دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل و اعزام دانشجو به جمهوری چک

 • در جمهوری چک (Czech Republic)، تحصیل به زبان چک در دانشگاههای دولتی آن کشور به صورت رایگان است

  وهمچنین در دانشگاههای غیردولتی شهریه سالانه حدود۴۰۰۰-۱۰۰۰ یورو است. همچنین تحصیل به زبان انگلیسی ممکن است اما شهریه سالانه از ۵۰۰۰ یورو بیشتر خواهد بود. (موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین خدمات حقوقی داخلی وبین اللمللی)

   

  مزایای تحصیلات در جمهوری چک:

   

      تحصیل در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (با ویزای شینگن).

   

      هزینه های زندگی تقریبا اندک.

   

      اقامت در یکی از با امنیت ترین و زیباترین کشورهای اروپائی با بناهای تاریخی و فرهنگی بسیار که سالانه ۸ میلیون گردشگر جذب می نماید..

   

      امکان مسافرت آزاد به دیگرکشورهای اروپا در حین تحصیل و امکان اقامت در کشور پس از فارغ التحصیلی به منظور اشتغال و اقامت دائم.

   

  شرط اصلی برای تحصیل در دانشگاههای دولتی چک دانستن زبان چک می باشد. قوانین ورود به دانشگاههای دولتی بسیار مشکل است و نیازمند قبولی متقاضیان در آزمون زبان چک در هنگام ورود به دانشگاه می باشد . (موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین خدمات حقوقی داخلی وبین اللمللی)

   

  جهت ورود به دانشگاههای غیردولتی کافیست زبان چک یا انگلیسی را بدانید و وارد دوره “اولیه” در دانشگاه شوید که طول آن شش ماه است و آموزش زبان نیز طی دوره ویژه ای به شما داده خواهد شد. یک ترم تحصیلی برایتان فراهم  شده که ۵ ماه به طول می انجامد وآمادگی شمارا برای دانشگاه محیا می سازد. (موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین خدمات حقوقی داخلی وبین اللمللی)

   

  دانشگاه ها:

   

  از معروفترین دانشگاه های اروپا که از آن به نام خواهر دانشگاه سوربون فرانسه یاد می شود، دانشگاه چارلز در پراگ است.

  دانشگاه تکنیکال چک در پراگ.

  دانشگاه اقتصاد پراگ: دانشگاه اقتصاد پراگ یکی از با اعتبارترین دانشگاه های اقتصاد در اروپاست که سالانه فراتر از ده ها هزار دانشجو متقاضی از سراسر دنیا دارد.

  دانشگاه ماساریک در شهر برنو.)موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین خدمات حقوقی داخلی وبین المللی)