دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج


 • تابعیت استرالیا از طریق ازدواج – اخذ ویزا در استرالیا با روش ازدواج – شرایط لازم برای کسب تابعیت و اقامت استرالیا به وسیله ازدواج با شهروند یا مقیم استرالیا

  یکی از روش هایی که می توان از طریق آن برای اخذ تابعیت یا اقامت کشور استرالیا اقدام نمود ازدواج است .زیرا در قریب به اتفاق کشورهای جهان به زن یا مردی خارجی که با شهروند یا مقیم آن کشور ازدواج می کند تابعیت یا اقامت اعطا می شود .در این نوشته می خواهیم بدانیم که نحوه اخذ ویزا برای کشور استرالیا از راه ازدواج چگونه است و چگونه می توان برای تابعیت یا اقامت کشور استرالیا از راه ازدواج اقدام نمود . همچنین در این زمینه می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ویزاهای دیگر به سایت حقوقی و مهاجرتی دکتر ملک پور مراجعه فرمایید و یا با کارشناسان ما در زمینه مهاجرتی تماس حاصل فرمایید.
  آیا قصد اخذ تابعیت یا اقامت در استرالیا از راه ازدواج را دارید؟ آیا می توان با ازدواج با یک شهروند استرالیایی تابعیت و اقامت استرالیا را گرفت؟ برای در یافت ویزای ازدواج استرالیا چه شرایطی لازم است؟وضعیت همراه با ویزای ازدواج کشور استرالیا چگونه است؟ با مراجعه به سایت حقوقی و مهاجرتی دکتر ملک پور وبا راهنمایی های مشاورین متخصص ما اطلاعات جامعی را در این زمینه دریافت کنید.
  همانطور که گفته شد یکی از طرق مهاجرت به سایر کشورها این است که با ویزای ازدواج برای این کار اقدام نمود و کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنا نیست و به شما این اجازه را می دهد که ویزای ازدواج با جنس مخالف و یا هم جنس شهروند استرالیایی را در یافت نمایید. و بعد از یک دوره مشخص چنانچه رابطه به طول بینجامد ویا فرزندی از این رابطه به دنیا بیاید به شما اقامت دائم استرالیا داده می شود . کشور استرالیا این اجازه را می دهد که به طور موقت ازطریق کسی که شهروند استرالیا است و یا اقامت دائم استرالیا را دارد ویا از شهروندان واجد شرایط نیوزیلند است و شما قصد ازدواج با او را دارید وارد کشور استرالیا شوید. نکته قابل ذکر این است که به طور خود کار شخص حق اقامت دائم استرالیا را ندارد بلکه باید در خواست ویزای اقامت دائم را نیز بنماید.
  ویزای نامزدی =prospective marrage visa

  ویزای ازدواج در استرالیا (partner) دو نوع ویزای ازدواجpartner visa
  این دو نوع ویزا بستگی به نوع رابطه دارد که در زیر به آن اشاره می شود :
  چنانچه قصد ازدواج داشته باشند prospective marriage visa ویزای نامزدی
  ازدواج کرده باشند partner visa ویزای ازدواج
  چنانچه دو نفر باهم زندگی کنند (شامل هم جنس نیز می شود) partner visa ویزای شریک
  چنانچه بخواهید برای partner visa اقدام نمایید شما باید توسط شخص مقابل که شهروند استرالیاست و یا در برخی مواقع توسط والدین و یا قیم او از نظرمالی مورد حمایت قرار گیرید همچنین از نظر سلامت جسمی و شخصیتی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرید. وچنانچه همراه فرزند و یا همراه دیگری باشد آنها نیز باید به همراه شما در خواست ویزا نمایند که شرایط خاصی نیز برای آنها وجود دارد.

  مراحل ویزا

  زمانی که خارج از استرالیا اقدام می شود: 3 مرحله دارد:

  مرحله اول . درخواست ویزای موقت prospective marriage visa (قصد ازدواج )داده می شود که باید شرایط زیر وجود داشته باشد :
  – طرح و برنامه ازدواج از طرف شریک استرالیایی ارائه شود
  – ارائه در خواست برای prospective marriage visa
  – که می توان از طریق اینترنت و یا با مراجعه به سفارت انجام داد

  مرحله دوم
  با ویزای نامزدی به طور موقت وارد کشور استرالیا شده این ویزا prospective marriage visa برای یکبار صادر می شود با این ویزا می توان وارد کشور استرالیا شده و در مدت زمانی که ویزای نامزدی معتبر است باید ازدواج کنند و سپس می تواند در خواست ویزای partner(sub class 820) نماید و موقتا اقامت کند.

  مرحله سوم
  در این مرحله دو سال پس از در خواست ویزای partner(subclass 820) در صورتی که شرط زیر وجود داشته باشد میتوان برای ویزای اقامت دائم اقدام نمود و آن این است که رابطه شخص با شریک استرالیایی قطع نشده باشد . و سپس می توان برای اقامت دائم یعنی ویزا ی partner residence اقدام نمود که این نوع ویزا دائم می باشد.
  البته می توان به جای طی مراحل سه گانه فوق به گونه ای دیگر نیز عمل نمود که در زیر توضیح داده می شود.
  این بخش 2 مرحله دارد.
  مرحله اول. یک ویزای موقت partner(provisional) subclass 309 در خواست می نمایید.
  Partner provisional: ویزایی است که شخص به طور موقت وارد استرالیا می شود تا اینکه تصمیم به درخواست ویزای اقامت دائم بگیرد.
  که باید برای درخواست این ویزا شرایط زیر وجود داشته باشد:
  1-شخص و شریک استرالیایی به طور قانونی ازدواج کرده باشند یا 2-قبل از اینکه تصمیم به گرفتن ویزا بنمایند قصد داشته اند که با یکدیگر به صورت قانونی ازدواج کنند.3- رابطه آنها حداقل 12 ماه قبل از درخواست ویزا شکل گرفته باشد که می توان این ویزا را به صورتی اینترنتی و هم با مراجعه به سفارت درخواست نمود.
  مرحله دوم- بعد از اینکه 2 سال از در خواست ویزای موقت قبلی یعنی partner (subclass 309) گذشته و چنانچه هنوز رابطه ادامه داشته باشد می توان درخواست ویزای اقامت دائم نمود.
  همانطور که در بالا گفته شد تمام مراحل قبلی در خارج از استرالیا انجام می شود اما چنانچه شخص از داخل استرالیا برای ویزای ازدواج اقدام نماید مراحل زیر طی می شود .که دو مرحله دارد:
  مرحله اول: در این مرحله شما در صورتی که شرایط زیر وجود داشته باشد ویزای partner(provisional) (sub class 820) را در خواست می دهید چنانچه :
  -شما و شریک استرالیایی به صورت قانونی ازدواج کرده باشید.
  -حداقل 12 ماه قبل از درخواست ویزا این رابطه شکل گرفته باشد.
  مرحله دوم – در این مرحله چنانچه :
  2سال پس از در خواست ویزای قبلی یعنی provisional رابطه به قوت خود باقی باشد می توانید در خواست ویزای اقامت دائم نمایید.((partner migrant

  چگونگی در خواست برای ویزا از طریق ازدواج
  برای در خواست ویزا باید فرم تکمیل شود که سه نوع فرم وجود دارد :
  که شامل ویزای موقت و دائم می شود. این فرم برای طرفی است که شهروند و یا مقیم دائم استرالیاست=47SP
  این فرم برای شهروند و یا مقیم دائم استرالیاست برای حمایت مالی شریک 40SP
  این فرم برای همراهان بالای 18 سال می باشد که شامل فرزند و دیگران است=47A

  برای انجام یک درخواست معتبر به منظور اخذ ویزا از طریق ازدواج مواردی لازم است که مورد توجه قرار بگیرد که این موارد عبارتند از:
  یک – فرم هایی که در بالا گفته شد باید به طور صحیح تکمیل گردد.
  دو. ادرس و محل اقامتی که شما قصد دارید بعد از طی مراحل در آنجا بمانید.
  سه. تمام هزینه هایی که برای انواع مدارک لازم است پرداخت گردد پرداخت شده باشد.
  چهار- درخواست ویزا در ادارات و مراکز متناسب صورت گیرد.

  بنا بر آنچه که در فوق گفته شد ازدواج یکی از روش های مهاجرت به کشور استرالیا می باشد که بسته به نوع روابط دو طرف ویزاهای متفاوتی صادر می شود . که به طور کلی به دو نوع تقسیم بندی شده که هریک دارای انواع مختلفی است که با توجه به شرایط صادر خواهد شد. شرط اصلی در گرفتن ویزای ازدواج این است که یک طرف شهروند و یا مقیم دائم استرالیا باشدکه این دو نوع ویزا به طور کلی شامل ویزای نامزدی و ازدواج می باشد.

  منابع
  www.australia.gov.au