دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی

 • منبع:malekpour.ir


  دوره های  زبان در آفریقای جنوبی

  یکی از دلایلی که به تعداد علاقمندان تحصیل در دوره زبان آفریقای جنوبی افزوده است

   

  کیفیت بالای کالج های زبان آفریقای جنوبی است و به همین دلیل مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور پاسخگوی تعداد کثیری از متفاضیان بوده اند. این کشور از چند نظر جزء بهترین گزینه ها برای تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی است که یکی از این دلایل استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی محاوره در آفریقای جنوبی است. جمهوری آفریقای جنوبی، کشوری درجنوب آفریقا و درسواحل دو اقیانوس اطلس و هند است . این کشور سه پایتخت متفاوت دارد. قوه مجریه در پرتوریا ، پارلمان در کیپ تاون و قوه قضائیه در بلوم فونتین مستقر است.  پرجمعیت‌ ترین شهر آن نیز ژوهانسبورگ است. آفریقای جنوبی ۱۱زبان رسمی دارد؛ ۹زبان از زبان‌های آفریقایی خانواده بانتو و دو زبان اروپایی؛ یکی زبان آفریکانس که از هلندی ریشه گرفته و زبان اکثریت سفید پوستان و دورگه‌ های این کشور است و دیگری زبان انگلیسی که در تجارت و عرصه ی عمومی استفاده زیادی دارد.

  موسسه حقوقی ملک پور با توجه به پراکندگی و تنوع ارائه خدمات در کشورهای مختلف در قاره های مختلف این بار کشور آفریقای جنوبی که ثروتمندترین و غنی ترین کشور قاره ی آفریقا محسوب میشود را به عنوان کشوری توسعه یافته  برای اخذ ویزای تحصیلی به شما معرفی می نماییم.

  با توجه به اینکه آفریقای جنوبی از مستعمرات انگستان بوده و زیر نظر این کشور اداره میشود و  با توجه به اینکه زبان رسمی این کشور انگلیسی است ، کلاس های آموزشی با متد روز دنیا تدریس شده و یکی از معتبر ترین آیلتس های دنیا را صادر میکند و با توجه به محیط انگلیسی زبان این توفیق اجباری سبب می شود فرد دانش آموخته زودتر و راحت تر به این مهم نایل آید.

  و این دوره های زبان و بهترین آنها عموما در دو شهر پروتریا و کیپ تاون برگزار میگردد و عموما در سال در ۴ ترم این ثبت نام پذیرفته میشود. و از آن به کورس تحصیلی هم میتوان یاد کرد چرا که ویزایی که از طرف این کشور برای فرد صادر میشود ویزای تحصیلی است.

   

  مزایای تحصیل در آفریقای جنوبی

      تحصیل در کشوری انگلیسی زبان ( آفریقای جنوبی یک کشور انگلیسی زبان است )
      تکمیل سطح زبان انگلیسی در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت بدون نیاز به آیلتس
      هزینه مناسب تحصیل و زندگی در مقایسه با دیگر کشور های انگلیسی زبان
      تطبیق واحد در دانشگاه ها و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر
      شرایط مناسب اخذ ویزا برای دانشجو و اعضای خانواده
      امکان دریافت اجازه کار در حین تحصیل
      ایجاد فرصتی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا

   

  دانشگاه ها و کالج های آفریقای جنوبی:

  طبق طبقه بندی اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم از بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی آفریقای جنوبی  دوازده دانشگاه و کالج  در حال حاضر مورد تأیید وزارت علوم ایران هستند، و مدارک فارغ التحصیلان بر این اساس تأیید می گردد. شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی که یکی از زیباترین شهرهای دنیا از لحاظ توریستی و فرهنگی می باشد و جالب اینجاست که در سال میلادی که در آن قرار داریم این شهر بعد از ونکوور کانادا پاک ترین شهر دنیا شناخته شده است.

  18

  در زیر به شرایط خاص کالج های معتبر زبان آفریقای جنوبی پرداخته و شرایط آن را بررسی میکنیم.

  مزیت های دوره های زبان در آفریقای جنوبی:

  هزینه ی کم دوره ها

  دوره های زبان عمومی و تخصصی

  دوره های خاص برای بازرگانان و تجار

  زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی مردم آفریقا

  امکان اخذ ویزا به همراه خانواده

  کمک و راهنمایی جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای آفریقای جنوبی

   

  در زیر نگاهی به هزینه و نوع کلاس های برگزاری می اندازیم:

  البته اکثر ویزاهای صادره برای این نوع پذیرش ها برای مدت ویزای تحصیلی است که عموما شش ماهه است که در صورت ثبت نام مجدد به راحتی قابل تمدید می باشد.

  و معمولا مدت زمان لازم برای اخذ پذیرش و کسب ویزای آفریقای جنوبی از زمان آماده بودن مدارک میتوان مدت زمان ۴۵ روزه داد که این یک سفری بلند مدت با دستاوردی علمی و فرهنگی والا میباشد.

  هزینه تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی به طور متوسط ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار است. البته دانشجویان در این دوره ها نیاز به اجاره خوابگاه و یا اجاره مسکن مناسب دارند. هزینه زندگی در هر ماه در آفریقای جنوبی حدود ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار می باشد.

  در انتها شاید این قیاس بی جهت نباشد که اشاره ای داشته باشیم به استاندارد های این کشور و معرفی بهتر این کشور و آن اینکه وقتی نهادی معتبر به نام فیفا این کشور را دارای شرایط اخذ میزبانی تورنومنت بزرگی همچون جام جهانی در سال ۲۰۱۰ دانسته پس میتوان به این نتیجه رسید که این کشور فضایی است مناسب برای اخذ تجارب علمی و سیاحتی و توصیه میشود. برای مطلع شدن از آخرین تغییرات و شرایط مهاجرتی به این کشور با مشاورین متخصص این کشور در موسسه حقوقی ملک پور ارتباط برقرار کنید.