دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا‎ • امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به کشور اسپانیا را در ذهن خود دارند و بهترین راه برای ‏مهاجرت به کشور اسپانیا را تحصیل می دانند. همینطور دانشجویان عدیده ای تمایل به ادامه ‏تحصیل در اسپانیا را دارند ، به علت تعداد کثیر تماس های شما عزیزان با موسسه حقوقی ملک پور در راستای تحصیل در اسپانیا بر این برآمدیم که مقاله ای را در باب ‏تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا گرد آوری نماییم تا شما عزیزان متقاضی تحصیل در ‏اسپانیا با اطلاعات کامل و دقیق در زمینه تحصیل در اسپانیا اقدام نمایید،

  سوالات رایجی که ‏در باب تحصیل در اسپانیا پرسیده می شوند از قبیل، شرایط تحصیل در اسپانیا به چه صورت ‏می باشد؟

  آیا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا وجود ‏دارد ؟

  آیا تحصیل در تمامی مقاطع (لیسانس، فوق لیسانس، دکترا) در اسپانیا امکان پذیر ‏است ؟

  برای اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر اسپانیا چه مدارکی مورد نیاز است ؟

  آیا این ‏مدارک باید ترجمه رسمی گردنند؟

  یا برای اخذ ویزای تحصیلی از سفارت اسپانیا چه ‏مدارکی نیاز می باشد؟

  آیا صحیح است که تحصیل در اسپانیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی ندارد؟

  آیا امکان بردن همراه در حین تحصیل در اسپانیا وجود دارد ؟

  آیا شخص دانشجو می ‏تواند در حین تحصیل به کار هم مشغول شود؟

  آیا با تحصیل در اسپانیا می توان اقامت دائم ‏اسپانیا را به دست آورد ؟

  آیا تحصیل در اسپانیا رایگان است؟

  اگر تحصیل در اسپانیا رایگان نیست، هزینه های تحصیل در اسپانیا در هر مقطعی به چه میزان است؟

  ‏آیا گواهی عدم منع تحصیل برای پذیرش و تحصیل در اسپانیا نیاز می باشد؟

  و سوالاتی از این ‏قبیل که در این مقاله سعی می نماییم با تکیه بر قوانین بین الملل خصوصی و قوانین مهاجرتی ‏کشور اسپانیا با آنها پاسخ دهیم ، حال اگر شما متقاضی تحصیل در اسپانیا هستید، میتوانید با ‏وکلای بین المللی و خبره موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و شرایط خود ‏برای تحصیل در اسپانیا را مورد ارزیابی قرار دهید.‏

   


  کشور اسپانیا در جنوب غرب اروپا واقع شده ‏است که با کشورهایی نظیر پرتغال و فرانسه همجوار می باشد. شرایط آب و هوایی بسیار ‏مناسبی دارد، که یکی از عمده ترین دلایل مهاجرت به اسپانیا می باشد.‏

  کشور اسپانیا با جاذبه های توریستی فراوان و سواحل بسیار زیبا؛ بیشترین متقاضی ‏را در بین سایر کشورهای اروپایی به خود جذب کرده است. کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و عضو حوزه شنگن می باشد.

  اسپانیا دارای دانشگاه ‏های معتبر همچون مادرید و بارسلون می باشد، که رنکینگ های ایده آلی نیز دارند. این دانشگاه ها، باعث ترغیب ‏متقاضیان به ادامه تحصیل در اسپانیا شده اند.

  امکان تحصیل در اسپانیا در تمامی مقاطع تحصیلی فراهم می باشد، و ‏دانشجویان می توانند در رشته های متداول و گوناگون اعم از علوم پایه، پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت، فنی و ‏مهندسی، زیست شناسی، حقوق و هنر و غیره در اسپانیا به تحصیل ‏بپردازند، تحصیلات تکمیلی در کشور اسپانیا عمدتا به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل به زبان انگلیسی در اسپانیا سبب شده تا سیل عظیمی از متقاضیان برای ادامه تحصیل درکشور اسپانیا درخواست دهند.

  شما ‏متقاضیان تحصیل در کشور اسپانیا می توانید با هزینه های خیلی مناسب و ایده آلی در ‏بهترین دانشگاه های اسپانیا که از اعتبار علمی بالایی برخوردارمی باشند، بهره مند گردید. در ‏باب تحصیل در اسپانیا، موسسه حقوقی ملک پور با سابقه ی درخشان خود ‏می تواند شما را دراین مسیر یاری نماید .‏

   

  یکی از دلایلی که تحصیل در کشور اسپانیا متقاضیان بسیاری را به خود جذب نموده، پایین بودن هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی در اسپانیا می باشد. توجه داشته باشید که تحصیل در اسپانیا کاملا رایگان نمی باشد بلکه این هزینه ها بسیار کم بوده و کشور اسپانیا در مقایسه با هزینه های تحصیلی در کشورهایی چون قبرس، یونان، ایتالیا از شرایط مساعدتری برخوردار می باشد.

  تحصیل در اسپانیا در مقا طع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امکان پذیر می باشد. تقریبا در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکترا محدودیت انتخاب رشته نداریم، و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع لیسانس دارند در رشته های Business و مدیریت‏ در دانشگاه های خصوصی اسپانیا که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها خیلی هم بالا نیست، اقدام نموده و تحصیل نمایند. این موضوع که برای افراد متقاضی بعد از تحصیل امکان کار نیز وجود دارد حائز اهمیت می باشد.

  رشته هایی از قبیل پرستاری، فیزیوتراپی، مدیریت که متقاضی بسیاری دارد، بهترین جا برای تحصیل در این رشته ها،دانشگاه های کشور اسپانیا می باشد و ما نیز با توجه به هزینه های کم زندگی و دانشجویی در اسپانیا و همچنین امکان کار بعد از تحصیل پیشنهاد می کنیم که متقاضیانی که بدنبال تحصیل با پرداخت هزینه های پایین می باشند به اسپانیا بروند.

   

  در مقطع دکترا، هزینه های تحصیلی سالیانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو می باشد و بورس تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد. در مقطع دکترا به نسبت کشورهای دیگر که اخذ پذیرش و پیدا کردن Supervisor بسیار سخت، و در برخی موارد غیر ممکن، اگر هم امکان پذیر شود اخذ بورس تحصیلی بسیار سخت می باشد. تحصیل در مقطع دکترا، در کشور اسپانیا، با توجه به سطح دانشگاه های در این کشور این امکان تحصیل در مقطع دکترا بسیار آسان تر از کشورهای دیگر می باشد. و همچنین شما می توانید برای بورسیه تحصیلی نیز اقدام نمائید.

  اگر دانشجو یک ترم تحصیلی بطور کاملا مثبت بگذراند یعنی نمرات خوب کسب نماید، در مقابل استاد خوب جلوه کند، در کارهای گروهی شرکت کند و مثبت بوده باشد و همچنین سطح تحقیق و علم خود را افزایش داده باشد می تواند براحتی برای بورسیه درخواست دهد و تا ماهی ۱۲۰۰ یورو از دانشگاه دریافت کند.

   

  یکی از گزینه های ویژه در کشور اسپانیا امکان تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی می باشد. پذیرش از دانشگاه های اسپانیا نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید اما توجه فرمائید که شما عزیزان در مرحله اول یعنی تنها در زمان اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید لکن در مرحله آخر یعنی زمان مراجعه به سفارت اسپانیا برای انجام مصاحبه به این مدرک احتیاج خواهید داشت، چراکه این امکان وجود دارد که در سفارت از شما سوالاتی پرسیده شود و بهتر است سطح زبان انگلیسی شما در حدی باشد که بتوانید به سوالات پاسخگو باشید. اگر در زمان اخذ پذیرش خود از سطح زبانی خوبی برخوردار نمی باشید از زمان خود استفاده کنید و تا قبل از زمان سفارت سطح زبان انگلیسی خود را تقویت نمائید.

  شاید بعضی افراد بگویند” که دانشگاه های اسپانیا از نظر اعتبار دانشگاهی مناسب نمی باشند.”

  متقاضیان عزیز در این خصوص می توان اینگونه پاسخ داد: دانشگاه های اسپانیا دارای اعتبار و رنکینگ بالایی می باشند و با توجه به هزینه های زندگی و تحصیلی بسیار مناسب در کشور اسپانیا و با توجه به اینکه امکان اخذ اقامت تحصیلی در یکی از کشورهای عضو اتحاد اروپا و حوزه شنگن برای عزیزان متقاضی فراهم شده است بنابراین اسپانیا دقیقا همان کشوری است که می تواند بهترین انتخاب برای متقاضیان تحصیلی می باشد.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

      داشتن پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا
      ترجمه مدارک تحصیلی ( تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاهی)‏
      گواهی عدم سوپیشینه
      گواهی صحت پزشکی
      ارائه نامه تمکن مالی از بانک های معتبر
      فیش حقوقی حامی مالی شخص
      کپی اجاره نامه منزل در کشور اسپانیا

  حال با توجه به شرایط فوق الذکر کشور اسپانیا با توجه به امکاناتی نظیر تحصیل به زبان ‏انگلیسی، هزینه های بسیار پایین تحصیل در این کشور ، امکان کار همزمان با تحصیل ، تحصیل ‏در دانشگاه های معتبر با رنکنیگ بالا و شرایط آب و هوایی ایده آل می تواند گزینه بسیار ‏مناسبی برای شما عزیزان باشد که برای به دست آوردن اطلاعات دقیق و تکمیلی در باب ‏تحصیل در اسپانیا می توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور که از نظریات جناب ‏آقای دکتر ملک پور استفاده می نماید، بهره مند شوید ، شما میتواند با تماس با موسسات ‏همکار ملک پور تماس برقرار نموده و مشاوره رایگان در زمینه تحصیل در اسپانیا داشته ‏باشید تا بتوانید با اطلاعات کامل برای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اقدام نماید.‏