دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در هلند

 • آیا به دنبال مهاجرت به اروپا می باشید ؟ و همچنان راهی را برای خود مشخص نکرده اید ؟ ما می خواهیم در این مقاله به تفسیر دو موضوع اخذ ویزای تحصیلی هلند و ویزای سرمایه گذاری هلند و تغییر در شرایط اخذ ویزاهای تحصیلی هلند و سرمایه گذاری هلند و اینکه چه مدارکی برای اخذ ویزاهای سرمایه گذاری هلند و تحصیل در هلند نیاز می باشد مطالبی را به خدمت شما عزیزان برسانیم . هزینه های جاری در زمینه سرمایه گذاری هلند ، ثبت شرکت در هلند ، تحصیل در هلند را بررسی خواهیم نمود و تمامی موارد برای اقدام به این موضوعات را تحلیل خواهیم نمود . هزینه های زندگی در کشور هلند و مزایای اخذ شهروندی در کشور هلند را شرح خواهیم داد . کشور هلند ، کشوری است مناسب و ایده آل برای مهاجرت که سالانه بسیاری از ایرانیان مقصد مهاجرت خود را کشور هلند بر می گزینند . در کشور هلند به علت حضور در جمع کشور های حوزه شنگن موقعیت مناسبی برای ادامه زندگی و تحصیل را دارد . کشور هلند شرایط بسیار عالی برای سرمایه گذاری در هلند فراهم نموده است که بر مبنای آن می توانید به اقامت دائم نائل آیید . برای کسب اقامت دائم در کشور هلند راه های متفاوتی وجود دارد . که از مهم ترین آنها می توان به ازدواج ، نامزدی ، کار ، تحصیل و سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و کار آفرینی اشاره نمود .
  ” این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد ”
  در میان راه های فوق الذکر باید توجه داشت که همه موارد می توانند در مدت زمانی معلوم بسته به اجرای قوانین مدون کشور هلند ، در خواست اقامت دائم و در نهایت به تابعیت مضاعف هلند نیم نگاهی داشت . لذا در میان راه های فوق بحث ویزای تحصیلی می تواند کم ریسک ترین و کم هزینه ترین راه ها در بحث مهاجرت به کشور هلند باشد . که تحصیل در کشور هلند بنا به قوانین کشور هلند به شرح ذیل می باشد :

  تحصیل در کشور هلند زیر نظر وزارت علوم ، فرهنگ و آموزش می باشد . ابتدای شروع کورس تحصیلی برای دانش آموزان از سن چهار سالگی آغاز می شود . مقاطع تحصیلی در کشور هلند عبارت است از :
  1. Basisonderwijs یا مقطع ابتدایی :
  در این مقطع که تحصیل ابتدایی دانش آموزان شروع خواهد شد و تا سن 12 سالگی دانش آموز به صورت متوالی ادامه دارد . در این دوره تحصیلی که به نوعی دوره آمادگی و مهد کودک نامیده خواهد شد دانش آموز باید در مباحث مطالعه و املاء در زبان رسمی کشور تحصیل نماید . و دروسی از قبیل اعداد ، تجربی و مدنی و زبان انگلیسی را سپری نماید .
  ” این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد ”
  2.دوره دبیرستان در هلند :
  این دوره برای دانش آموزانی می باشد در بازه سنی 12 سال الی 16 سال می باشد و دانش آموز پس از سپری نمودن مقاطع ابتدایی ، مستقیما وارد دوره دبیرستان شده و در یکی از مقاطع دبیرستانی ذیل شروع به تحصیل می نمایند . این دوره برای همه افراد در این بازه سنی اجباری می باشد . این مقطع برابر با دوره دیپلم دوازده ساله ایران خواهد بود . لذا اگر فردی با اخذ دیپلم دو تا سه سال تحصیل مداوم داشته باشد ، می تواند در خواست معادل کاردانی را بدهد .
  *دوره دیپلم مقدماتی vwo :
  این دوره تحصیلی در مقطع دبیرستان می باشد که در بالاترین درجه تحصیلی در کشور هلند در مقطع دبیرستان را دارد . مدت زمان این نوع کالج دبیرستانی شش سال خواهد بود .
  *دوره آموزشی متوسطه عمومی HAVO :
  دوره آموزش متوسطه عمومی HAVO در مقطع دبیرستانی می باشد که مدت زمان پنج سال برای تحصیل به طول خواهد انجامید .
  *دوره آموزش متوسطه مقدماتی MAVO :
  در این نوع دوره آموزش که به صورت مقدماتی و عمومی در مقطع دبیرستان می باشد . مدت زمان تحصیل چهار سال خواهد بود .
  *دوره آموزش حرفه ای VBO :
  در این نوع دوره آموزش که به مدت زمان چهار سال برگزار می گردد . این دوره آموزش پایه می باشد که جهت آمادگی برای ورود به کار آموزش دیده و آماده خواهند شد .

  تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کشور هلند :

  1.دوره تحصیلی لیسانس:
  دوره تحصیلی لیسانس که با نام bachelor شناخته شده است . فرد متقاضی برای اقدام در این مقطع موظف به سپری کردن یکی از دوره ی مدارس عالیه HBO اجازه اولیه ورود به این مقطع را کسب می نماید . این دوره همانند کشور ایران چهار ساله می باشد . این دوره چهار ساله در حدود 170 واحد در کورس تحصیلی شما می باشد . اتمام دوره تحصیلی در این مقطع منوط به سپری کردن تعداد واحد های درسی و ارائه پایان نامه آموزشی و کسب نمرات مورد قبول از واحد های درسی اخذ شده در طول دوره آموزشی خود می باشد . این مدرک در ایران معادل مقطع کارشناسی خواهد بود .
  ” این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد ”
  2.دوره فوق لیسانس :
  دوره فوق لیسانس و یا Master و یا Doctoraal نام هایی است که بر این مقطع تحصیلی گذاره اند . طول این مقطع تحصیلی بنا به رشته تحصیلی متفاوت و متغییر می باشد . که در حدود دو سال الی هشت سال می تواند به طول انجامد . معمولا این دوره در مدت زمان چهار سال به اتمام می رسد . تعداد واحد های تحصیلی در این مقطع بین 84 واحد درسی تا 252 واحد درسی متغییر می باشد . که کم ترین سهم برای دوره هنر های تجسمی تعلق دارد . در سال ابتدایی ورود به این مقطع تحصیلی propedeuse نام دارد . در حدود 40 واحد درسی می باشد . سپری کردن و کسب نمره قبولی در این مقطع تحصیلی شرط ورود به سال های آتی خواهد بود . سال آخر در تحصیل دانشجو می بایست پایان نامه آموزشی تنظیم نماید . در غایت با کسب نمره قبولی در واحد ها و رسیدن به نمره کل مورد پذیرش به انضمام پایان نامه آموزشی فرد فارغ التحصیل در این مقطع خواهد شد . این مقطع در ایران معادل کارشناسی ارشد خواهد بود .

  3.دوره دکتری :
  برای ورود به مقطع دکتری و یا PHD می بایست مقطع post doctoraal را سپری نمایند و این دوره یکساله را گذرانده باشند تا بتوانند در مقطع دکتری ورود نمایند . این دوره در زمینه تربیت دبیری می باشد . در دوره دکتری که به مدت 4 سال و نیم تا پنج سال طول می کشد دانشجو باید در رشته های تحصیلی خود استاد راهنما و یا سوپروایزر خود را انتخاب نمایند و از طریق آن بتواند پذیرش تحصیلی خود را کسب نماید . در این دوره تحصیلی به دانشجو اجازه 30 ساعت کار موقت دانشجویی اعطا می گردد و در حین تحصیل می تواند استاد یار و یا کمک استاد یار باشد . این مقطع تحصیلی در ایران در صورت ارائه پایان نامه در یکی از دانشگاه ممتاز هلند ، معادل مقطع دکتری ارزش گذاری خواهد شد .

  ” این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد “