سال بخواهید روادید Business و سرمایه گزاری خود را تمدید نمایید می بایست نکات زیر را رعایت فرمایید:
  در صورتی که شما متقاضی تمدید ویزای سرمایه گزاری و کارافرینی پس از سه سال اولیه در نیوزلند هستید می بایست رضایت متخصص تجاری اداره مهاجرت را جلب نمایید.
  در این صورت می بایست مجددا هزینه Application Fee را پرداخت نمایید که میزان آن مثل سابق می باشد. از دید متخصص تجارت در اداره مهاجرت نیوزلند، شما می بایست نکات زیر را رعاتی نمایید تا درخواست تمدید ویزای سرمایه گزاری شما انجام شود.
  1. شما باید تثبیت کنید تمام زمانی که در خاک نیوزلند بوده اید به گسترش و ارتقاء موضوع Business Plan خود پرداخته اید.
  2. فرض کنید شما پس از 3سال میخواهید ویزای اقامت سرمایه گزاری خود را تمدید نمایید ، اگر در بازه های پیشین شما تغییر در Business Plan داشته بوده اید حتما میبایست تایید افسر تجاری اداره مهاجرت نیوزلند را در مرحله تغییر قبلی اخذ نموده باشید.
  3. همچنین علاوه بر میزان حجم اصلی سرمایه که جهت سرمایه گزاری در خاک نیوزلند وارد کرده اید می بایست میزان سرمایه ای هم جهت اثبات آنکه در طی اقامت خود در نیوزلند می توانید برای خود و خانواده خود از سرمایه شخصی هزینه کنید ارایه دهید.
  4. نکته بسیار مهم این است که هم خود متقاضی هم تمامی نفرات همراه میبایست آزمایش پزشکی داده و گواهی سلامت پزشکی اخذ نموده و به اداره مهاجرت ارایه دهند.
  5. پس از اینکه بازه سه ساله تمام شد ، میبایست جهت معادل سازی مدارک برای ادامه اقامت سرمایه گزاری و تبدیل آن به پاسپورت تلاش نمایید در این باب می بایست این نکته را ذکر کنیم که بازه زمانی بعدی که داده می شود اقامت 5 ساله خواهد بود.
  در این باب اگر سوالاتی داشتید میتوانید به سایت :
  WWW.IMMIGRATION. GOVT.NZ مراجعه نمایید.
  در راستای اخذ ویزای کارافرینی و سرمایه گزاری نیوزلند حتما نیاز هست که تمامی مدارک به صورت اصل موجود باشد یا کپی برابر اصل آنها موجود باشد، اصولا از نظر حقوقی دقت فرمایید مدارکی که اصل هستند یا کپی برابر اصل آنها هست حتما باید توسط یک دفتر اسناد رسمی و وکیل و یا ارگان حقوقی مربوطه مهر و امضا گردد و شاکله قانونی و حقوقی داشته باشد.
  مدارک ترجمه شده و اصل مدارک باید خصوصیاتی داشته باشند:
  1. باید به زبان انگلیسی ترجمه شود
  2. حتما کپی برابر اصل آنها فراهم شود
  3. حتما می بایست توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه شود
  4. مدارک ترجمه شده حتما باید به مهر وزارت امور خارجه و دادگستری را ممهور شده باشد
  5. مدارک ترجمه شده حتما باید تمبر خورده باشد
  6. گاها خود سفارت نیوزلند در کشور شما می تواند مسیولیت ترجمه رسمی مدارک و زدن مهر را به عهده گیرد
  7. حتما باید دو قطعه عکس پاسپورتی از شخص اصلی و همچنین افرادی که در این فرم درخواست گنجانده میشوند آماده نمایید.
  دقت فرمایید اگر شما متقاضی ویزای کارافرینی و سرمایه گزاری در نیوزلند هستید، و بار اول ارایه درخواست شما می باشد نیاز است مبلغی مشخص بابت مالیات به اداره مهاجرت نیوزلند پرداخت فرمایید
  شما میتوانید میزان مالیات قابل پرداخت در باب سرمایه گزاری یا کارافرینی در نیوزلند را در فرم IZN 1028 وزارت امور خارجه نیوزلند دفتر اداره مهاجرت بیابید.
  پس از این مدارک اگر فرم درخواست شما تایید شد به شما ابتدا یک ویزای 12 ماهه داده می شود و به خاک نیوزلند ورود کرده جهت سرمایه گزاری در بیزینس مورد هدف خود در کشور نیوزلند.
  حال اگر شما ویزای 12 ماهه جهت ورود به خاک نیوزلند برای معرفی تجارت و بیزینس خود را اخذ نمودید اگر در همین بازه 12 ماه اقدام به راه اندازی بیزینس خود کنید میتوانید یک ویزای 24 ماهه دیگر اخذ نمایید که در مجموع یک بازه زمانی 3 ساله را برای شما طراحی نموده است.
  در حقیقت شما می بایست در همان بازه زمانی 12 ماه اول به طور کامل بیزینس خود را به اداره مهاجرت معرفی نمایید
  همچنین شما باید مدارک مستند و حقیقی دال بر اینکه تمام سرمایه خود را که مشخص نموده اید به خاک نیوزلند از طریق سیستم بانکی وارد نموده اید همچنین شما باید مدارک مستند را ارایه دهید تا نشان دهد شما از مرحله ابتدایی مراحل و پله های ثبت بیزینس خود را به طور قانونی پشت سر هم طی نموده اید . بیزینس خود را به کشور نیوزلند ورود داده اید .
  اگر شما متقاضی اخذ ویزای کارافرینی و سرمایه گزاری نیوزلند هستید ، اگر در آن بازه 12 ماه ابتدایی به اداره مهاجرت اعلام کنید یک یاداوری جهت تمدید ویزای سرمایه گزاری نمایید دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای تمدید فرم همچنین هزینه اضافی بابت مالیات application فرم جدید نیاز به پرداخت نخواهید داشت.
  اگر شما بعد از 12 ماه که میخواهید ویزای خود را تمدید کنید نوع بیزینس خود را تغییر دهید نیاز دارید مالیات مجدد بر روی فرم application جدید پرداخت نمایید.
  اگر شما در طی 12 ماه نتوانسته اید مدارک مستند دال بر اینکه میتوانید بیزینس خود را در نیوزلند شروع کنید به شما مدت زمان کوتاهی اضافه علاوه بر مدت زمان های مذکور داده میشود تا بتوانید آن مدارک را تهیه نمایید.
  نکته بسیار مهم برای افراد متقاضی سرمایه گزرای در نیوزلند این است که در بازه 12 ماهه اقامت اولیه جهت یک استارتاپ تجاری و شروع مراحل اولیه بیزینس میخواهند بیزنیس خود را تغییر دهند نکاتی وجود دارد که آن را ذکر میکنیم:
  1. نباید موضوع بیزینس جدید دورتر ازموضوع بیزینس اصلی و قبلی باشد
  2. نباید میزان سرمایه ای که برای بیزینس جدید در نظر گرفته اید کمتر از میزان سرمایه اصلی و سابق بوده است
  3. بیزنیس جدیدی که میخواهید راه اندازی کنید باید منافعی برای دولت نیوزلند داشته باشد
  4. چون استخدام شهروندان نیوزلندی از گزینه های اصلی و مورد نیاز برای پذیرفته شدن business plan شما می باشد در business plan جدید هم این اصل باید رعایت گردد.
  5. میزان گردش مالی که در business plan اولی تعریف نموده بودید باید در business plan جدید هم لحاظ گردد
  اگر شما بیزینسی را معرفی نمودید در طی 12 ماه اول موفق به راه اندازی این بیزینس نشدید و خواستید تغییرش دهید و طرح توجیه اقتصادی جدید شما از دیدگاه اداره مهاجرت نیوزلند رد شد ، به شما فرصتی داده میشود که مجدد business plan قبلی را راه اندازی یا ادامه دهید .
  دقت نمایید اگر شما در 12 ماه ابتدایی نتوانید بیزینس خود را تثبیت نموده یا تغییرات در بیزینس خود را تثبیت نمایید ، امکان آن که هر لحظه اداره پلیس متوجه شده و به سراغ شما بیاید هست و در این صورت شما دیپورت خواهید شد.
  شاید برای شما سوال باشد که برای ثبت سرمایه گزاری در نیوزلند درخواست business plan خود را به چه ادرسی ارسال نمایید؟
  به آدرس ایمیل [email protected] ارسال نمایید
  برای اخذ این ویزای 5 ساله نیوزلند شما می بایست حتما روادید قبلی را ارایه دهید در این زمان شما می بایست پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر یا ترجمه کامل گواهی و برگه شناسنامه خود را به همراه داشته باشید حتما شما باید در خاک نیوزلند حضور داشته باشید تا بتوانید ویزای سه ساله نیوزلند خود را به ویزای پنج ساله تبدیل نمایید .
  همچنین تمامی اعضای خانواده شما که به عنوان Dependents همراه شما بوده اند نیز باید این مدارک را ارایه بدهند .
  یکی از نکاتی که باید ذکر کرد این است که اگر شما شریکی دارید که به عنوان همسر شما در پرونده درخواست شما ثبت شده است می بایست مدارکی نیز دال بر اینکه همسر قانونی شما می باشد ارایه دهید برفرض مثال ترجمه سند ازدواج.
  اگر شما فرزندخوانده ای هم دارید طبق قوانین مربوط به حقوق رابطه فرزند خوانده و والدین میبایست مدارک مورد نیاز از دید اداره مهاجرت نیوزلند را فراهم نمایید که تحت قانون نظام حقوقی کشور نیوزلند در سال 1955 معرفی و تسویب شده است.
  توضیح اینکه:
  – اگر شما فرزند خوانده ای دارید برگه مبین اینکه حظانت فرزند را به طور قانونی دارید به صورت ترجمه شده باید ارایه دهید.
  – اگر بار اول است که شما فرم application برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گزاری و ویزای کارافرینی اقدام می نمایید می بایست حتما نامه عدم سوپیشینه دریافت نماییدو
  – اگر همراهان شما فرزندی بالای 17 سال می باشد نیز میبایست این نامه عدم سوپیشینه را دریافت نماید .
  – همچنین مدارکی که فراهم می آورید نباید عمری بیش از 6 ماه داشته باشد.
  – شما و اعضای خانواده شما حتما باید گواهی سلامت دریافت و ترجمه نمایید علاوه بر گواهی سلامت کلی متقاضی و اعضای خانواده میبایست تصویر X-RAY از فیزیک و بدن خود از قسمت پشت و کمر نیز تهیه نموده و در صورت اینکه این مدرک انگلیسی نیست آن را ترجمه نماید.
  – البته اگر شما و همراهان شما این مدرک را قبلا تهیه نموده اند و عمر این مدرک زیر 36 ماه باشد میتوانند همان را استفاده نمایند.
  – زمانی که مدارک مذکور را به اداره مهاجرت تحویل می دهید تا به سازمان بررسی مدارک شما در اداره مهاجرت نیوزلند برسد در زمانی که این مدارک به دست آنها میرسد نباید بیش از سه ماه از اخذ و صدور این مدارک گذشته باشد.
  اگر شما متقاضی سرمایه گزاری و کارافرینی در نیوزلند هستید، و برای بار اول هست که این فرم تقاضانامه را پر میکنید و یا اگر شما برای تمدید ویزای 12 ماهه خود به ویزای 3 ساله اقدام می نمایید می بایست حداقل استاندارد دانش زبان انگلیسی را داشته باشید دقت نمایید همراهان و dependent شما نیازی به ارایه مدرکی مبنی بر اینکه حداقل سطح استاندارد زبان انگلیسی را دارند ندارد.
  – متقاضی اصلی باید نمره IELTS overall 4 داشته باشد. اگر شخصب نمره 4 IELTS را نداشته باشد ولی مدرکی معادل آن داشته باشد برفرض مثال 5 سال زبان انگلیسی را مطالعه نموده در حدی که speaking او کامل می باشد، مکفیست.
  – اگر شخصی مدرکش معادل A level انگلستان یا سنگاپور باشد و speaking را مناسب صحبت نماید نیازی به ارایه مدرک زبان IELTS ندارد.
  – البته نمره آنها در دوره A level نباید کمتر از c باشد .
  – اگر شما زبان مربوط به هنگ کنگ داشته باشید که با حداقل نمره c پاس کرده باشید نیز مکفی است.
  – اگر شما دوره زبان در مالزی گذرانده اید و نمره A یا B در دوره STPM 920 نیز گزرانده اید مکفیست.
  – اگر افرادی در کشور افریقای جنوبی دوره زبان را گزرانده اند باید حداقل نمره D را گرفته باشند.
  در مورد نوع بیزینسی که میخواهید راه بیاندازید ذکر دو مورد الزامیست:
  1. نوع بیزینس شما, یعنی صنایعی که بازار کار بیزینس شما میباشد را باید معرفی نمایید.
  2. همچنین منطقه و location مورد نظر برای پیاده سازی بیزینس خود را باید مشخص نمایید.
  • نکته بسیار حساس این است که اگر شما اقدام برای اخذ ویزای سرمایه گزاری و کارافرینی نیوزلند نموده اید و 12 ماه اولیه را اخذ نموده اید ، اگر تمایل به ارایه مدارکی دارید دال بر اینکه هزینه زندگی سالانه خود را دارید نباید هیچ کدام از همراهان ویا حتی خود شما از امکانات اقتصادی و مالی و کمک هزینه های مالی که تحت حمایت های اجتماعی ارایه میشود استفاده کرده باشید تا آن مبلغ را کاهش بدهید. و در حقیقت میبایست به ازای هر نفر مبلغ مشخصی تجمیع گردد و در حساب شما لحاظ شده و پرینت موجودی حساب را ارایه دهید.

  جهت سرمایه گذاری و کارافرینی در نیوزلند حداقل سرمایه مورد نیاز 100.000 دلار نیوزلند میباشد . حجم سرمایه حداقل 100.000 دلار نیوزلندی که وارد خاک نیوزلند میکنید را به هیج عنوان نمیتوانید اگر برای بیزینس و راه اندازی یک تجارت در نیوزلند معرفی نموده اید برای مخارج شخصی هزینه نمایید مانند خرید یک خانه یا ماشین و غیره.
  اگر متقاضی کارافرینی در نیوزلند می باشید حتما باید اسنادی ارایه دهید که مبلغ حداقل 100.000 نیوزلند را به طور مستقیم از حساب شخصی خود وارد سیستم بانکداری نیوزلند نموده اید.
  اگر متقاضی کارافرینی در نیوزلند می باشید باید میزان حجم سرمایه ای که ارایه میدهید را بتوانید ثابت کنید که این میزان سرمایه به خود شما اختصاص دارد و از طریق مجاز آن را به دست آورده اید. برفرض مثال: با کارکرد خود، ذخیره سازی و جمع کردن این مبالغ را به دست آورده اید.
  یا اگر این مبلغ به صورت هدیه یا ارث به شما رسیده است باید اسناد ترجمه شده آن را حتما در پرونده لحاظ کنید و افسر روادید سرمایه گزاری نیوزلند را بتوانید قانع نمایید.
  یکی از سوالاتی که متقاضیان کارافرینی در نیوزلند مطرح میکنند این است که آیا میتوان با ارایه یک طرح نوین و جدید در بیزینس یا صادرات و واردات برای نیوزلند متقاضی سرمایه گزاری و کارافرینی در نیوزلند بتواند از حمایت های مالی بهره برده و مبلغ را به صورت sponsorship برای او فراهم نمایند، پاسخ این است که اگر business plan او در زمینه علوم و دانش باشد و در زمینه تحقیقات و پژوهش باشد ، یا در زمینه ICT باشد میتواند جهت اخذ sponsorship برای فراهم نمودن سرمایه حداقل 100.000 دلاری نیوزلند اقدام نماید.
  • همچنین اگر شما میتوانید business plan ارایه دهید که بیان کند 5 شغل برای 5 Citizen نیوزلند فراهم می نماید و آنها را به سود میرساند ممکن است این sponsorship شامل حال شما شود.
  • همچنین اگر شما پیش از این در نیوزلند بیزینسی داشتید که گردش مالی سالانه 500.000 دلار نیوزلندی داشته باشید نیز ممکن است این sponsorship و کمک هزینه مالی شامل حال شما شود.
  • اگر business plan شما تولیدات یک کارخانه یا کارگاه را به طور چشمگیر افزایش دهد البته در عین حال با همان میزان ورودی مواد اولیه یکسان در حقیقت شما یک نوآوری و کارافرینی نموده اید که میتوانید این را نیز ارایه دهید.
  • زمانی که شما متقاضی سرمایه گزاری و کارافرینی در نیوزلند هستید اگر بازه زمانی سه ساله اول را گذراندید برای تمدید آن و رسیدن به اقامت 5 ساله نیاز هست امتیازاتی را اخذ نمایید که در ادامه تشریح این امتیازات را خدمتتان ارایه میدهیم.
  • اگر شما کارافرینی پیش از این ده ساله داشته اید 40 امتیاز ، اگر کارافرینی پنج ساله داشته اید 30 امتیاز میگیرید و اگر کارافرینی سه ساله داشته اید 20 امتیاز میگیرید.
  • توضیح اینکه تمامی موارد فوق میبایست مرتبط با رشته تحصیلی و business plan شما باشد . اما اگر business plan شما و کارافرینی که ایجاد فرمودید متفاوت می باشد ده سال کارافرینی 20 امتیاز ، پنج سال کارافرینی 15 امتیاز و سه سال کارافرینی 5 امتیاز خواهد داشت.
  • اگر تجربه مدیریت ارشد در گرایش مرتبط با business plan را دارید ده سال ده امتیاز و پنح سال پنج امتیاز دارد.
  • اگر با کارافرینی پیشین ده شغل به شهروندان و سیتیزن های نیوزلندی داده اید 80امتیاز، اگر پنج شغل ایجاد کرده اید 50 امتیاز و اگر سه شغل برای سه سیتیزن فراهم کرده اید سی امتیاز ، اگر دو شغل برای دو سیتیزن ایجاد کرده اید بیست امتیاز و اگر یک شغل برای یک سیتیزن نیوزلندی ایجاد کرده اید ده امتیاز خواهید گرفت.
  • نکته اینجاست که تمامی این مشاغل باید فول تایم باشد.
  • اگر business plan شما در سال یک میلیون دلار نیوزلند گردش مالی ایجاد کرده باشد هشتاد امتیاز ، اگر 750.000 دلار نیوزلندی گردش مالی ایجاد کرده باشد 60 امتیاز ، اگر 500.000 دلار نیوزلندی گردش مالی ایجاد کرده باشد 40 امتیاز ، اگر 400.000 دلار نیوزلندی ایجاد کرده باشد 30 امتیاز ، اگر 300.000 دلار نیوزلندی گردش مالی ایجاد کرده باشد 20 امتیاز ، و اگر 200.000 دلار نیوزلند ایجاد کرده باشد 10 امتیاز میگیرید.
  اگر شما بیزینسی در نیوزلند راه اندازی کرده باشید که منجر به ایجاد یک محصول یا تولید نوین و جدیدی نموده باشد یا خدمات بسیار جدیدی در نیوزلند ارایه داده باشد که تجارت های سابق تا الان نظیر آن را تولید نکرده باشند 30 امتیاز اخذ می نمایید، دقت فرمایید اگر شما متقاضی سرمایه گزاری و کارافرینی در نیوزلند هستید میزان حجم سرمایه شما نیز امتیاز دارد.
  اگر شما 1 میلیون دلار نیوزلند ارایه دهید 80 امتیاز ، اگر 750.000دلار نیوزلند ارایه دهید 60 امتیاز ، اگر 500.000 دلار نیوزلند ارایه دهید 50 امتیاز ، اگر 400.000 دلار نیوزلند ارایه دهید 30 امتیاز ، اگر 300.000 دلار نیوزلند ارایه دهید 20 امتیاز و اگر 200.000 دلار نیوزلند ارایه دهید 10 امتیاز اخذ می نمایید و در سیستم امتیاز دهی اگر سرمایه شما زیر 200.000 دلار نیوزلند باشد در این قسمت امتیازی نمی گیرید .
  اگر متقاضی کارافرینی و سرمایه گزاری در نیوزلند می باشید، سن شما نیز امتیازی خواهد داشت. اگر شما سن 24 سال یا کمتر دارید 15 امتیاز و اگر بین 25 تا 29 سال 20 امتیاز ، 30 تا 39 سال 20 امتیاز ، 40 تا 49 سال 20 امتیاز، 50 تا 59 سال 10 امتیاز ، سن 60 سال و بیشتر امتیازی نخواهد داشت.
  همچنین این نکته هم باید قابل توجه باشد که اگر بیزینس ارایه شده شما برای منطقه خارج از Auckland در نیوزلند معرفی شده باشد 40 امتیاز خواهد گرفت .
  IELTS Score
  IELTS* overall band score Points
  3 1
  4 4
  5 or more 10
  Age Score
  Age Points
  Age Points
  60-65 0 42 18
  59 1 41 19
  58 2 40 20
  57 3 39 21
  56 4 38 22
  55 5 37 23

  54 6 36 24
  53 7 35 25
  52 8 34 26
  51 9 33 27
  50 10 32 28
  49 11 31 29
  48 12 30 30
  47 13 29 31
  46 14 28 32
  45 15 27 33
  44 16 26 34
  43 17 25 or below 35
  Business Experience Year Score
  Business experience years Points
  3 9
  4 12
  5 15
  6 18
  7 21
  8 24
  9 27
  10+ 30

  Investment Amount Score
  Investment amount (NZ$M) Points
  Investment amount (NZ$M) Points
  1.5 10 5.75 95
  1.75 15 6 100
  2 20 6.25 105
  2.25 25 6.5 110
  2.5 30 6.75 115
  2.75 35 7 120
  3 40 7.25 125
  3.25 45 7.5 130
  3.5 50 7.75 135
  3.75 55 8 140
  4 60 8.25 145
  4.25 65 8.5 150
  4.5 70 8.75 155
  4.75 75 9 160
  5 80 9.25 165
  5.25 85 9.5 170
  5.5 90 9.75 175
  توصیه میکنیم اگر متقاضی کارافرینی و سرمایه گذاری در نیوزلند می باشید، جهت اخذ اطلاعات مکفی و مشاوره در باب مراحل انجام ثبت تقاضانامه سرمایه گذاری نیوزلند همچنین زمان مناسب برای اقدام آن، همچنین ریز لیست مدارک مورد نیاز و شرایط ثبت نام در وب سایت اداره مهاجرت دولت نیوزلند با مشاورین متخصص تماس حاصل نموده و اخذ مشاوره نمایید. ضمن اینکه موسسه حقوقی ملک پور با همراهی متخصصین حقوقی در باب سرمایه گذاری در نیوزلند میتوانند از نظر حقوقی شما را به طور رایگان مشاوره کنند.