دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت به سریلانکا • شرایط مهاجرت به سریلانکا چیست ؟ چگونه میتوان به سریلانکا مهاجرت کرد ؟ مهاجرت به سریلانکا از چه طریقی امکان پذیر است ؟ برای مهاجرت به سریلانکا چه اقداماتی باید صورت بگیرد ؟ شرایط مهاجرت به سریلانکا را می شناسید ؟ اگر در باب شرایط مهاجرت به سریلانکا و راههای مهاجرت به سریلانکا سوالاتی دارید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملکپور تماس گرفته و از مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملکپور بهره مند شوید . این مقاله برای شما همراهان همیشگی سایت  موسسه حقوقی ملکپور راجع به شرایط مهاجرت به سریلانکا نگارش شده و به تمامی سوالات شما در باب مهاجرت به سریلانکا پاسخ می دهد .

  موسسه حقوقی ملک پور در راستای ارائه خدمات مهاجرتی و اقامتی و امور حقوق بین الملل و بازگشایی راههای ورود به کشورهای پیشرفته ی جهان ، درکنار شما عزیزان می باشد.

  مهاجرت به سریلانکا

  کشور سریلانکا طی سال های اخیر توانسته نام خود را در کنار کشور های معروف توریستی جهان به ثبت برساند. این کشور به لحاظ دارا بودن طبیعت زیبا، پارک‌ های طبیعی، منظره های باستانی و فرهنگی با تمدن ۳هزار ساله همواره توجه گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است.

  صنعت گردشگری یکی از منابع ارزی سریلانکا محسوب می‌شود و پس از نیروی کار، منسوجات و چای مقام چهارم را داراست. به عبارتی دیگر صنعت گردشگری ، ۲۰درصد تولید نا خالص ملی در سریلانکا را تشکیل می ‌دهد. آمارهای موجود، نشان می ‌دهد که ورود  نزدیک به ۶۰۰ هزار گردشگر در طول  سال به سریلانکا ، نزدیک به ۶۰۰ میلیون  دلار  برای این کشور در آمد در پی داشته است.

  گزارش پیش رو نگاهی گذرا به کشور سریلانکا و برخی جاذبه‌ های گردشگری آن دارد:

  جزیره سریلانکا با مساحت ۶۵هزار و  ۶۲۵  کیلومتر در اقیانوس هند در  منتهی‌ الیه آسیای جنوبی واقع است. دارای ۶میلیون نفر جمعیت ۱۹ استان و ۲۵ شهر می باشد. شهر کلمبو پایتخت و شهر جایاوارداناپورا در ۲۰ کیلومتری شرق کلمبو نیز به عنوان پایتخت سیاسی این کشور محسوب می شود. روپیه واحد پول سریلانکا است.

  این کشور پس از چندین سال سلطه استعمارگران هلندی، پرتغالی و انگلیسی در چهارم فوریه  طبق قانون اساسی سریلانکا جمهوری سوسیالیست دمکراتیک در این کشور برقرار می باشد. دولت در واقع تلفیقی از سیستم ریاست جمهوری و پارلمانی است و رییس جمهوری به عنوان مقام اول این کشور محسوب می‌شود. وی ضمن آنکه فرماندهی ارشد نیرو های مسلح را بر عهده دارد، رئیس دولت نیز محسوب می‌ شود. انتخاب رئیس جمهور  با آرای مردم و برای یک دوره ۶ ساله است.

  زبان مردم

  زبان سینهالی در سریلانکا زبان رایج و رسمی این کشور است. اما مردم این کشور به زبان های تامیلی و انگلیسی نیز صحبت می کنند. زبان تامیلی که تامیل ها و مسلمانان سریلانکا بدان تکلم می کنند از زبان های کهن جهان است. بالغ بر ۸۰ میلیون نفر در هند، سنگاپور، برمه، اندونزی، ویتنام و برخی کشورهای شرق آسیا به زبان تامیل سخن می گویند.
  زبان انگلیسی نیز با توجه به حضور انگلیسی ها در گذشته این کشور به عنوان زبان ارتباطی مردم به رسمیت شناخته شده و کاربرد نسبتا مهمی در سریلانکا دارد .

  صادرات و واردات سریلانکا:

  سیستم اقتصادی سریلانکا مبتنی بر اقتصاد آزاد برنامه‌ ریزی شده و سیاست ترغیب و توسعه صادرات است. یکی از هدف‌ های عمده سیاست اقتصادی این کشور مهاجر پذیری می باشد. چای، منسوجات، پوشاک، کائوچو، نارگیل، سنگ‌ های قیمتی، ادویه‌جات و قهوه از منابع اصلی صادرات سریلانکا می باشند. بازار های عمده این کشور انگلیس، آمریکا، آلمان، بلژیک، ژاپن، هلند، فرانسه و کشور های آسیای میانه هستند. عمده ‌ترین کالاهای وارداتی این کشور شامل کالاهای مصرفی (غذا، نوشیدنی، برنج، آرد،شکر) کالاهای واسطه‌ (نفت، کود ومواد شیمیایی) و کالا های سرمایه گذاری (تجهیزات حمل ونقل، ماشین آلات و مواد ساختمانی) کاغذ، تجهیزات پزشکی، دا رویی و لوازم  برقی است. ژاپن، هند، هنگ کنگ، کره‌جنوبی، تایوان و آمریکا منابع عمده وارداتی سریلانکا محسوب می‌شوند.

  کشور سریلانکا جدا از زیبایی ها و مکانی برای اقامت توریستی افراد مختلف ، در زمره ی کشورهایی است که افراد مختلف برای مهاجرت به این کشور زیبا اقدام می کنند و عموما دو هدف را دنبال میکنند : تحصیل و کار

  که البته نوع مهاجرت تحصیلی در این کشور بیشتر به چشم میخورد و دانشگاه های معتبر و دارای رتبه ی این کشور دانشجویان بین المللی میپذیرد و این نوع مهاجرت مورد استقبال خیلی از افراد بوده است.

   
  مهاجرت به سریلانکا

  سریلانکا جزیره ای برای تمام فصول:

  تنوع آب وهوایی درسریلانکا این کشور را به”جزیره‌ای برای تمام فصول” تبدیل کرده است. نزدیکی سریلانکا به خط استوا باعث شده است که فصول مختلف به معنی واقعی در این کشور دیده نشوند و درجه حرارت درطول سال در این کشور تقریبا  ۲۸تا ۳۲درجه سانتیگراد باشد.  نواحی جنوب و جنوب غربی سریلانکا دارای آب وهوای گرم و مرطوب و مناطق شمال و شرق این جزیره گرم و خشک است. آب وهوای نواحی مرکزی سریلانکا که کوهستانی است معتدل می ‌باشد. سریلانکا همچنین در معرض وزش دو گونه  باد موسمی قرار دارد که نتیجه وزش چنین باد هایی اعتدال هوا و بارش باران است.
  کندی KANDY

  شهر زیبای کندی از جذاب ترین مکان‌ های گردشگری در سریلانکا محسوب می‌شود. این شهر در۱۲۰کیلومتری کلمبو پایتخت سریلانکا واقع شده  و۱۲۰هزار نفر جمعیت دارد. آب وهوای مناسب، ویژگی‌ های طبیعی و خیره‌کننده و نیز حضور پر شمار گردشگران خارجی برای دیدن کندی این شهر را به یکی از گران ‌ترین شهرهای سریلانکا تبدیل نموده است. شهر کندی همچنین بعنوان پایتخت قدیمی سریلانکا همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است. در این شهر معبدی با نام “دالادا ماگی گاوا” وجود دارد که دندان مقدس منسوب به بودا در آن نگهداری می‌شود و به همیندلیل این معبد از قداست خاصی در میان بوداییان سریلانکا و جهان برخوردار است. این معبد در سال ۱۵۹۳میلادی به دست یکی از پادشاهان سریلانکا ساخته شده و طی سال‌ های بعد نیز بناهای دیگری به آن اضافه شده اند. در نزدیکی این معبد یک موزه‌ای وجود دارد که پیکر مومیایی شده یک فیل عظیم الجثه در آن نگهداری می‌شود. این موزه و نیز هزینه مومیایی کردن این فیل توسط یک فرد ثروتمند ۵۵سال پیش انجام گرفته است. در این موزه تصاویری از مراحل مومیایی کردن این فیل برای مشاهده مراجعه کنندگان قرار گرفته است. از کندی به عنوان شهر جشنواره‌ های باشکوه هم نام برده می ‌شود. در این شهر درطول سال چهار جشنواره برگزار می‌شود که جالب ترین آن ها جشنواره “اسالا” می باشد.
  کلمبو

  کلمبو بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت تجاری کشور  سریلانکا ست. ابن بطوطه ، جهانگرد معروف ، در قرن ۱۴ از جزیره سریلانکا دیدن کرده بود که با نام کلانپو از این بندر یاد نموده است. جهانگردان پرتغالی در قرن شانزدهم میلادی پا به جزیره سریلانکا گذاشتند و نیروهای هلندی در قرن هفدهم و نیروهای بریتانیایی در اواخر قرن ۱۸ کلمبو را تسخیر کردند. نام «کلمبو» ، نخستین بار در سال ۱۵۰۵میلادی توسط پرتغالی‌ها مطرح شد. باور این است که کلمبو از نام سنتی سینهالی کولون توته(Kolon thota) به معنی درگاه رودکلانی ریشه گرفته است. همچنین به نظر می‌ رسد که این کلمه از نام  سینهالی کولا-آمبا-توته(Kola-amba-thota) به معنی «بندری از درختان پربرگ انبه» باشد. این شهر در کرانه ی غربی جزیره و در نزدیکی شهر سری جایاواردنپورا کوته ، پایتخت سیاسی سریلانکا جای دارد. کلمبو شهری شلوغ و پرجنب و جوش با آمیزه‌ای از زندگی مدرن و ساختمان ها و ویرانه‌های استعماری است. جمعیت کلمبو بر اساس آمار سال ۲۰۰۱، برابر با ۶۴۲٬۱۶۳نفر و با احتساب حومه ۲٬۲۳۴٬۰۰۰نفر بوده است. کلمبو شهری چند قومیتی و چند فرهنگی است. همچنین اجتماعات کوچکی از تبار چینی ها ، پرتغالیها ، هلندیها ، مالاییها و هندیها علاوه بر تعداد زیادی از مهاجران اروپایی نیز در این شهر زندگی می کنند. این شهر در بیش از ۲۰۰۰ سال گذشته، برای تاجران رومی، چینی و عربی شناخته شده بود. از سال ۱۹۸۰ به بعد، کلمبو دیگر پایتخت سریلانکا نیست.

  برای مهاجرت به سریلانکا و اخذ اقامت سریلانکا قبل از پرداخت هرگونه مبلغ یورویی و دلاری و متحمل هزینه های هنگفت شدن ، با وکلا و مشاوران ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان آنان در زمینه مهاجرت به سریلانکا و یا سایر کشور ها بهره مند شوید .