دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مدارک و شرایط لازم برای پذیرش از دانشگاههای نروژ


 • آیا قصد اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ را دارید ؟ آیا می خواهید بدانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ به کجا مراجعه نمایید ؟ آیا دنبال راهی برای تسریع در امر اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ هستید ؟ آیا می خواهید در باره هزینه های جاری برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ اطلاعات کسب نمایید ؟ آیا می خواهید بدانید که اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ را از کجا کسب نمایید که مورد تأیید سفارت نروژ باشد ؟ اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ چه شرایطی دارد ؟ آیا تفاوتی در تحویل مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ وجود دارد ؟ آیا می توان بدون حضور مستقیم اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ را امکان پذیر نمود ؟

  « این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد »

  برای تکمیل فرم ثبت نام اولیه برای دانشجویان خارجی در کشور نروژ ، باید در بازه زمانی اول الی 15 مارچ برای شروع کورس تحصیلی مهر ماه اقدام به تکمیل فرم نمایید . لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها به علت تأیید صلاحیت فردی دانشجو مدت زمان بیشتری را برای ثبت نام اولیه در نظر خواهد گرفت .

  بر اساس نیاز های قبلی یافت شده در کشور نروژ ، نوعی موسسه نروژی برای مشخص نمودن کیفیت سطح آموزشی مکان آموزشی دانشجو در کشور مبدأ بوجود آمده است . که نام  این موسسه و آزمون ارزیابی دانشجو NOKUT می باشد . این موسسه یک حداقل هایی برای سطح آموزش تبیین نموده است که آموزشگاه ها موظف به داشتن این حداقل ها می باشند . البته موسساتی نیز هستند که برای برخی از مقاطع خود شرایط قوی تر و بالا تری را  در نظر گر فته اند .

   

   

  مقررات تحصیلی :

  مجموعه ای از اطلاعات خاص در لیستی به نام GSU جمع آوری شده است . لازم به ذکر است که نام گذشته آن SIS بوده است . در این لیست در راستا معادل سازی و  تعیین سطح دانشجویان خارجی طراحی شده است ، از جمله سطح زبان انگلیسی و سطح زبان نروژی برای دروسی که به زبان نروژی خواهد بود .

  در کل ورود در مقاطع آموزش عالی کشور نروژ بر طبق بررسی صلاحیت شما توسط لیست GSU خواهد بود . که برای هر کشور متفاوت می باشد .

  « این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد »

  ارزیابی GSU :

  GSU برای ارزیابی خود دانشجو برای ورود به دانشگاه های نروژ می باشد که فقط برای دانشجویان خواهد بود  . این ارزیابی توسط دانشگاه های نروژی و دانشکده ها در فرآیند پذیرش برای آموزشگاه های آموزش عالی نروژ انجام می پذیرد . لذا علاوه بر ارزیابی GSU باید توسط NOKUT برای ارزیابی محل تحصیل و شناختن نظان آموزشی ، اموزش و پرورش کشور دانشجو خارجی اقدام خواهد شد .

   

  ****لیست GSU حاوی مطالبی خواهد بود که نظام آموزشی دانشجو خارجی و واجد شرایط بودن آن باید مورد تأیید باشد که در دیگر  آورده شده است .

  « این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد »

  بعد از بررسی در ارزیابی های فوق الذکر مراحل اصلی پذیرش نروژ آغاز خواهد شد . در ابتدای امر می بایست فرم application fee دانشگاه مربوطه را تکمیل نمایید . سپس منتظر پاسخ از طرف دانشگاه بمانید . در صورتی تأیید می بایست مدارک تحصیلی خود را با ریز نمراتتان برای دانشگاه ارسال نمایید . ( در برخی موارد نیاز به ارسال از طریق DHL نخواهد بود . فقط با upload مدارک خود را ارسال الکترونیکی نمایید . ) . شما معمولا برای تکمیل فرم پذیرش می بایست در حدود مبلغ 50 یورو به حساب دانشگاه بپردازید .

  مدارک مورد نیاز برای پذیرش :

  در مقطع لیسانس ، شما می بایست مدرک دیپلم 12 ساله از ایران رایکشب نموده باشید . و با مدرک IELTS 6.5 را به انضمام مدارک تحصیلی ارائه نمایید .

  در مقطع فوق لیسانس ، باید مدرک لیسانس و دیپلم 12 ساله مورد تایید کشور نروژ را کسب نموده باشید و مدرک IELTS 6.5 را در لیست مدارک خود ارائه نمایید .

  در مقطع دکتری ، می بایست مدرک فوق لیسانس ، لیسانس و دیپلم 12 ساله مورد تایید کشور نروژ را به همراه مدرک IELTS 6.5 را ارائه نمایید و با استفاده از استاد راهنما اقدام  به اخذ پذیرش نمایید .

  لیست مدارک کلی :

  1.ترجمه مدارک تحصیلی اخذ شده

  2.ترجمه ریز نمرات مقاطع تحصیلی

  3.مدرک زبان IELTS 6.5 و یا تافل

  مدارک برای ویزا :

  1.ثبت نام بصورت آنلاین در سایت https://selfservice.udi.no/

      1 عدد عکس رنگی

  3.فتوکپی از تمام صفحات پاسپورت

  4.اصل + کپی مدارک هویتی

  5.ترجمه رسمی شناسنامه

  6.نامه پذیرش دانشگاه

  7.تمکن مالی به مبلغ  NOK98.000

  8.مبلغ دویست هزار تومان بابت صدور روادید

  9.محل سکونت در نروژ

  1.گواهی برگشت پس از اتمام تحصیل

  *مدت زمان صدور ویزا در حدود 20 الی 60 روز کاری سفارت می باشد

   

   

   

  در صورت کسب اطلاعات بیشتر برای اخذ پذیرش تحصیلی در نروژ می توانید از مشاوره تلفنی رایگان با وکلای حاذق موسسه حقوقی دکتر ملک پور بهره مند شوید . چنانچه مطالب فوق الذکر مکفی نبود می توانید با ما تماس داشته و راهنمایی لازم را کسب نمایید.

   

   

  منابع

  http://www.studyinnorway.no/study-norway/Admission-Application

  http://www.studyinnorway.no/Study-in-Norway/What-can-I-study?level=0&subject=3

  http://www.nokut.no/en/facts-and-statistics/surveys-and-databases/gsu-list/

  http://www.nokut.no/en/facts-and-statistics/surveys-and-databases/gsu-list/

  https://www.udi.no/en/word-definitions/forms/

  https://www.udi.no/en/want-to-apply/studies/studietillatelse/?c=irn

  http://www.fsdinternational.org/apply/application