دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • شرایط تحصیل در کشور اسلواکی

 • منبع:malekpour.ir  آیا برای ادامه تحصیل قصد رفتن به کشور اسلواکی را دارید؟ آیا با شرایط تحصیل در کشور اسلواکی آشنا هستید؟ آیا میدانید که رنکینگ دانشگاههای اسلواکی در سطح جهان

   


  در چه جایگاهی قرار دارند؟ هزینه های تحصیل و زندگی در کشور اسلواکی چقدر میباشد؟ آیا اسلواکی مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل و زندگی در اروپا میباشد؟

  موسسه ملک پور
  دراین مقاله شما را با تمامی شرایط تحصیل و زندگی در کشور اسلواکی آشنا خواهد نمود و در ذیل توجه شما را به پاسخ سوالات فوق جلب مینماییم.

  کشور اسلواکی کشوری در قلب اروپای مرکزی میباشد و دارای ۵ مرز خاکی با کشورهای اتریش، لهستان، اکراین، مجارستان ،جمهوری چک است. کشور اسلواکی د ارای ۸ استان میباشد و عضوی از اعضای حوزه شنگن است. کشور اسلواکی دارای آب و هوایی معتدل و سرد است. واحد پول مردم اسلواکی یورو میباشد و زبان رسمی انان زبان اسلواکیایی است. کشور اسلواکی دارای مساحت حدود ۵۰ هزار کیلومتر مربع است و دارای طبیعتی زیباست. درحال حاضر شاید بتوان با اطمینان خاطر گفت کشور اسلواکی یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل میباشد.

  شرایط پذیرش در دانشگاههای کشور اسلواکی بسیار راحتتر از دانشگاههای سایر کشورهای اروپاییست، بانضمام این مطلب که شما در بهترین دانشگاهها تحصیل میکنید و مدرک تحصیلی شما از دانشگاه اروپایی صادر میشود که اعتبار جهانی دارد و دارای رتبه عالی علمی در سطح بین الملل است. زبان تحصیل در کشور اسلواکی اصولا زبان اسلواکیایی میباشد اما در بیشتر رشته ها مخصوصا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا و رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی تدریس میشود و اگر شما زبان اسلواکیایی نمیدانید نگران نباشید، شما میتوانید در بدو ورود به دانشگاه از دوره های اموزشی زبان اسلواکیایی در دانشگاه بهرمند شوید. معمولا سال تحصیلی در کشور اسلواکی از اول سپتامبر آغاز میشود. برای تحصیل در کشور اسلواکی باید بدانید موسسات آموزشی در کشور اسلواکی به ۲ دسته تقسیم میشوند:

  دسته اول: نوع دانشگاهی میباشد که در ۳ سطح تحصیلات عالی خدمات ارائه میدهد.

  دسته دوم: نوع غیر دانشگاهی میباشد که اصولا در مقطع کارشناسی خدمات ارائه  میدهد.

  از نظر سیاست باید گفت کشور اسلواکی مبتنی بر دموکراسی پارلمانی است و رییس جمهور با آرای مردم انتخاب میشود و مدت حکومت ۴ ساله میباشد. نکته بسیار مثبت کشور اسلواکی در مورد خارجیان این است که ، خارجیان میتوانند بدون محدودیت در کشور اسلواکی ملک خریداری کنند و اجازه تردد به کشور اسلواکی را بدست آورند.

  در رابطه با هزینه ها در کشور اسلواکی باید بیان کرد کشور اسلواکی با توجه به موقعیت عالی جغرافیایی در اروپا دارای هزینه های بسیار پایین میباشد.

  هزینه خرید مسکن و اجاره مسکن در کشور اسلواکی جزو کم هزینه ترینها و ارزانترین ها در کشورهای اروپایی میباشدو حدودا هزینه ای ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورویی برای اجاره مسکن در کشور اسلواکی باید صرف شود.

  هزینه شارژ آب در ماه حدود ۲ دلار ،هزینه کار در تابستان ۱۰ دلار ،هزینه کار در زمستان ۴۰دلار ،برق مصرفی ماهیانه حدود ۳۰دلار و تلفن ۱۰ دلار میباشد.

  یک کیلو گوشت ۳ یورو ،یک کیلو مرغ فیله ۳یورو، یک کیلو برنج ۶۰ سنت ،ساندویچ مک دونالد ۳یورو ،۸۵ یورو قطار از براتیسلاوا تا وین میباشد.

  اگر شما قصد تحصیل در کشور اسلواکی را دارید باید بدانید که در مقطع کارشناسی ۳تا۴ سال ،در کارشناسی ارشد ۲ سال باید به تحصیل بپردازید. برای پذیرش تحصیلی در کشور اسلواکی در مقطع لیسانس باید ۱۲ سال تحصیلی را با موفقیت سپری کرده باشید. برای پذیرش تحصیلی در کشور اسلواکی در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک لیسانس دارید. اگر قصد ادامه تحصیل در کشور اسلواکی در مقطع دکترا را دارید باید مدرک کارشناسی ارشد را اخذ کرده باشید.

  اصولا درخواست پذیرش تحصیلی در کشور اسلواکی اواخر فوریه میباشد. اگر برای تحصیل در کشور اسلواکی شما رشته ای انتخاب کرده اید که ازمون ورودی داشته باشد باید بدانید ازمونها بین ژوئن تا سپتامبر برگزار میشود.

  اگر در کشور اسلواکی پذیرش تحصیلی گرفتید شما میتوانید در ۲۰ دانشگاه دولتی در کشور اسلواکی پذیرش بگیرید و به تحصیل بپرداذید.

  تحصیل در کشور اسلواکی هزینه هایی را در بر خواهد داشت که سالانه ۲تا ۵ هزار یورو و در رشته های پزشکی ۷تا ۱۰ هزار یورو خواهد بود و هزینه زندگی حدود ۸۰۰ یورو در ماه میباشدکه بیشتر این هزینه صرف مسکن میشود.

  شما میتوانید جهت مشاوره بهتر در خصوص تحصیل در کشور اسلواکی از مشاوره های تخصصی موسسه ملک پور بهرمند شوید.