دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت تحصیلی به بلاروس

 • منبع:malekpour.ir


  مهاجرت تحصیلی به بلاروس، اخذ ویزای تحصیلی در کشور بلاروس، اخذ ویزای پزشکی در کشور بلاروس، اخذ اقامت کشور بلاروس، اجازه بردن همراه در کشور بلاروس، لیست برخی از دانشگاه های بلاروس

  همانطور که می دانید افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر را دارند. به طور کلی راه های متفاوتی برای اخذ تابعیت و اقامت وجود دارد که یکی از این راه ها اخذ ویزای تحصیلی می باشد. مهاجرت تحصیلی به بلاروس یکی از انواع ویزاهای تحصیلی می باشد. متقاضیان از طریق مهاجرت تحصیلی به بلاروس می توانند تابعیت و اقامت کشور بلاروس را از طریق مهاجرت تحصیلی به بلاروس اخذ نمایند. مهاجرت تحصیلی به بلاروس یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل را دارند. شما می توانید راه های مختلف مهاجرت تحصیلی به بلاروس را مطالعه نمایید. مهاجرت تحصیلی به بلاروس انتخاب بسیاری از افرادی است که می خواهند با مدرک دیپلم وارد کشور بلاروس شوند و ادامه تحصیل دهند.
  اما بهتر است بدانید افراد بسیار زیادی وجود دارند که به علت عدم اطلاعات کافی مسیر زندگی خود را ناخواسته اشنتباه انتخاب می نمایند و اینده ی خود و یا حتی فرزندان خود را به خطر می اندازند.
  موسسه حقوقی ملک پور با جمعی از وکلا و کارشناسان حقوق شما را در زمینه مهاجرت تحصیلی به بلاروس راهنمایی و مسیر درست را به شما عزیزان نشان خواهند داد.

  در ابتدا سوالاتی که ممکن است در زمینه مهاجرت به کشور بلاروس و همچنین شرایط ورود به کشور بلاروس برای شما ایجاد می شود را ذیل بیان می نماییم.
  افراد برای مهاجرت و تحصیل در کشور بلاروس چه شرایطی را نیاز دارند؟ ایا افراد می توانند به همراه خانواده خود وارد کشور بلاروس شوند؟ ایا پدر و مادر هم جزو همراهان محسوب می شوند؟ چه رشته هایی در کشور بلاروس از اهمیت بیشتری برخوردار است؟ هزینه های زندگی برای افراد در کشور بلاروس به چه میزان می باشد؟ مدت زمان تحصیل در دوران ابتدایی تا دبیرستان چقدر می باشد؟ افراد از چه سنی می توانند برای ادامه تحصیل وارد کشور بلاروس شوند؟
  ما در ادامه مقاله به تمامی سوالات پاسخ خواهیم داد و شما را با مهاجرت و تحصیل در کشور بلاروس و همچنین شرایط ورود دانشجو و هزینه ها اشنا خواهیم کرد.
  در ابتدا توضیح بسیار مختصر برای شما عزیزان در رابطه با تحصیل در دوران قبل از دانشگاه خواهیم داد تا از شرایط تحصیل و مدت زمان در این دوران هم مطلع شوید.
  در کشور بلاروس گذراندن دوره مهدکودک اجباری نیست اما حدود 70 درصد از خانواده ها فرزندان خود را به مهد کودک می فرستند و این امر برای افراد کاملا با ارزش و مفید است.
  دوران ابتدایی و متوسطه از سن 6 تا 15 سالگی می باشد به طور کلی حدود 9 سال این دوران را طی می نمایند. این افراد بعد از اتمام دوره یک مدرک از دولت دریافت خواهند کرد. البته طول این دوره به خود دانش اموز هم بستگی دارد.
  جدول ذیل میانگین و اطلاعات تحصیلی دانش اموز را تعیین می نماید.

  درجه 1 و 2 به عنوان عدم قبولی فرد در سال تحصیلی است. و در دوران دبیرستان درجه 3 به عنوان عدم قبولی فرد محسوب می شود.
  دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیل در دوره دبیرستان برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند. و همینطور افرادی که می خواهند از خارج از کشور بلاروس، وارد مقطع تحصیلی در کشور بلاروس شوند، باید با ارائه مدرک دیپلم 12 ساله، وارد کشور شوند و از شرایط تحصیلی در این کشور استفاده نمایند.
  کشور بلاروس دارای یک سیستم پیشرفته از آموزش و پرورش می باشد. استاندارد سواد در میان جمعیت بزرگسال 99.8٪ است. به طور کلی بهتر است بدانید میزان تحصیلات این افراد باعث شده است که بتوانند از درصد بسیار بالایی برخوردار باشند.
  کشور بلاروس از می 2015 جزو فرآیند بولونیا مجسوب می شود و این امر باعث پیشرفت کشور بلاروس در زمینه ی تحصیلی شده است.
  باید توجه داشته باشید کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور بلاروس را دارند باید یک دوره پاتفک را در کشور طی نمایند و بعد از این دوره و قبولی در امتحان می توانند وارد دانشگاه شوند و در رشته ی مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند.
  در کشور بلاروس دانشگاه و کالج های متفاوتی وجود دارد که شما عزیزان باید در نظر داشته باشید از کدام دانشگاه و کالج اقدام می نمایید. امروزه انتخاب دانشگاه و کالج در روند پرونده ی شما و اخذ ویزا بسیار مورد اهمیت می باشد.
  در سال 2011 بیش از 3500 موسسه اموزشی در بلاروس تاسیس شد که به صورت حرفه ای مشغول فعالیت هستند.

  در کشور بلاروس در رشنه های پزشکی، دندان پزشکی، مدیریت و مهندسی اقدام می شود و افراد باید با گذراندن یک دوره ی یکساله وارد دانشگاه شوند. زبان تحصیل در این دانشگاه ها هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی است. البته در نظر داشته باشید گروهی از افراد هستند که تمایل دارند به زبان انگلیسی دوره های اموزشی خود را طی نمایند اما به این نکته توجه نمایید افرادی که به زبان روسی ادامه تحصیل می دهند جایگاه بهتری را در خود کشور و یا حتی کشورهای دیگر دارند.
  اکثر رشته های مهندسی ومدیریت در کشور بلاروس به زبان انگلیسی می باشد و مابقی مقاطع را به زبان روسی طی می نمایند. البته نظر ما این است برای اینک در مقطع فوق لیسانس یا دکترا با مشکل زبان روبرو نشوید مقاطع تحصیلی خود را به زبان روسی طی نمایید. از دیگر علت هایی که موسسه حقوقی ملک پور به شما توصیه می نماید که به زبان روسی بخوانید این است که شما بتوانید در کشور به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید.
  در هر کشوری برای اینکه بتوانید به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید باید بتوانید به زبان ان کشور صحبت نمایید.
  تحصیل رشته پزشکی در کشور بلاروس می تواند جزء بهترین گزینه هایی باشد برای افرادی که قصد تحصیل در این رشته را در کشور دیگری دارند زیرا هزینه ی تحصیل کمتر و به صرفه تر می باشد و یکی از علت های مهم افراد برای خواندن پزشکی در کشور بلاروس، وجود دانشگاه های برتر و مطرح می باشد و همینطور این دانشگاه ها از تکنولوژی بالایی در این رشته برخوردار می باشند.
  انتخاب افراد در رشته های پزشکی به ترتیب اولویت: دندان پزشکی، پزشکی و داروسازی می باشد. که طول دوره تحصیل در پزشکی 6 سال و دندان پزشکی 5 سال می باشد.

  هزینه های زندگی در کشور بلاروس:

  اگر بخواهیم در رابطه با هزینه ها در کشور بلاروس با کشور ایالت متحده امریکا توضیح دهیم فرق بین این دو این است که در کشور بلاروس 55.01٪ هزینه ها پایین تر از ایالت متحده امریکاست و همینطور اجاره ملک 69.76٪ در کشور بلاروس پایین تر می باشد.
  البته هزینه های زندگی در کشورها بسته به افراد متفاوت می باشد و افراد می توانند هزینه های متفاوتی را در کشور نشان دهند.
  به طور مثال هزینه ی آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 384.20 $ می باشد و هزینه ی آپارتمان (1 خوابه) در خارج از مرکز 235.99 $ می باشد.

  مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه:

  ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات
  پاسپورت
  گواهی پزشکی
  گواهی منفی HIV
  دانشجویان می توانند برای زندگی در کشور بلاروس جهت اخذ خوابگاه اقدام نمایند.

  لیست برخی از دانشگاه های بلاروس:

  آکادمی کشاورزی بلاروس، دانشگاه اقتصاد دولت، دانشگاه ایالتی بلاروس انفورماتیک و Radioelectronics، آکادمی مدیریت کسب و کار، دانشگاه زبانی دولت مینسک
  موسسه پزشکی دولت مینسک و….
  مدارس در کشور بلاروس به دو زبان روسی و بلاروسی می باشد. بلاروس با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی همسایه است.
  از سپتامبر 2015 دانشگاه اکادمی تخصصی مینسک غیر معتبر اعلام شد و افرادی که قبل از این تاریخ اقدام کرده اند باید در کشور خودشان مورد ارزشیابی قرار گیرد.
  به طور کلی بهتر است علت انتخاب افراد را جهت تحصیل در کشور بلاروس بدانید. افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند. اما همیشه در مسیر انتخاب شما افرادی هستند که با توجه به اطلاعات کم شما را راهنمایی می نمایند و مسیر زندگی شما را به طور کامل تغییر می دهند. افرادی که خودشان حتی یکبار هم از ایران خارج نشده اند و یا حتی هیچ اطلاعات و سابقه ای در زمینه مهاجرت ندارند.
  موسسه حقوقی ملک پور با وجود وکلای برتر شما را در زمینه ویزای تحصیلی، کاری و … در کشور بلاروس راهنمایی خواهد کرد.

  https://en.wikipedia.org/wiki/education_in_Belarus
  http://minzdrav.gov.by/en/static/information-for-population/education
  www.belarus.by
  www.euroeducation.net
  president.gov.by
  http://www.open.ac.uk/study/credit-transfer/my-previous-study/overseas-qualifications/countries/belarus

  https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Belarus