دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا • همانطور كه ميدانيد  علاوه بر  مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا  ،  مهاجرت از طرق مختلفي انجام ميشود كه عبارتند از:تولد – تحصيل – كار –سرمايه گذاري- ازدواج و پناهندگي كه پناهندگي كاري غير قانوني  مي باشد و به هيچكس توصيه نميشود . موسسه ي حقوقي ملك پور به شما طرق قانوني را پيشنهاد مي نمايد . در اين مقاله مي خواهيم براي شما از مهاجرت از طریق ازدواج به ایتالیا صحبت مينماييم. افرادی که قصد دارند از طریق ازدواج در ایتالیا  اقامت این کشور را نمایند بهتر است مقاله ی ذیل را که موسسه ی حقوقی ملک پور در اختیار آنها می گذارد به دقت مطالعه فرمایند. امروزه افراد بسیاری از سراسر دنیا  قصد مهاجرت از  طریق ازدواج به ایتالیا را دارندو از این طریق موفق به اخذ اقامت و تابعیت کشور ایتالیا می شوند.دولت ایتالیا نیز به افرادی که از طریق ازدواج به ایتالیا مهاجرت می نمایند تسهیلاتی در رابطه با اخذ تابعیت و اقامت ارائه می دهد.(این مقاله متعلق به موسسه ی حقوقی ملک پور می باشد)

  تابعيت در كشور ايتاليا چگونه است؟ آيا شرايط زندگي در اين كشور را ميدانيد؟اب وهواي اين كشور چگونه است؟

  آیا این کشور ازدواج همجنسگرایان را می پذیرد؟کشور ایتالیا  بین مرد و زن در تحصیل تابعیت از طریق ازدواج  تفاوت قائل می شود؟

  اخذ اقامت  و تابعيت از طريق ازدواج در ايتاليا

  همانطور که می دانید  کشور ایتالیا یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و عضو شنگن می باشد  و افرادی که تابعیت این کشورها را دارا باشند برای سفر به سایر کشورهای عضو شنگن نیاز به ویزا ندارند .و قوانین تابعیت در کشور ایتالیا بر اساس اصل خون می باشد یعنی تابعیت از پدر و مادر به وی میرسد.اکثر مردم متمایل می باشند از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند.

  راههای اخذ تابعیت و اقامت کشور ایتالیا متعدد است و یکی از این راهها اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج می باشد که ما در این مقاله سعی بر این داریم راههای اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا را برای شما بیان کنیم. در كشور ايتاليا همانند كشورهاي ديگر افراد مي توانند از طريق ازدواج ، ويزاي ازدواج  آن كشور را كسب نمایند .

  در كشور ايتاليا هم مانند ديگر كشورهاي دنيا حساسيت هايي را به خرج مي دهند و براي آنها اين مهم است كه افراد براي گرفتن اقامت کشور مورد نظر، ازدواج صوري انجام ندهند بلكه ازدواج آنها واقعي بوده و از روي احساس با يكديگر ازدواج بنمايند و قصد انها ازدواج و زندگی با یکدیگر می باشد.

  در حالت كلي پس از اين كه افراد ازدواج خود را به دولت ايتاليا ثابت كردند و موفق به اخذ ويزاي ازدواج در کشور ایتالیا شدند، وارد کشور ایتالیا می شوند و زندگي مشترك خود را اغاز  می نمایند این فرد زماني تقريبا به اندازه ي سه سال را بايد در اين كشور به زندگي مشترك بپردازند بعد از اين سه سال تقاضاي اخذ اقامت دائم نموده و بعد از آن مي تواند براي تابعيت  در کشور ایتالیا اقدام نمايد.

  در اين كشور عضو شنگن ميتوان گفت كه فرقي ميان تابعيت بخشيدن به زن و تابعيت بخشيدن به مرد وجود ندارد. بر عكس  در قانون مدني ايران در بند 6 ماده ي 976  گفته شده است كه زن خارجي كه با شوهر تبعه ي ايراني ازدواج كند ايراني محسوب ميشود اما در همان ماده گفته شده است كه  اگر زن ايراني با مرد خارجي ازدواج كند به خودي خود آن مرد تابعيت ايراني را كسب نمي كند و كسب تابعبت براي او كمي مشكل و از طريق احراز شرايط خاصي مي باشد.

  شرايط  زندگي و اقامت در كشور ايتاليا

  اين كشور توسعه يافته بسيار زيبا شايد مكان مناسبي براي افراد تبعه ي اين كشور باشد ولي به طور كلي مهاجرين و زوج هاي جوان بايد اين را در نظر بگيرند كه اين كشور تا حدودي براي مهاجران با ركود اقتصادي مواجه است و به گونه اي است كه افراد فقط و فقط براي تحصيل ميتوانند اين كشور اروپايي را انتخاب كنند و امكان كار بعد از تحصيل براي انها بسيار كم مي باشد.

  در مورد زندگي و وجود امنيت در اين كشور نيز ميتوان به عنوان كشوري زيبا براي تفريحات نام برد اما به دليل وجود مافيا تا حدودي ميتوان  آن را نا امن محسوب كرد.

   

   

  ازدواج همنجسگرايان در ايتاليا

  در اينجا مي خواهيم بداتيم كه آيا كشور ايتاليا ازدواج همجنسگرايان را به رسميت شناخته است يا نه؟ در اين مورد بايد توضيح دهيم كه در اكثر كشورهاي اروپايي اين مو.ضوع را به رسميت شناخته اند . اما در دو كشور آلمان و ايتاليا  اين موضوع را به رسميت نشناخته اند. بهتر است بدانید در كشور آلمان تا حدودي با فعاليت آنان در اجتماعات كنار آمده و آنها را در اجتماعات شهري مشاركت مي دهند.ولي در كشورايتاليا حتي تا اين حد هم به انها اهميت داده نميشود.

   

   

  با توجه به این که در کشور ایتالیا فرصت های شغلی اندک می باشند افراد کمتر از طریق ویزای کاری به این کشور مهاجرت می نمایند بلکه به دلیل اینکه دانشگاههای ایتالیا دانشجویان را حمایت و مبلغی بورس برای هزینه ی تحصیل اراده می نمایند تفراد بیشتر علاقه مند می باشند از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شوند.

   

  هزینه های زندگی در ایتالیا

  باید توجه داشت که هزینه های زندگی هر فرد با توجه به سطح زندگی خود ان فرد متغیر می باشد . هزینه های زندگی فرد که عمدتا متشکل است از هزینه ی خورد و خوراک ، هزینه ی رفت و امد و هزینه ی مسکن که در این مقاله موسسه ی حقوقی ملک پور برای شما این هزینه ها را بازگو می کند.

  هزینه ها ی خورد و خوراک در این کشور چیزی حدود 200 تا 300 یورو در ماه، و هزینه های درد کشور ایتالیا تقریبا 45-60 یورو البته هیچ وقت نمی توان به طور دقیق هزینه های فردی را در کشور م.رد نظرش بازگو کرد زیرا رفت و آمد و خورد و خوراک اشخاص با توجه به معیشت آنها متفاوت است هزینه های اجاره ی مسکن در کشور ایتالیا نیز وجود دارد که بسته به شهر مورد نظر و مساحت منزل مورد نظر اجاره ی مسکن می تواند متفاوت باشد که باز میتوان رقمی در حدئد 500-300 یورو در ماه را به ان  اختصاص داد.

   

   

  شرايط كلي  كه زن يا مرد خارجي كه مي خواهند با زن يا مرد ايتاليايي ازدواج كنند بايد دارا باشند ميپردازيم از جمله ي اين شرايط عبارتند از اينكه :

  1-اگر زن يا مرد خارجي همسر يك شهروند ايتاليايي شوند وي براي گرفتن تابعيت كشور ايتاليا اگر ساكن در ايتاليا باشد بعد از دو سال ميتواند درخواست تابعيت نموده و تابعيت به او اهدا مي شود اما اگر خارج از ايتاليا باشند اين مدت به سه سال افزايش مي يابد.

  2-اگر همسر ايتاليايي ساكن در ايتاليا نباشد بايد در بخش اير واقع در كنسولگري سفارت ايتاليا ثبت درخواست نموده كه صلاحيت آن بيش از مكان فرد از اقامت قانوني ثبت شده است.

  3-كساني كه در خارج از كشور ايتاليا ازدواج مي كنند كه گواهي تصديق شده ي ازدواج توسط كشور ايتاليا را دارا نمي باشند بايد گواهي خود را به مرجع صالح كنسولي ارائه بدهند.

  4- گواهي تولد همسر: در صورتي كه متقاضي در ايالت متحده متولد شده است بايد يك نسخه س گواهي شده بايد يك نسخه ي گواهي شده يا يك فرم كامل يا استبل(متن قانوني صادر شده توسط وزير امور خارجه) به همراه ترجمه ي ايتاليايي تحويل سفارت دهد.

  5- گواهي شهروندي از همسر ايتاليايي:اگر همسر ايتاليايي در ايالت متحده باشد بايد  دركنسولگري آن كشور گواهي  شهروندي خود از اقامت قانوني را ارئه دهند.

  6- فرد متقاضي بايد گواهي عدم سو سابقه از كشور خود از سن 14 سالگي را دارا باشد  و به زبان ايتاليايي ترجمه شده باشد.

  كشور ايتاليا واقع در جنوب اروپا مي باشد اين كشور زيبا يكي از  عجيب ترين كشورها مي باشد زيرا اين كشور داراي شهرهايي است كه داراي معابر ابي ميباشند شهر ونيز اين گونه است و به شهر عشاق معروف است زيرا  زوج هاي جوان معمولا براي ماه عسل اين شهر زيبا را انتخاب مي نمايند . كشور ايتاليا داراي اب  و هواي معتدل مي باشد و بر روب نقشه ي جهان به شكل چكمه مي باشد. پايتخت اين كشور زيبا شهر رم مي باشد و بهتر است بدانيم ايتاليا دپنجمين كشور پر جمعيت جهان مي باشد اگر در خاطر داشته باشيد گفتيم امكان پيدا كردن شغل در ايتاليا از سطح پاييني  برخوردار است يكي از علل ان همين پرجمعيت بودن اين كشور با ايجاد فرصت شغلي كم مي باشد.

  جالب است بدانيد قطعه اي از اين كشور زيبا دور افتاده از اين خاك و در ميان كشور سوييس مي باشد نام اين تكه ي دور افتاده شهر زيباي كامپونه ديتاليا مي باشد.

  کشور ايتاليا كشوري زيبا همراه با اب و هواي معتدل مي باشد اين كشور زيبا همواره مهاجراني از سراسر دنيا را در خود جاي مي دهد.پايتخت ان شهر رم مي باشد.در داخل اين كشور دو كشور كوچك ديگر به نام ها ي واتيكان و سان مارينو وجود دارد. واحد پول اين كشور يورو مي باشد. موسسه ي حقوقي ملك پور اين امكان را براي شما اطلاعاتي در زمينه ي مهاجرت به اين كشور در اينجا فراهم مي نمايد.

  بهتر است افراد براي مهاجرت چه به كشور ايتاليا چه كشورهاي ديگر تا حدودي به زبان آن كشور آشنايي داشته باشند تا به مشكل زبان و تهيه ي احتياجات خود در آن كشور برنخورند.

  از نظر ما بهترين راه مهاجرت به ايتاليا از نظر تحصيلي مي ياشد دانشگاههاي خوب وارزان ايتاليا ،  امكان اخذ بورس در اين دانشگاهها از شرايط عاليه این کشور مي باشد.

   

   

  منابع:

   

  www.transltionsaboard.com

  www.wikipedia.org/italy
  سپیده ایمانعلیزاده