دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت کاری فنلاند
 • آیا قصد مهاجرت کاری به فنلاند را دارید؟آیا شرایط مهاجرت کاری به فنلاند را نمی دانید؟آیا مایل به دانستن شرایط مهاجرت کاری به فنلاند هستید؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم.در این مقاله سعی بر این داریم تا شرایط مهاجرت کاری به فنلاند, شغل های پر در آمد در فنلاند, راه های استخدام و حقوق و مزایای کاری در فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم.فنلاند کشوری است که با سیستم جمهوری اداره می شود و در شمال اروپا واقع در حوزه اسکاندیناوی می باشد جمعیت این کشور بالغ بر 5 میلیون نفر می باشد که از نطر جمعیت کم تراکم ترین کشور در اتحادیه اروپا به شمار می رود و هلسینکی پایتخت این کشور است. که تقریبا یک پنجم جمعیت این کشور پایتخت نشین می باشند. واحد پول این کشور یورو است.

  در این کشور دو زبان رسمیت دارد فنلاندی و سویدی. که بخش عمده ای از مردمان این کشور به زبان فنلاندی صحبت می کنند و در صدکمی از مردم در چند منطقه ساحلی در غرب و جنوب این کشور به زبان سویدی صحبت می کنند.

  اکثریت مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و درصد پایینی نیز بدون مذهب می باشند.

  جمهوری فنلاند یکی از کشورهایی است که هرساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می گیرید.

  کار در فنلاند

  اگر شما قصد کار در فنلاند را دارید معمولا شما نیاز به اجازه اقامت بر اساس اشتغال که توسط دولت فنلاند به شما اعطا می شود را دارید. اگر قصد خوداشتغالی در کشور فنلاند را دارید نیاز به اجازه ای مبنی براجازه یک فرد خوداشتغال از سوی دولت فنلاند را دارید.

  کار در فنلاند با مجوز اعطا شده توسط کشور دیگرمعمولا امکان پذیر نیست به خصوص اگر مدت زمان کار از 90 روز طولانی تر باشد.

  اجازه حق کار شامل موارد زیر است:

  در برخی از موارد کافی است به شما توسط یک کشور دیگر یک اجازه اقامت و یا ویزای شنگن اعطا شده باشد و یا اینکه شما مجاز به اقامت در فنلاند بدون ویزا باشید. که با این شرایط حق کار به مشاغل خاص برای شما محدود است و حداکثر 90 روز حق کار در فنلاند را دارید.

  حال اگر به شما نوع دیگری از اجازه اقامت توسط دولت فنلاند داده شود ، ممکن است حق کار داشته باشید. اگر این مورد باشد، شما برای داشتن کار در فنلاند نیاز به اجازه دیگری ندارید.

   
  شغل های پر در آمد در فنلاند

  کشور فنلاند موقعیت های بسیار زیادی برای کارگران بالقوه ای که از کشورهای دیگر به منظور کار وارد این کشور می شوند را محیا

  می کند همچنین این کشور زیبا فرصت های مناسبی برای تفریح و ورزش و زندگی برای مهاجران فراهم می کند لازم به ذکر است که این کشور از فرهنگ غنی برخوردار است.

  و البته سیستم آموزش و پرورش در این کشور بسیار مورد توجه است، بنابراین لازم نیست مهاجران در مورد تحصیل فرزندان خود هیچگونه نگرانی داشته باشند. در مقایسه با سایر کشورهای جهان استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالاست.

  به طور کلی و براساس آمار OECD متوسط حقوق در فنلاند کمی پایین تر از آمار کلی OECD می باشد اما با این حال ساعات کار در این کشور کوتا ه تر است نرخ اشتغال بالاتر و مزایای بیکاری بالاتر است. به دنبال داشتن یک شغل در فنلاند شما می توانید قادر به لذت بردن از یک زندگی خوب باشید.برای آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بفرمایید.

  مقایسه حقوق بین شغل ها اغلب کار دشواری است اما در این جا تعدادی از شغل های پر در آمد در فنلاند را مورد بررسی قرار می دهیم:

  پزشک عمومی : متوسط حقوق در مورد یک پزشک عمومی در فنلاند ماهیانه 5100 یورو است، که این مبلغ برای زنان تا حدودی کمتر است که تقریبا ماهی 4340 یورو در ماه است. در حال حاضر، تقاضای بالا برای متخصصان در زمینه مراقبت های بهداشتی در فنلاند وجود دارد و دالبته در این کشور کمبود پرستار نیز وجود دارد.

  دندانپزشک :دندانپزشکان مرد به طور متوسط ماهیانه 4960 یورو درآمد دارند و همتایان زن تقریبا ماهانه 300یورو کمتر دریافت میکنند.

  حسابدار: متوسط حقوق حسابداران در فنلاند بیش از 4660 یورو در هر ماه است در حالی که همکاران زن حدود 640 یورو کمتر دریافت می کنند.

  مهندسی: متوسط حقوق مهندسان مرد حدود 4100 یورو در ماه است ولی متوسط حقوق مهندسان زن 3940 یورو در ماه است.

  استاد:حقوق و دستمزد ماهانه به طور متوسط برای اساتید مرد 3455 یورو است در حالی که زنان که همین حقوق برای زنان به طور متوسط 2960یورو در ماه است.

  معلم: معلمان از موقعیت اجتماعی بالایی در فنلاند برخوردار هستند و متوسط حقوق ماهانه کمی بیش از 3250 یورو در هر ماه است. معلمان زن ماهانه حدود 60 یورو کمتر دریافت می کنند.

  منشی دفتر: یک موقعیت است که به سختی قابل تعریف شدن است حقوق کارمندان دفتر مرد به طور متوسط ماهانه 2687 یورو است و همکاران زن 400یورو کمتر دریافت می کنند.

  پرستار: پرستاران زن به طور متوسط تقریبا 2900 یورو در ماه در یافت می کنند، پرستاران مرد حدود 100 یورو کمتر دریافت می کنند.

  همانطور که اشاره شد، حقوق چهره های شغلی در نوسان است و پرداخت واقعی بستگی به عوامل بسیاری از جمله مدارک و تجربه شخص دارد.

  لازم به ذکر است شرکت های فناوری مانند Futurice ، بیتی و مایکروسافت در لیست بهترین شرکت های حاظر به کار در فنلاند      می باشند. برای آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بفرمایید.

  راهنمای مقررات استخدامی فنلاند

  قبل از رفتن به فنلاند برای کار، ضروری است که هر کس در مورد مقصد و انتظاراتی که برای کارآینده خود در آنجا دارد اطلاعات لازم از قوانین آن کشور را داشته باشد. حال در اینجا مختصری در مورد قانون کار و راهنمای مقررات اشتغال در فنلاند را ذکر می کنیم.

  قراردادها و اظهارات اشتغال

  قرارداد کار در فنلاند ممکن است شفاهی یا کتبی باشد. که جزییات آن بدین صورت باید مشخص یاشد:

  محل کسب و کار و محل کار.

  تاریخ شروع از اشتغال و طول دوره آزمایشی، در صورت وجود.

  وظایف اصلی و ساعات کار عادی.

  هر گونه توافق جمعی مرتبط.

  چگونگی محاسبه پاداش و هنگامی که حقوق پرداخت می شود.

  چگونگی محاسبه حقوق تعطیلات .

  مدت زمان و توجیهی برای یک قرارداد بلند ثابت، اگر قابل اجرا است.

  اطلاع ازدوره و چگونگی محاسبه آن.

  علاوه براین اگر نیاز باشد که کارگر برای یک دوره خارج از کشور مشغول به کار باشد کارفرما بایستی موار زیر را در هنگام عقد قراداد ذکر کند:

  مدت زمان کار در خارج از کشور.

  شرایط کارمند برای بازگشت به وطن.

  میزان حقوق و دستمزد و محاسبه ارز خارج از کشور توسط کارفرما.

  پاداش و هر مزایای جانبی که اجرا خواهد شد.

  برای آگاهی بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور تماس بفرمایید.

   

   
  ساعات کاری

   

  ساعت کارکارمندان ممکن است بیشتر از 40 ساعت در هفته یا هشت ساعت در روز باشد.مگر اینکه کار شخص خارج از مفاد قانون باشد مانند مدیران ارشد و البته این قانون کار و ساعت آن در مور افراد زیر 18سال سختگیری بیشتری دارد.

  اضافه کاری

  حداقل اضافه کاری در فنلاند 80ساعت و حداکثر 250ساعت در سال میتواند باشد. و نحوه محاسبه میزان اضافه کاری هر ساعت معادل 50درصد حقوق آن ساعت می باشد.

  حقوق تعطیلات

  با توجه به قانون تعطیلات سالانه، برای هر ماه کامل کارکنان حق استفاده از 2.5 روز تعطیلات را برای روز دارند.که در سال به 30 روز می رسد که معادل پنج هفته می باشد. در فنلاند در دو فصل تعطیلات وجود دارد 1-فصل تابستان که 2ماه است از ماه می تا سپتامبر و کارکنام در فنلاند ممکن است 24 روز از مرخصی سالانه خود را در این فصل استفاده کنند.2-فصل زمستان ماه مه که این فصل نیز جز تعطیلات در فنلاند است.

  اگر متقاضی مهاجرت به فنلاند و جستجوی کار در این کشور می باشید شما عزیزان می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

  http://www.workinfinland.com/

  http://www.migri.fi/working_in_finland