دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی

 • منبع:malekpour.ir


  در این مقاله میخواهیم طریقه سرمایه گذاری در کشور اسلواکی را توضیح دهیم و شرایط اقامت گرفتن از این کشور که به اقامت در کل کشورهای شینگن منجر میشود را توضیح دهیم . (موسسه حقوقی ملک پور ارائه دهنده برترین مشاوره در زمینه ویزاهای سرمایه گذاری میباشد.) در ابتدا در مورد کشور اسلواکی توضیحاتی میدهیم تا با این کشور و تاریخچه آن بیشتر آشنا شویم .


  اِسلُواکی کشوری محصور به خشکی در اروپای مرکزیاست  که تا سال ۱۹۱۸، اسلواکی بخشی از کشور اتریش مجارستان بود و در بخش مجاری قرار داشت. اسلواکی از ۱۹۱۸-۱۹۳۹بخشی از چکسلواکی شد که بعد از جنگ جهانی اول تشکیل شده بود. اسلواکی در دوره ۱۹۳۹-۱۹۴۵تحت نام جمهوری اسلواکی رسماً کشوری مستقل بود، اما در عمل، از مناطق اقماری آلمان نازیبود. از ۱۹۴۵-۱۹۹۲اسلواکی دوباره بخشی از چکسلواکی شد.

  در تاریخ ۱۰اوت سال ۱۹۶۸نیروهای ارتش شوروی که در آن مجارها نیز عضویت داشتند وارد خاک اسلواکی (که در آن زمان چکسلواکی، متشکل از دو کشور چک و اسلواکی بود) شدند و به دوره‌ای از اصلاحات موسوم به بهار پراگدر این کشور خاتمه دادند.

  در ۱ژانویه ۱۹۹۳، چکسلواکی به دو کشور جمهوری چک و اسلواکی تقسیم شد.جمعیت آن حدود ۵٫۴میلیون نفر و پایتخت آن براتیسلاوااست. شهر براتیسلاوا ۴۱۳هزار نفر جمعیت دارد. واحد پول این کشور یورو است.

  از ۱مه سال ۲۰۰۴، اسلواکی یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. مردم این کشور در ۱۸ماه مه ۲۰۰۳در یک همه‌پرسی به پیوستن به این اتحادیه رای مثبت داده‌بودند. یک ماه پیش از پیوستن به اتحادیه اروپا، اسلواکی در ۲۹مارس ۲۰۰۴، به پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، پیوست. در تاریخ ۲۱دسامبر ۲۰۰۷اسلواکی به حوزه شنگن پیوست که از طریق آن رفت‌وآمد آزاد بین اسلواکی و کشورهای همسایه‌اش، به استثنای اوکراین مجاز شمرده می‌شود.(موسسه حقوقی ملک پور ارائه دهنده برترین مشاوره در زمینه ویزاهای سرمایه گذاری میباشد.)

  واحد پول این کشور یورو است. اقتصاد اسلواکی به تولید و صدور خودرو و وسایل الکترونیکی، به ویژه به آلمان وابسته است و موتور محرکه رشد اقتصادی اسلواکی به طور انحصاری تقاضای خارجی است..

  منابع طبیعی آن شامل انواع ذغال سنگ؛ اورهآهن، مس و منگنز؛ نمک؛ زمین‌های کشاورزی؛ و مقدار کمی نفت و گاز است. مهم‌ترین صنایع آن ماشین‌سازی، صنایع فلزی، صنایع الکتریکی و اپتیک، صنایع نظامی، خودروسازی، نساجی، منابع غذایی و آشامیدنی، شیمیایی، کاغذ و چاپ، صنعت برق، صنایع گاز، سرامیک، و تولید سوخت هسته‌ای است. فراورده‌های کشاورزی اسلواکی جو، سیب زمینی، چغندرقند، رازک،میوه، احشام و خوک، و تولیدات جنگلی است.

  اسلواکی با جمهوری چک، اوکراین، لهستان، مجارستانو اتریشهمسایه است.همسایگی با اتریش موجب شده که این کشور مراحل رشد اقتصادی را طی کند . جمعیت این کشور پنج میلیون و ۴۴۷ هزار و ۵۰۲ نفر است که میانگین سنی آنها ۳۶٫۱ سال است.(موسسه حقوقی ملک پور ارائه دهنده برترین مشاوره در زمینه ویزاهای سرمایه گذاری میباشد.)امید به زندگی در بدو تولد برای زنان ۱۱/۷۹سال و برای مردان ۷۱ سال است.

  ۸۵/۸درصد از مردم این کشور از نژاد اسلواک، ۷/۹ درصد مجار، ۷/۱ درصد کولی  هستند.  اغلب مردم این کشور مسیحی هستند و ۹/۶۸درصد آنها پیرو کلیسای رم.

  حال این کشور یک اقامتی برای متقاضیان برای سرمایه گذاریهای آینده اسلواکی اعطا میکند که در این روش شخص باید یک طرح توجیهی برای بیزینس و  سرمایه گذاری خود ارائه دهد که این طرح جزو طرحهای تصویبی دولت باشد در غیر اینصورت طرح بیزینسی مورد تایید قرار گرفته نخواهد شد . پس باید توجه داشته باشید که ارائه این طرح بسیار مهم میباشد . مشاورین ما در ارائه این طرح به شما کمک میکنند و طرح بیزینسی برا ی شما ارائه خواهند داد.

  برای این منظور شما نیاز به ثبت شرکت در کشور اسلواکی دارید و در ازای آن به شما یک کارت اقامت داده میشود که این کارت تا ۵ سال تمدید میشود و نهایتا به شما اقامت دائم داده میشود.

  بسیاری از موکلین شرکت خود را در کشور اسلواکی ثبت میکنند و در کشورها ی دیگر حوزه شینگن به اقامت و کار مشغول میشوند . حال این  سوال مطرح میشود  که چراباید در کشور اسلواکی  شرکت ثبت میشود ؟

  دلیل این است که در این کشور(کشور اسلواکی) سطح مالیات بسیار پایین است و همین طور مخارجی که برای نگهداری شرکت لازم میباشد بسیار اندک میباشد .این مخارج شامل هزینه شرکت داری ، هزینه حسابداری ، و هزینه های ثبت مسایل مالیاتی میباشد . این در حالی هست که مخارج نگهداری شرکت در سایر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر میباشد  و از مزایای این طرح این است که شخص میتواند در سایر کشورهای اروپایی زندگی کند ، تحصیل کند ؛ ملک و اتومبیل خریداری کند ؛ از وام های بانکی استفاده نماید ، که البته در این صورت نیاز هست  که شخص خودش را به شهرداری محل اقامت معرفی نماید. تا بتواند از خدمات آن کشور استفاده نماید.

  البته لازم به ذکر است که در این روش در ابتدا اقامت اسلواکی در اروپا را گرفته و پس از آنکه متقاضی با اطمینان خاطر، کارت اقامت را دریافت نمود، اقدام به ثبت شرکت در اسلواکی می نماییم و این خود مزیت بزرگی هست که قبل از این که اقدام برای صرف هزینه برای ثبت شرکت نماییم میتوانیم کارت اقامت را دریافت نماییم . این پروسه در حدود ۵ ماه زمان نیاز دارد و شما میتوانید در مدت ۵ ماه اقامت اروپا را دریافت کنید.(موسسه حقوقی ملک پور ارائه دهنده برترین مشاوره در زمینه ویزاهای سرمایه گذاری میباشد.)

  مدارک لازم برا ی ثبت شرکت در کشور اسلواکی شامل مدارک زیر میباشد:

  ۱-     مدارک هویتی

  ۲-      نامه عدم سو پیشینه

  ۳-     مدارک مالی مورد نیاز که باید پرینت حساب بانکی باشد این حساب در ایران و حساب خود شخص میباشد.

  ۴-      مدارک هویتی همراهان

  ۵-      مدارک مربوط به آزمایشات پزشکی که این آزمایشات در کشور اسلواکی انجام میشود. که شامل آزمایش خون و ادرار و اسکن سینه میباشد.

  موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل این پروسه همراه شخصی که برای این طرح بیزینسی اقدام میکند  میباشد و در تمامی مراحل شخص را راهنمایی میکند تا کارت اقامت را دریافت نماید. (موسسه حقوقی ملک پور ارائه دهنده برترین مشاوره در زمینه ویزاهای سرمایه گذاری میباشد.)