دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت کاری یونان

 • منبع:malekpour.ir
      موسسه حقوقی ملک پور 
  ویا (موسسه حقوقی MIE)، با ارائه مقاله فوق ، در خصوص مهاجرت کاری به یونان ، برای شما دوستان به شرح ذیل توضیح خواهد داد ؛

      موسسه حقوقی ملک پور ویا ( موسسه حقوقی MIE)
  در زمینه مهاجرت کاری به یونان ، چگونگی اخذ ویزای کاری یونان ، مدارک مورد نیاز مهاجرت کاری یونان ، اینکه آیا تابعیت ایرانی ،  به راحتی می توانند ، جهت اخذ ویزای کاری کشور یونان اقدام نمایند ؟آیا پیشنهاد کار و یا ( Job offer  ) در مهاجرت کاری یونان و یا اخذ ویزای کاری یونان تاثیر بسزایی دارد ؟ آیا مهاجرت کاری یونان ، تحت تاثیر قوانین عضو اتحادیه شنگن می باشد و یا تابع قوانین کشور یونان قرار گرفته است ؟  آیا مهاجران از طریق نیروی کاری یونان به راحتی می توانند ، موفق به پیدا کردن کار در یونان شوند ؟

      در ذیل به کلیه سوالات و ابهامات ، بوجود آمده برای شما دوستان پاسخ خواهیم داد؛

         کشور یونان ، در جنوب شرقی اروپا و در جنوب شبه جزیره بالکان قرار گرفته است . یونان ، از سمت شمال کشور ، با کشورهای آلبانی و مقدونیه و بلغارستان و از سمت شرق با کشور ترکیه مرز مشترک زمینی را دارا می باشد. پایتخت یونان ، شهر زیبای آتن می باشد. یونان کشوری زیبا و تاریخی و دارای مهد فرهنگ غنی می باشد. صنعت گردشگری ، یکی از منابع عمده ، درآمد ، در کشوریونان می باشد. می توان گفت از سال ۲۰۰۸ میلادی ، بحران اقتصادی کشور یونان ، را در برگرفت و کشور یونان را بارها به مرز ورشکستگی رسانده است.

      در حال حاضر ، بدست آوردن ویزای کاری یونان ، از کشور ایران ، به راحتی امکان پذیر نیست ،چراکه نیاز به طی مراحلی دارد. کشور یونان ، عضو اتحادیه شنگن می باشدو بایستی از قانون اتحادیه اروپا تبعیت نماید.بدین صورت که هر کارفرمایی که در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه شنگن ، می باشد ، بایستی از قانون اتحادیه اروپا تبعیت نماید. بدین صورت که  کارفرمای فوق در هریک از کشورهای عضو اتحادیه شنگن ، که قصد استخدام نیروی کاری را دارد ، بایستی ابتدائا مدت سه ماه ، هر روز در کشور خود ، آگهی نماید و در صورتی که متقاضی کار و یا نیروی کاری وجود نداشت ، مراتب فوق را در کل اتحادیه اروپا ، اقدام نماید ،  یعنی سه ماه هروز در کل اتحادیه اروپا ، آگهی  در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار نماید. لذا با عنایت به شرایط فوق ، اخذ ویزای کاری بسیار دشوار است مگر اشخاصی که پیشنهاد کاری و یا Job offer   را مستقیما از کارفرمای اروپایی دارند.موسسه حقوقی مشاوره ایی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE)  بزرگترین موسسه حقوقی ، در کل خاورمیانه ،  اماده ارائه کلیه خدمات حقوقی ، به شما دوستان گرامی می باشد.

      

      برخی از افراد ، تصور می کنند ،  بدلیل اینکه یونان ، کشوری تاریخی و دارای مهد تمدن و فرهنگی غنی می باشد ، در زمینه صنعت توریسم ، بسیار ، مهاجر پذیر بوده و نیاز به نیروی کاری دارد . لذا به جهت صنعت توریسم و در تولید ناخالص و منبع درآمد زایی آن ، تحت عنوان کشوری مهاجر پذیر مطرح گردیده است. ذکر این نکته لازم است که ، بدلیل اینکه کار برای مهاجران ، دارای شرایط و قوانین ویژه و خاصی در حوزه اتحادیه شنگن ، برخوردار می باشد و همانطور نیز که در صدر مطالب ذکر گردید ، در سال های اخیر کشور یونان ، بحران اقتصادی و مالی شدید را پشت سر می گذارد و لذا بیشتر مهاجران ، از طریق ویزای کاری یونان ، حتی نیز از حق اشتغال برخوردار نمی باشند. مهاجرت کاری یونان ، برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند ، بسیار پیچیده می باشد.

      بدلیل اینکه اقامت کاری یونان ، برای افرادی که تبعه خارج از اتحادیه شنگن می باشند ، بسیار سخت و دشوار است ، بر طبق قوانین مهاجرتی اصلاحی سال ۲۰۰۵ میلادی کشور یونان ، در صورتی که قصد مهاجرت کاری یونان را دارند و تصمیم دارند بمدت ۹۰ روز جهت پیدا کردن کار در کشور یونان باشند ، بایستی ویزا و یا اجازه کار در یونان را از اداره مهاجرت یونان تحصیل نمایند. ویزای کار یونان ، اصطلاحا ، ویزای D خوانده می شود و این نوع ویزا ، به کسانی اعطا می شود ، که سابقا پیشنهاد کاری داشته باشند و یا به شرکتی که شخص در ایران مشغول به فعالیت می باشد و در یونان نیز شعبه دارد و در مورد افرادی که پیشنهاد کاری از یونان به ایشان داده شده است ، بایستی توانایی و رزومه کاری ان شخص درشرکتی که پیشنهاد کاری داده است تائید شده باشد ، یعنی ، طبق قوانین اتحادیه شنگن ، آگهی استخدام بصورت قانونی انجام گرفته باشد و هیچ شخصی در یونان و یا اتحادیه اروپا یافت نشود و یا حتی این امکان وجود دارد که از شخص ودیعه ای نیز اخذ گردد. بنابراین ، شخص متقاضی می تواند با اخذ ویزای توریستی شنگن ، به اتحادیه اروپا وارد شود و سپس به دنبال شغلی بگردد و در صورتی که موفق به یافتن شغلی نشد ، قبل از اینکه مدت ویزای توریستی ، منقضی شود ، بایستی ، به کشور متبوع خود بازگردد و مجددا برای ویزای کاری یونان اقدام نماید.

      مدارکی که لازم است ، شخص برای ، اخذ ویزای کاری یونان ، به سفارت و یا کنسولگری یونان ، در کشور محل اقامت ، ارائه نماید ، عبارت است از ؛ پاسپورت معتبر ، قرارداد استخدامی ، گواهی سلامت ، سوء پیشینه از محل اقامت خود.

      پس از اینکه ویزای کاری را شخص گرفت و به کشور یونان وارد گشت ، دارنده ویزای کاری ، بایستی ظرف مدت ۳۰ روز به اداره پلیس کشور یونان مراجعه نماید و ذکر این نکته لازم است که اخذ اقامت از طریق ویزای کاری یونان پنج ساله است.

      لذا ، موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE  )، به شما دوستان توصیه می نماید ؛ قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت به کشوری دیگر را بگیرید ، حتما ، در خصوص شرایط کشور مقصد تحقیقات لازمه را عنایت فرمائید . شما می توانید با مراجعه به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاعاتی در خصوص مهاجرت کاری به اطلاعات مفیدی دست یابید.

      مشاورین و کارشناسان با تجربه ، موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE)، همه روزه ، آماده ارائه کلیه خدمات حقوقی در زمینه بین الملل و داخلی می باشد . شما می توانید از مشاوره حقوقی رایگان تلفنی و همچنین مشاوره حضوری توسط کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE   )با کمترین هزینه ، به اطلاعات جامع و مفیدی دست یابید. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE)، با آگاهی از قوانین ، راه درست را به شما نشان خواهند داد.