دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت تحصیلی به هلند

 • ایا به دنبال پاسخهایی برای سوالاتتان می باشید؟


  آیا به دنبال راه حل مطمئن برای ادامه تحصیلات خود می باشید؟


  ایا برای ادامه تحصیل کشور هلند مد نظرتان می باشد اما از شرایط و ضوایط تحصیل در هلند بی اطلاعید ؟


  همانطور که می دانید چندین راه برای مهاجرت وجود دارد  در این مقاله تمام تلاش خود را به کار برده ایم تا بتوانیم به بهترین شکل راه های مهاجرت را توضیح دهیم. یکی از راه های مهاجرت،مهاجرت تحصیلی باشد بهترین  راه های مهاجرت به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت تقسیم میشود.


  همه روزه افراد بسیار زیادی با موسسه حقوقی ملک پور  تماس گرفته و سوالاتی را در مورد راه های تحصیل در هلند، اخذ اقامت هلند و ویزای تحصیلی هلند میپرسند و بسیاری از آنها به علت عدم اطلاعات کافی سردرگم هستند.


  که البته تمام تلاش مشاورین زبده موسسه حقوقی  ملک پوربر آن است که با ارایه اطلاعات کافی و مشاوره صحیح هم میهنان عزیزمان را جهت اتخاذ تصمیم مقتضی  و شایسته راهنمایی کنند.


  موسسه حقوقی ملک پوربا در نظر گرفتن تمامی شرایط از جمله میزان هزینه، میزان تحصیلات، تعداد اعضای خانواده و بسیاری مسائل دیگر بهترین راه را به شما پیشنهاد خواهد کرد.


  یکی از عللی که باعث می شود  بسیاری از افراد تمایل بیشتری برای ادامه تحصیل در کشور هلندرا داشته باشند ، امکان  بهره مندی از عالی ترین امکانات آموزشی دانشگاه های کشور هلند، بهرمندی از فضای بین المللی تحصیل در هلندو استفاده از فرصت اشتغال در کشور هلندپس از تحصیل و همچنین بهره مندی ازشرایط  و امکانات  یک کشور بسیار پیشرفته می باشد.


  هلند یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان در زمینه های تجارت، توریسم و کشاورزی محسوب می شود. عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان شنگن از مزایای ویزه زندگی و تحصیل در کشورهلنداست ، و امروزه بسیاری از افرادی که از هوش بالایی برخوردار باشند کشوری را انتخاب می نمایند که بتوانند از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و یا هر ویزای دیگر از آن کشور وارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا بشوند. شما می توانید از طریق ویزای تحصیلی در کشور هلند به راحتی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر داشته باشید.


  کشور هلند در شمال اروپا واقع شده، پایتخت آن شهر آمستردام و واحد پول آن یورو است.جمعیت این کشور در حدود ۱۶ میلیون نفر و مساحت آن حدود ۳۴ هزار کیلومتر مربع می باشد. هلند به ۱۲ استان و ۴۶۷ شهرستان تقسیم شده است.


  طول دوره هایی تحصیلی در کشور هلند


   


  دوره کارشناسی درکشور هلند ۴-۳سال به طول می انجامد و میزان زمانی که برای مدت تحصیل نیاز هست ، بستگی به شخص  دانشجو و فشردگی گذراندن دوره دارد.


  داشتن مدرک دیپلم متوسطه ۱۱ ساله برای ورود به دانشگاهها  یا دیپلم ۱۲ ساله از شرایط تحصیل در این دوره می باشد.


  دوره کارشناسی ارشد بین ۲-۱سال است. اما معمولا دانشجویان در زمان کوتاه تری به طور مثال یکسال و نیم درسشان را به اتمام می رسانند.


  برای ورود به مقطع فوق لیسانس داشتن حداقل مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاههای ایران (اعم از دولتی، آزاد، پیام نور یا غیرانتفاعی) ضروری است.


  اکثر دوره‌های دانشگاهی به مدرک دکترال(Doctoral)که‌‌ همان کار‌شناسی ارشد است ختم می‌شود. و برای ورود به مقطع دکتری داشتن مدرک دکترال یا کار‌شناسی ارشد الزامی است.


  در هلند سیستم آموزشی دو گانه است یعنی هم مانند سیستم انگلستان و آمریکا مدارک (BSc) و (Msc) وجود دارد و هم سیستم هلندی که منجر به مدرک ‌ دکتراندوس، یا می‌س‌تر می‌شود.


  تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند:


  همانطور که در مطالب فوق ذکرشد دوره تحصیل در مقطع لیسانس در کشور هلند ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد و این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ساله لیسانس به زبان آلمانی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 را داشته باشد .


  موسسه حقوقی ملک پور بر  این موضوع را تاکید دارد  که در ایران این مدرک را کسب کرده و بعد به کشور هلند مهاجرت تحصیلی کنید، چرا که  گذراندن دوره ی کالج زبان آلمانی در کشور هلند دوره ای است که در سفارت با این موضوع به مشکل برخورد خواهید کرد اما با داشتن مدرک زبان به راحتی می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایید.


   


   

  تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند:


  دوره کارشناسی ارشد بین ۲-۱سال است. اما غالبا  به این صورت است که  دانشجویان در زمان کوتاه تری تحصیلاتشان  را به اتمام می رسانند. بسیاری از افراد وجود دارند که تمایل دارند مقاطع بالاتری را در کشور هلند به علت امکانات بسیار زیاد طی نمایند.


  دروس دانشگاهی کشور هلند به دو صورت آلمانی و انگلیسی تدریس میشوند .


  متقاضیان به اخذ پذیرش تحصیلیبه زبان آلمانی ، می بایست مدارکی دال بر تسلط به این زبان را ( در سطح B2) قبل از ورود به دانشگاه کسب نمایند . گفتنی است کشورهلند مجوز یادگیری زبان آلمانی را در کشور هلند به دانشجویان اعطا نمی نماید .


  تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند:


  اکثریت دانشجویان دکتری در زمان تحصیل به صورت استادیار انتخاب می شوند و موظف به انجام پژوهشهای نوینی هستند.


  تحصیل در مقطع دکتری در کشور هلند به دو صورت می باشد. این افراد یا از طریق بورسیه پذیرفته می شوند و یا افرادی هستند که باید برای دانشگاه هزینه پرداخت کنند. البته افرادی که از طریق ویزای بورسیه اقدام می نمایند شرایط خاصی را به شرح ذیل باید دارا باشند :


  داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر


  اخد مدرک دال بر تسلط کافی به زبان انگلیسی و آیلتس ۶٫۵ به بالا


  تایید یک استاد راهنما


  مدارک معتبر بین المللی و برخی دیگر از مدارک مورد نیاز


  مهلت ثبت نام و  شروع سال تحصیلی در کشور هلند:


  مهلت ثبت نام بستگی به دانشگاه، مقطع و حتی رشته تحصیلی بسیار متغیر می باشد و باید رشته تحصیلی و نوع دوره انتخاب شود. در تعدادی از رشته ها پذیرش برای بار دوم در ماه ژانویه یا فوریه نیز انجام می شود که مدارک باید چند ماه قبل به دانشگاه تحویل داده شود.


  موسسه حقوقی ملک پوراین موضوع را به شما پیشنهاد می کند در اسرع وقت نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایید تا گزینه های بیشتری برای درخواست پذیرش داشته باشید.


  همه افراد هنگامی که برای ادامه تحصیلات قدام می نمایند تمایل دارند در یکی از بهترین دانشگاه ها مشغول به تحصیل باشند. شما هم اگر می خواهید در بهترین شرایط و دانشگاه ها به درس خواندن مشغول شوید هرچه سریع تر با موسسه حقوقی ملک پورتماس حاصل نمایید تا بتوانید از تجارب وکلای برجسته بهره مند شوید.


  مدارک لازم مورد نیاز ویزای تحصیلی در کشور هلند:


  اصل یا ترجمه رسمی مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه


  کپی تمام صفحات گذرنامه


  توصیه نامه از دو نفر استاد (برای افراد با تحصیلات دانشگاهی) یا recomendation letter


  گواهی سابقه کار (در صورت داشتن سابقه کاری) افرادی که مشغول به کار هستند باید یک نامه کاری و یا افرادی که قبلا مشغول به کار بوده اند حتما باید نامه کاری و سوابق خود را در پرونده درج نمایند.


  نمونه کار برای رشته های معماری و هنر. افرادی که در رشته های خاصی مانند هنر و معماری هستند باید نمونه ی کار خود را در پرونده درج کنند.


  عکس پاسپورتی


  اصل یا کپی تأیید شده مدرک زبان


  رزومه


  انگیزه نامه


  کار دانشجویی در کشور هلند:


  دانشجویان میتوانند هزینه های خود را با کار در چهارچوب ضوابط (بویژه از سال دوم به بعد) تأمین نمایید. این موضوع را در نظر داشته باشید که همیشه برای ورود به کشورهای دیگر و کار در آن کشور در سال اول و یا ماه های اول نمیتوانید کار پیدا کنید این یک مساله بدیهی است و علت اینست که با فرهنگ، مردمان آن کشور، تفکر اقتصادی آن کشور کاملا آشنا نیستیم.


  بر اساس ضوابط دولت هلند، دانشجویان مجازند ۱۰ الی ۳۰ساعت در هفته کار کنند. محدودیت کار کردن در حین تحصیل بستگی به میزان تحصیلات و مقطع تحصیلی دارد.


  هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی در حد ۷ تا ۱۰ یورو (خالص، پس از کسر مالیات) خواهد داشت. البته این موضوع بستگی به نوع کار هم دارد و توجه داشته باشید که در صورت کار با حداکثر ساعات مجاز، شما میتوانید هزینه مسکن خود را تأمین نمایید. توصیه میشود به شرطی در هلند تحصیل کنید که بدون کار هم بتوانید مخارجتان را از خانواده خود دریافت نمایید.


   

  فرهنگ مردمان کشور هلند:


  کشور هلند از قومیت های مختلفی تشکیل شده است و به دلیل همجواری با کشورهای آلمان,بلژیک, فرانسه و انگلیس, محل تلاقی فرهنگ های این دسته از کشورها نیز می باشد.


  مردمان هلند بسیار کم تر اهل تعارف هستند و نظرشان را واضح و صریح بیان می کنند و از طرف مقابل هم انتظار دارند که چنین رفتاری داشته باشد.


  هلندی ها افرادی بسیار رک هستند اما در ارتباط های اجتماعی خود بسته به میزان رسمی بودن روابط ملاحظاتی انجام می دهند.


  به طور مثال در ارتباط با خارجی ها بسیار صبورتر و متین تر برخورد می کنند و همواره سعی دارند خود را مهمان نواز جلوه دهند.


  کشور هلند بر خلاف کشورهایی همچون فرانسه, ایتالیا و اسپانیا غذاهای معروفی زیادی ندارد. اما این بدان معنی نیست که هلند از سنت آشپزی و طبخ بی بهره است.


  هلندی ها علاقه عجیبی به خوردن سیب زمینی دارند. آن ها از از بشقاب های گوشتی سنتی همراه با سیب زمینی, سبزیجات بخارپز شده و نوعی آبگوشت استفاده می کنند.


  زبان رسمی هلند، هلندی است.  این زبان شاخه‌ای از زبان‌های ژرمنیاست و به آلمانی شباهت‌هایی دارد( برای کسب اطلاع بیشتر با موسسه با موسسه ملک پور در ارتباط باشید)