دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مهاجرت کاری به سنگاپور

 • منبع:malekpour.ir


  ویزای کار

  ویزای کار سنگاپور انواع مختلفی دارد که با اجازه کار برای کارجویانی که مهارت کمتری دارند آغاز می گردد و به ردهP1 وP2 می رسد که این افراد بسیار حرفه ای هستند و از لحاظ آموزشی و سوابق کاری دارای اعتبار می باشند.

  برای اینکه با انواع مختلف ویزای کار در سنگاپور آشنا شوید و مناسب ترین ویزا را برای خود انتخاب کنید به مطالب زیر که بصورت خلاصه می باشد توجه کنید:

   

  WORK PASS: SINGAPORE EMPLOYMENT PASS – (EP)

   

  به این ویزا ویزایE یاEP هم گفته می شود ،این ویزای برای افراد حرفه ای بین المللی،پرسنل مدیریتی (مدیر عامل،مدیر کل و مدیر اجرایی) و در کل مدیران ومتخصصانی است که تمایل به کار در سنگاپور را دارند . متقاضیان برای واجد الشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ $ باید داشته باشند.

   

  WORK PASS: SINGAPORE ENTREPRENEUR PASS – (ENTREPASS)

   

  این ویزا بنامEntrePass نیز شناخته می شود.این ویزا برای افرادی است که ممکن است تحصیلات و مهارت خاصی نداشته باشند اما سابقه شراکت یا داشتن تجارتی موفق دارند و یا اینکه دارای ایده های نوآورانه و خلاقانه هستند که چشم انداز شغلی خوبی از لحاظ اقتصادی در آینده بهمراه خواهد داشت. متقاضیان برای واجد الشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ $ باید داشته باشند.

   

  WORK PASS FREEDOM: SINGAPORE PERSONALISED EMPLOYMENT PASS – (PEP)

   

  این نوع ویزا بر اساس شایستگی های یک فرد صادر شده و مستقل از هر کارفرمایی می باشد.دارندگان ویزای(PEP) می توانند کارفرمایان خود را بدون تاثیر در وضعیتشان تغییر دهند و آنها می تواند برای ارزیابی فرصت های شغلی در سنگاپور حد اکثر برای شش ماه در آنجا بمانند.مدت این ویزا پنج ساله است و بعد از آن غیر قابل تمدید می باشد.برای واجد الشرایط بودن حقوق فرد در شش ماه گذشته باید حداقل $۸,۰۰۰  در ماه بوده باشد.

   

  WORK PERMIT SCHEME

   

  اجازه کار(WP) معمولا برای کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی صادر می گردد.مدت زمان اجازه کار بطور کلی دو سال می باشد و به اعتبار گذرنامه فرد ،ضمانت نامه بیمه یا بانکی و مدت اشتغال کارگر هر کدام کوتاه تر باشد بستگی دارد.این افراد فقط تحت نظارت کارفرما و در شغل تعیین شده می توانند کار کنند و برای واجد الشرایط بودن حقوق ۲۰۰۰ $ یا کمتر هم می تواند باشد.

   

  WORK PERMIT: S PASS

   

  این ویزای کار برای کارگران با مهارتی در سطح متوسط در نظر گرفته شده است که توسط شرکت هایی که در سنگاپور فعالیت می کنند استخدام می شوند.پذیرفتن متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیاز بندی انجام می شود که عبارتند از:درآمد،تحصیلات ،مهارت ها ،نوع شغل و میزان سوابق کاری.سهمیه تعداد دارندان این ویزا کمتر از ۲۵ درصد کل شرکت هایی است که نیاز به نیروی کار دارند. متقاضیان برای واجد الشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۳۰۰۰ $ باید داشته باشند. متقاضیان برای واجد الشرایط بودن باید درآمدی بالاتر از ۲۰۰۰ $ باید داشته باشند.

   

  WORK PERMIT: MISCELLANEOUS WORK PASS

   

  اتباع خارجی برای کار در کشور سنگاپور در زمان کوتاه حداکثر ۶۰ روزه باید از این نوع ویزا استفاده کنند.این ویزا جایگزین ویزایProfessional Visit Pass شده است.

   

  TRAINING EMPLOYMENT PASS

   

  دانشجویان خارجی دوره کارشناسی یا جویندگان کار برای انجام و گذراندن آموزش های عملی در رابطه با حرفه ،تخصص ،مدیریت یا مشاغل اجرایی می توانند از این ویزا استفاده کنند.اگر متقاضی در مقطع کارشناسی از دانشگاه های مورد تایید باشد این موضوع باید بخشی ضروری از دوره کارشناسی و گرفتن مدرکش باشد.درآمد ثابت و ماهیانه متقاضیان باید حداقل ۲۸۰۰ دلار باشد و مدرکی قابل قبول ارائه دهند.

   

  MULTIPLE-JOURNEY BUSINESS VISA

   

  این نوع ویزا عبور و مرور مدیران کسب و کارهای گوناگون که نیاز به تردد به کشور سنگاپور را دارند تسهیل می گرداند.استفاده از این ویزا بنفع تاجران و سرمایه گذارانی است که مکررا به سنگاپور برای تجارت و سرمایه گذاری سفر می کنند.

   

  WORK HOLIDAY PROGRAMME

   

  این ویزای بیشتر مورد علاقه فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۷ تا ۳۰ ساله است که از دانشگاه های مورد تایید در استرالیا ،فرانسه ،آلمان ،هنگ کنگ،ژاپن ،نیوزیلند و آمریکا فراغ التحصیل شده اند.این ویزا بمدت شش ماه است و چون مدت زمان آن کوتاه است متقاضی در هر حرفه های که بخواهد می تواند مشغول بکار شود.

   

  SINGAPORE EMPLOYMENT WORK VISA PROCESSING SERVICES

   

  بخشRikvin به پردازش ویزاها ی کاری اختصاص داده شده است.متقاضیان برای انجام امور اداری خود تنها با این بخش سرو کار دارند. Rikvin کارهای اداری را انجام داده تا متقاضیان مناسب ترین ویزا را برای کارجویان خارجی در نظر بگیرد.ما در طول این پروسه از مرحله قبل از اقدام و بعد از آن در کنار فرد هستیم تا نگرانی حتی در مورد استخدام کارمندان نداشته باشد.

  در پایان اعلام می گردد موسسهKAP درصدد است تا در سال ۲۰۱۳ در زمینه اخذ ویزا از کشور سنگاپور نیز فعالیت کند .متقاضیانی که تمایل به اخذ ویزای سنگاپور دارند می توانند موارد پیگیری های لازم را ازطریق سایت انجام دهند زیرا به محض اجرای این طرح جزئیات آن از طریق سایت موسسهKAP اعلام خواهد شد.