دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • کار در سوئد • ایا به کار در سوئد فکر می کنید؟

  اگر بدنبال اقامت سوئد هستید می توانید از طریق اخذ ویزای کار سوئد این امکان را برای خود فراهم نمایید.

  پس مطالب مارا تا اخر این مقاله دنبال کنیدتا یک مجموعه از مطالب مفید در خصوص اخذ اقامت کاری در سوئد را در اختیار شما بگذاریم.

  اخذ اقامت سوئد و ویزای کار سوئد نیازمند پیدا کردن کار در این کشور می باشد. سوئد یکی از کشورهای مورد تخصص ماست، برای اگاه شدن از اطلاعات وقوانین مهاجرت به سوئد، اقامت سوئد و ویزای کار سوئد و اشنا شدن با خدمات ما در رابطه با کشورسوئد کافی است با مشاورین متخصص در این زمینه در موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید.

  در ابتدا به پنج دلیل برای کار در سوئد خواهیم پرداخت:

  ۱ کارمندان در سوئد از حقوق بسیار بالایی برخوردار هستند، به صورتیکه دولت سوئد رفاه کارمندان رابه طورکامل تضمین می نماید.

  ۲ کسانی که در سوئد مشغول به کار می باشند از برابری کامل برخوردار هستند، قانون ضد تبعیض در سوئد این مساله را پوشش می دهد که همه انسانها از بیمه خدمات درمانی یکسان برخوردار باشند صرف نظر ازقومیت، مذهب، جنسیت،سن، گرایش جنسی، یا ناتوانی عملکردی.

  ۳ به همراه داشتن خانواده خود و درخواست اقامت برای ایشان که شامل همسر وفرزندان مجرد زیر۲۱ سال  می باشد و همچنین اعضای خانواده شما می تواننداز همان ابتدا شروع به کار یا تحصیل در سوئد کنند.

  ۴ سوئدبعنوان  رهبر نواوری شناخته شده و نواوری در این کشور بسیار امری با ارزش تلقی می شود، برای مثال شرکت های سوئدی مانند ایکیا،اریکسون مدام در حال ایجاد نو اوری در زمینه بهبودکارکردهای خودبرای افزایش سود خود می باشند.

  ۵ کشورسوئد بدلیل برخورداری از سیستم رفاه فراگیری که دارد نیازی نیست که در مورد هزینه های مراقبت های بهداشتی،مراقبت از کودکان و یا اموزش وپرورش فرزندانتان نگران باشید،دولت سوئد یارانه ها و مزایای بسیاری را برای افراد مقیم این کشور ارایه می دهد از جمله حق برخورداری از ۱۸ ماه مرخصی برای والدین برای بدنیا امدن هر فرزند یا مرخصی استعلاجی برای کسانی که نیاز به درمان بیماری خود دارند.

  اگر شما برای ویزای کاردر سوئد اقدام می کنید در ابتدا باید یک پیشنهاد رسمی کاراز یک کارفرمای سوئدی دریافت کنیدکه در وحله اول باید درکشور سوئد و در وحله دوم در اتحادیه اروپا اگهی کندو اگی کسی واجد شرایط برای ان شغل پیدا نشد می تواند برای شما دعوتنامه را بفرستدو بعد شما باید یک رزومه از سوابق کاری خود به کارفرما ارایه دهید سپس ممکن است نیاز به مصاحبه با شما از طریق تلفن یا اسکایپ باشد، درصورتیکه مصاحبه شما با موفقیت انجام شود برای شما دعوتنامه کاری از جانب کارفرمایی که تمایل به استخدام شما دارد فرستاده می شود، وقتیکه شما موفق به دریافت ویزا می شوید می توانید برای همسر و فرزندان و حتی فرزندان بالای ۲۱ سال که از لحاظ مالی به شما وابسته هستند حق دارند به شما ملحق شوند. مدت زمانیکه نیاز می باشد تا اداره مهاجرت به درخواست شما پاسخ گوید معمولا بین ۶ الی ۹ ماه زمان می برد معمولا در ابتدا ویزای یکیا دو ساله دریافت می کنید که قابل تمدید می باشد و معمولا یعد از ۳ الی ۴ سال کار و دادن مالیات می توانید درخواست اقامت دایم از طریق ویزای کار در سوئد را نمایید.

  برای گرفتن اجازه کار برای دانشجویان مشغول به تحصیل درکشور سوئد که همزمان با تحصیلشان مشغول به کار هستند و بعد از اتمام تحصیل نیز می خواهند به اشتغال خود ادامه دهند نیاز به دریافت اجازه کار دوباره دارند.در کل بهترین راه برای کار درکشور سوئد اقدام از طریق تحصیلی می باشد که در اغاز باویزای تحصیلی وارد شده و سپس در انجا مشغول به کار شوید و اقدام به تبدیل ویزای خود از تحصیلی به کاری نمایید.