دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت به سوئیس • موسسه حقوقی ملک پور تمام خدمات در خصوص مهاجرت به کشور مورد نظر را ارائه می نماید لذا مشاورین ما آماده پاسخگویی به  سئوالات شما عزیزان می باشند.شرایط مهاجرت به سوئیس چیست؟ برای مهاجرت به سوئیس چگونه می توان اقدام کرد؟ آیا میتوان از طریق کاری اقامت سوئیس را اخذ نمود؟ چگونه می توان از طریق تولد اقامت سوئیس را دریافت نمود؟ برای مهاجرت دانشجویی سوئیس از چه طریقی باید اقدام نمود؟

  هزینه ها و شرایط زندگی در سوئیس:

  در این مقاله  به شرح هزینه های زندگی در سوئیس و شرایط زندگی در سوئیس می پردازیم:

  کشور سوئیس در مرکز اروپا یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست . در این کشور به چهار زبان رومانش ،  فرانسوی ، آلمانی، ایتالیایی مکالمه می شود . و سوئیستنها کشوری است که دارای سه زبان رسمی است و این کشور با لیختن اشتاین ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، اتریش  هم مرز می باشد .پایتخت این کشور شهر برن  می باشد و زوریخ  و ژنو از از شهرهای مهم اقتصادی آن محسوب می شوند .

  سیستم اموزشی سوئیس قبل از دانشگاه سه مرحله می باشد که این مراحل از سنین ۶ تا ۸ سالگی اغاز می گردد . اولین  دوره که مشتمل بر ۱ تا ۲ سال تحصیلی می باشد و  مدت دوره مرحله دوم (دوره ابتدائی) ۴ تا ۶ سال می باشد و نهایتا  دوره ی دبیرستان  که مدت آن ۳ تا ۵ سال می باشد که دراین  مرحله شخص  رشته تحصیلی خود را  انتخاب نموده تا بتواند راهی به سوی دانشگاه یابد .

  لازم به ذکر است که برای ورود به دانشگاه دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجو الزامی می باشد . پس اشخاصی که قصد دارند برای مقطع لیسانس برای دانشگاه های سوئیس اقدام کنند ، این نکته را مد نظر داشته باشند که ارائه  اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی آنها ضروری می باشد .
  دوره لسیانس در سوئیس ۴ ساله می باشد که در این دانشگاه ها به زبانهای المانی و فرانسوی تدریس می شود . دارا بودن مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی برای ورود به مقطع لیسانس الزامی می باشد . دانشجویان این مقطع از ۱۰ ساعت کار در هفته برخوردار می باشند و حقوق دریافتی آنها  تقریبا ۱۳ فرانک در ساعت می باشد . برای اشخاصی که قصد مهاجرت از ایران به  سوئیس دارند بایستی  مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و  لیسانس خود را  به همراه ریز نمرات آنها ارائه نمایند.
   

   تحصیل در سوئیس در کشوری که مقر سازمان های مهم جهانی از جمله سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی می باشد محل مناسبی برای رشد و توسعه تحصیلی و شغلی می باشد. ضمنا کشور سوسئیس از جمله کشورهای درجه یک اروپایی است .
  از طرفی تحصیل در سوئیس به لحاظ هم مرز بودن با کشورهایی همچون اتریش ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و رایج بودن به پنج زبان زنده ی دنیا نظر بسیاری از افراد را به سوی خود معطوف نموده است که با تحصیل در سوئیس شما می توانید از سطح زندگی مناسب بین المللی مطرح در اروپا و تمام دنیا و نیل به اهداف عالی خود برخوردار شوید زیرا کشور سوئیس دارای سطح فرهنگی و اجتماعی بالا در اروپا با دانشگاه ها و مراکز آموزشی عالی  می باشد همچنین سوئیس از سال ۲۰۱۰ به اتحادیه شنگن پیوست  و بیشتر مورد توجه علاقمندان  مهاجرت تحصیلی به اروپا قرار گرفت به همین خاطر اشخاص به سهولت می توانند بدون ویزا به کشورهای مجاور سفر کرده و از نحوه فرهنگ و آداب و رسوم کشورها شناخت پیدا کنند .
   

  آب و هوای این کشور متعادل بوده و در زمستانهای سرد و سخت کمتر نمود می کند. شکوه و جلوه بی نظیر این کشور در دامنه کوه آلپ جلوه می نماید بطوریکه موجب پیدایش جذابیتهای فوق العاده ای در این کشور گردیده به همین دلیل تفاوت آب و هوا در شمال و جنوب این کشور کاملا محسوس است و به کشور سوئیس به کشور دریاچه ها نیز مشهور است و تعدد دریاچه ها در این کشور توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب کرده است .
  هزینه زندگی در سوئیس بسیار بالا می باشد بطوریکه درآمد سالانه در سوئیس برای هرشخص ۳۹۰۰۰ دلار است که رقم بالایی است . بطوریکه در سال ۲۰۱۰ از لحاظ اقتصاد جهان دارای عنوان است. همچنین دو شهر بزرگ ژنو و زوریخ از جمله شهرهای اقتصادی مهم آم به شمار می آید.
  از لحاظ اقتصادی کشور سوئیس نیز مورد توجه است . بطوریکه بعد از ایجاد پول واحد اروپایی ، کشور های این منطقه توسعه و رشد را تجربه کردند بطوریکه در آمد سرانه مردمان این کشور در حال حاضر ۴۳۰۰۰ دلار آمریکا در سال میباشد . حجم معاملات تجاری بیش از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال گذشته بوده است.
  سوئیس از سال ۱۸۴۸ از سیستم فدرالی مشابه ۲۳ کشور جهان برخوردار است . سیستم قانونگذاری سوئیس فدرال می باشد که متشکل از یک قوه اجرائی بنام شورای فدرال و یک قوه قضائیه بنام دادگاه عالی فدرال می باشد. قانون اساسی این کشور از خودمختاری و آزادی قابل توجهی در زمینه اتخاذ تصمیمات سیاسی محسوب می شود.
  مذاهب مردم این کشور مشتمل برکاتولیک، پروتستان و سایر مذاهب میباشند. و تعدادی نیز بدون دین هستند. پیروان تمامی مذاهب سوئیس از آزادی عمل در فرایض مذهبی برخوردارند. پس از کاتولیک و پروتستان  ، دین اسلام سومین دین بزرگ این کشور میباشد. مسلمانان ۴ درصد کل جمعیت سوئیس را تشکیل میدهند. واحد پول آن یک دلار آمریکا است و نصف پول رایج این کشور فرانک سوئیس می باشد.
  خرید از فروشگاههای این کشور به سهولت و با رعایت احترام بر مبنای اصول مشتری مداری همراه است. اما قابل ذکر است که کلیه فروشگاههای بزرگ و سوپر مارکت های این کشور با دوربین های مدار بسته تحت کنترل شدید می باشد که به همین خاطر توصیه میشود که از گذاشتن اجناس و اقلام خرید در پاکت و یا گرفتن آنها در دست قبل از پرداخت وجه به صندوق جدا خودداری نمایید تا شائبه سرقت و دزدی به میان نیاید .هزینه های زندگی در سوئیس از جمله مسکن و خوراک و پوشاک  و حمل و نقل دارای بیشترین میزان نرخ در بین کشورهای اروپایی است.