دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • کار در دانمارک • امروزه یکی از راههایی که جهت مهاجرت کاری، متقاضیان بسیاری را به سوی خود جلب نموده است، ویزای کار دانمارک یا مهاجرت از طریق کار به دانمارک است که این روش مهاجرت کاری به دانمارک، راه ورود به اروپا را برای علاقمندان اقامت در دانمارک یا اروپا هموار کرده است. متقاضیان کار در دانمارک در سال های اخیر به صورت چشمگیری در حال افزایش است.علاقمندان مهاجرت به دانمارک از طریق کار در راستای اخذ ویزای کار دانمارک در تماس با موسسه حقوقی ملکپور سوالاتی داشته اند مبنی بر اینکه شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق کار چگونه است؟ برای اخذ ویزای کار دانمارک چه مدارکی لازم است؟ آیا کار در دانمارک یا ویزای کاری دانمارک می تواند منجر به اقامت دائم دانمارک شود؟آیا طبق قوانین فعلی اخذ ویزای گرین کارت دانمارک ، امکان پذیر است؟ سوالات متعدد ومشابه زیادی توسط دوستان طرح شده و وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملکپور را بر آن داشت تا مقاله ای تحت عنوان چگونگی اخذ ویزای کار دانمارک یا مهاجرت از طریق کار در دانمارک به نگارش درآید.

  کشورهایی که جزو اتحادیه ی اروپا بوده و عضو پیمان شینگن هستند از لحاظ نظام اقتصادی و اخذ ویزای کار شرایط تقریبا یکسانی دارند به این نحو که جنانچه فردی تقاضای کار در دانمارک را داشته باشد می بایست یک پیشنهاد شغلی از جانب شرکت یا سازمان یا کمپانی یا کارفرما باشد؛ البته پیشنهاد شغلی بایستی سه ماه در کشور دانمارک آگهی شود و چنانچه متقاضی کار در دانمارک یافت نشد سه ماه دیگز ، شرایط کاری در اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر متقاضی کار در اتحادیه اروپا نیز پیدا نشد، آن کارفرما می تواند برای اشخاص خارج از اتحادیه اروپا دعوتنامه ارسال نماید.

  مشاغل مورد نیاز کار در دانمارک

  خیل عظیمی از جمعیت دانمارک مهندسین و کارگران متبحر در دانمارک هستند که از جمله دلایل مهم رشد اقتصادی در دانمارک شده اند.کار در دانمارک از امتیازات بسیار مهمی برخوردار است و از لحاظ اقتصادی حقوق بسیار بالایی دارد چرا که کار در دانمارک از آنجا که دانمارک کشور بسیار صنعتی است و پس از 4 سال کار در دانمارک و پرداخت مالیات می توان اقامت دائم دانمارک را اخذ نمود و پس از آن جهت تابعیت دانمارک اقدام نمود. مشاغل مورد نیاز در دانمارک شامل رشته های فنی و مهندسی می باشد که با استقبال بسیار گسترده ای هم روبرو است عبارتند از:
  رشته های مهندسی IT IT engineer در شاخه های نرم افزار، سخت افزار، خدمات شبکه و مخابرات.
  مهندسی مکانیک Mechanical engineer
  مهندسی ساختمان Building engineer
  مهندسی محیط زیست Environmental engineer
  مهندسی انرژی Energy engineer
  مهندسی برق Electrical engineer
  نقشه برداری زمین Land surveyor
  برنامه نویس و توسعه دهنده سیستم Programmer and system developer

  رشته های پزشکی:
  دکتر پزشکی Medical consultant
  دکتر بیمارستان Medical doctor
  دکتر دندانپزشک Dentist
  پرستار جراحی Surgical nurse
  تکنولوژیست آزمایشگاه پزشکی Radiographer
  داروساز Pharmacist
  رشته های انسانی:
  معلم مدارس متوسطه Primary and lower secondary school teacher
  آموزگار اجتماعی Social pedagogue
  کنترل کسب و کار Business controller
  کنترل کننده مالی Business controller
  تحلیل گر کسب و کار Financial controller
  مشاور حقوقی Psychologist

  برخی از موسسات کاریابی در دانمارک:

  investindk

  forstejob

  workindenmark

  sundhedsstyrelsen
  مطابق قوانین سابقی که برای کار در دانمارک وجود داشت و جهت مهاجرت به دانمارک از طریق کار برای اشخاص متقاضی کار در دانمارک بسیار ایده آل بوده است و طبق قوانین فعلی ملغی شده است، اشخاص متقاضی کار در دانمارک می توانستند از طریق ویزای گرین کارت دانمارک که سیستم آن مبتنی بر امتیاز بوده است ، ویزای کار دانمارک را با شرایطی اخذ نمایند. در هر حال طبق قوانین فعلی، ویزای جستجوی کار در دانمارک تا حدود زیادی بعید به نظر می رسد، چرا که متقاضی کار در دانمارک می بایست جهت کار در دانمارک یک دعوتنامه شغلی از کارفرمایی که دارای کمپانی یا سازمان معتبری است و مالیات پرداخت نموده است داشته باشد که پروسه شش ماهه که در سطور فوق بیان شد را انجام دهد که با توجه به تجربیات وکلای بین المللی موسسه حقوقی ملکپور ، متقاضیان کار در دانمارک جهت انجام این پروسه ، با سختی ها و دشواری بسیار فراوان برخوردار هستند.

  همانطور که در سطور بالا گذشت اخذ ویزای کار در دانمارک و مهاجرت به دانمارک از طریق کار ، با توجه به ملغی شدن قوانین گرین کارت دانمارک، روشی فوق العاده سخت و دشواری است، البته جهت مهاجرت به دانمارک روش های دیگری نیز وجود دارد از جمله مهاجرت تحصیلی به دانمارک ، ازدواج در دانمارک با شخصی که تابعیت دانمارک دارد، ثبت شرکت در دانمارک، سرمایه گذاری و کار آفرینی در دانمارک که همه اینها می تواند جهت ورود اشخاص متقاضی مهاجرت به دانمارک راه های مناسبی باشد.
  در پایان می توان گفت که متقاضی کار در دانمارک می تواند از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و یا عضو پیمان شنگن وارد اتحادیه اروپا شده و پس از آن جهت مهاجرت به دانمارک و اخذ کار در دانمارک اقدام نماید. طرق مختلفی که بدین منظور وکلای متبحر موسسه حقوقی ملکپور که بی شک بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه است پیشنهاد می دهد این است که متقاضی کار در دانمارک می تواند با ویزای جستجوی کار در کشورهایی چون آلمان یا اتریش وارد شود و پس از آن با اخذ بلوکارت برای کار در دانمارک اقدام نماید یا اینکه جهت تحصیل در اروپا ویزای تحصیلی دریافت نماید و پس از تحصیل جهت کار در دانمارک اقدام نماید.
  با سپاس و تشکر فراوان از شما دوستان عزیز که در سایت موسسه حقوقی ملکپور حضور پیدا کردید ، به سمع و نظر شما دوستان و متقاضیان کار در دانمارک و مهاجرت به دانمارک از طریق کار می رساند که چنانچه جهت مهاجرت به دانمارک ، اطلاعات جامع، دقیق و کامل نیاز دارید می توانید با موسسه حقوقی ملکپور تماس گرفته تا از مشاوره تلفنی و حضوری بهره مند شوید.