دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • پناهندگی در استرالیا

 • امروزه اشخاص زیادی قصد مهاجرت دارند.ولی از راه های مهاجرت اطلاعی ندارند. اگر قصد مهاجرت دارید و پناهندگی را انتخاب کردید در این خطرات ناشی از این راه را به اطلاع شما عزیزان میرسانیم.

  ایا قصد مهاجرت به استرالیا دارید؟

  ایا راه پناهندگی را برای این کشور انتخاب کردید؟

  اگر شما از خطرات این راه اگاهی داشته باشید مسلما تصمیم میگیرید از راه های بی خطر و قانونی مهاجرت کنید. اگر تمایل به راه های مهاجرت از طریق قانونی به استرالیا را دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته این موسسه مشورت نمایید.
   استرالیا یکی از امضاء کنندگان کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگان است و حق پناهندگی را به رسمیت می شناسد  سیاست ویزای دولت فعلی است به بازداشت هر کسی که به صورت غیر قانونی  یا با ویزای غیر معتبربه استرالیا ورود پیدا کند. استرالیا تنها کشوری در جهان است که به دستور دولت پناهجویان  را بازداشت میکند.

  سیاست پناهندگی دولت یک مسئله گوه انگیز در سیاست استرالیا است، با دو حزب سیاسی عمده در استرالیا با این استدلال که این مسئله یک مشکل کنترل مرزی و یکی مربوط به ایمنی از کسانی که تلاش برای رسیدن به استرالیا با قایق است. برخی از سازمان های حقوق بشر استرالیا و بین المللی سیاست های استرالیا را به عنوان “درخواست تجدید نظر به ترس و نژاد پرستی توصیف کرده اند.

  بیشتر پناهجویان وارد با هواپیما ، تعداد فزاینده ای از پناهجویانی که با قایق در طول سه سال گذشته، که در ۲۰۱۱-۲۰۱۲ مهمانان با هواپیما برای اولین بار پیشی گرفته است، و که بزرگترین تعداد کسانی پناهندگی موفقیت به دنبال تشکیل شده است.

  از سال ۱۹۴۵ تا اوایل ۱۹۹۰s بیش از نیم میلیون پناهنده و دیگر آوارگان به استرالیا پذیرفته شد.

  با توجه به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد “جهانی سال ۲۰۰۹” گزارش، استرالیا قرار گرفت در فهرست کشورهای میزبان پناهندگان بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹٫ شورای پناهندگان استرالیا استرالیا بر اساس سرانه در یک لیستی از کشورهایی که پناهندگان در سال ۲۰۱۲٫ در آن سال سهمیه پناهندگان سالانه قبول قرار داده از ۱۳،۷۵۰ به ۲۰،۰۰۰ نفر مطرح شد.

  از نظر اسکان مجدد (به عنوان مخالف به “دریافت”) پناهجویان، استرالیا رتبه کلی ۲، ۳ سرانه و ۳ به عنوان یک نسبت از تولید ناخالص داخلی.
  پس زمینه هزاران پناهنده پناهندگی در استرالیا در دهه گذشته بوده اند.

  نیروهای اصلی مهاجرت رانندگی جنگ، ناآرامی های مدنی و آزار و اذیت بوده است.

  بسیاری از طریق قایق ترک از اندونزی در مسیر به جزیره کریسمس وارد ، یک نزدیک خاک استرالیا به اندونزی. قایق معمولا شلوغ و نا امن هستند. حوادث شایع است.

  در دسامبر ۲۰۱۰، یک قایق پناهندگان غرق شد، کشتن ۴۸٫ در ژوئن ۲۰۱۲، یک تصادف منجر به مرگ ۱۷ را تایید کرد، با ۷۰ نفر دیگر از دست رفته است. بیش از ۶۰۰ پناهجویان دارند در مسیر به خاک استرالیا از سال ۲۰۰۹٫ کشته شده اند.
  استرالیا یکی از امضاء کنندگان کنوانسیون سازمان ملل متحد مربوط به وضعیت پناهندگان است.

  بازداشت طولانی مدت از پناهندگان خلاف کنوانسیون است. بازداشت توسط کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد، به عنوان یک اقدام از آخرین چاره مشاهده به تنها هنگامی استفاده شود که منافع ملی را تهدید می کند.

  شورای حقوق بشر در برابر استرالیا در خصوص بازداشت پناهجویان در موارد متعدد در بر داشت. به طور خاص، این یافته ها به این نتیجه رسیدند استرالیا بخش ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی که به رسمیت می شناسد و حق به عدالت و محاکمه عادلانه محافظت نقض کرده است.

  این فرد بازداشت طولانی ترین برگزار درون نظام بازداشت مهاجرت از طریق پناهندگی به  استرالیا به مدت شش سال و ده ماه بازداشت دارد.براساس احکام دادگاه شخص باید بلافاصله بعد از ورود تقاضای پناهندگی دهد.

  حق رای گیری در استرالیا افزایش مستمر در مخالفت با ورود قایق نشان داده است. پس از حبس غیر قانونی از کورنلیا راو از طریق پالمر پرس و جو عمومی ساخته شده بود، مردم استرالیا بیشتر در رابطه با بازداشت کودکان در مکان های از راه دور و پتانسیل نتیجه برای مدت طولانی شد مدت آسیب روانی به افراد زیر سن قانونی است.
  افزایش سطح بحث را در مورد پناهجویان در استرالیا در اقدامات بازدارندگی بیشتر و حقوق قانونی کمتری برای کسانی که نمی رسند منجر شده است.

  با توجه به سازمان عفو بین الملل، بحث مانند “شده است اسطوره ها و تصورات تحریف” استفاده نادرست از کلمه «غیر قانونی».  پل کیتینگ، نخست وزیر سابق تن از بحث در مورد پناهجویان در استرالیا حمله قرار داده است.

  در مارس ۲۰۱۲، کیتینگ پیشنهاد نژاد یک عامل محرک بود و شهرت استرالیا به عنوان یک نوع کشوری در آسیا آسیب دیده بود. مالکوم فریزر نیز از منتقدان جدی بحث سیاسی در حال حاضر به این موضوع پرداخته است.

  اچامتی دونرا از انگلستان در ۱۹۴۲٫A مصاحبه انطباق، اغلب با کمک یک مترجم انجام حمل و نقل ۲۴۳۲ مردان، از جمله جورج آئور، به استرالیا، یکی از اولین گام گرفته شده توسط اداره مهاجرت برای تعیین اینکه آیا یک فرد در حال ساخت یک معتبر است ادعای پناهندگی.

  اگر ترس از آزار و اذیت معتبر بیان شده است یک درخواست رسمی پناهندگی انجام شده است.

  اگر اجازه اقامت در استرالیا است عطا کردنی نیست آنها باید در اسرع وقت حذف خواهند شد.
  افرادی که با قایق یا پس از ۲۰۱۲ اوت ۱۳ وارد قادر به پیشنهاد که اعضای خانواده خود را نیز ورود به استرالیا به دست آورید.
  طرح “مسیر سریع” بررسی جدید در سال ۲۰۱۴ از طریق مهاجرت و دریایی قدرت قانون متمم معرفی شد (حل پناهندگی میراث حجم) بیل ۲۰۱۴  تعریف یک متقاضی مسیر سریع بیشتر توسط پیتر داتون، وزیر مهاجرت در اصلاحیه ای الحاقی به definiton تحت “مهاجرت قانون ۱۹۵۸”، که از تاریخ مورد نیاز ورود از ژانویه ۲۰۱۲ تا اوت ۲۰۱۲ برای پدر و مادر که کودکان تغییر محدود شد آرزو قرار داده می شود طبقه بندی به عنوان متقاضیان مسیر سریع.

  مهاجرت پس از جنگ به استرالیا

  تقریبا ۲۰۰،۰۰۰ پناهنده اروپا در استرالیا مستقر پذیرفته شد. استرالیا تمایلی به رسمیت شناختن یک “حق پناهندگی” به طور کلی برای پناهندگان که اعلامیه جهانی حقوق بشر که پیش نویس شد. سیاست استرالیای سفید تا سال ۱۹۷۳٫ مسئول برای ممانعت از آسیایی ها از مهاجرت به استرالیا سه موج پناهجویانی که با قایق شناسایی شده است. برای اولین بار بین سال های ۱۹۷۶ و ۱۹۸۱٫ ویتنامی بود موج دوم شامل پناهجویان عمدتا هندوچین از سال ۱۹۸۹ تا سال ۱۹۹۸٫ موج سوم در سال ۱۹۹۹ آغاز شد و افراد درگیر با منشاء شرق میانه و استفاده از مردم قاچاقچیان شدند.
  یک پناهنده در سال ۱۹۸۲ وارد استرالیا و جوان استرالیایی از سال را در ۱۹۹۸٫The نامگذاری شد برای اولین بار ثبت نمونه از پناهجویانی که در استرالیا از طریق قایق های غیر مجاز در ماه آوریل سال ۱۹۷۶٫ فرار ویتنام جنوبی پس از پیروزی حزب کمونیست در سال ۱۹۷۴، یک رخ داده است برآورد ۲۰۰۰ “مردم قایق ویتنامی” ۱۹۷۶-۱۹۸۲ است.

  ورود پراکنده از قایق های غیر مجاز باعث نگرانی برای مردم استرالیا بود. جنجال اولیه در مورد پناهجویان در استرالیا عمدتا به دلیل اتحاد نهاد خانواده بود. اشتغال و امنیت نگرانی نیز با تماس دریا فدراسیون کارگران مطرح شد برای اعتصاب در این موضوع. این به بازداشت اول از مردم قایق منجر شده است.

  در پاسخ، دولت مالکوم فریزر مهاجرت بیش از ۵۰،۰۰۰ ویتنامی از اردوگاه های پناهندگان اقیانوس هند مجاز است. در آن زمان، “درب باز” سیاست های مهاجرتی حمایت هر دو حزب لذت می برد.

  بازداشت مهاجرت در استرالیا

  در طول اوایل ۱۹۹۰s، پناهجویان از کامبوج شروع به ورود به استرالیا. در پاسخ، دولت از پل کیتینگ یک سیاست بازداشت اجباری با هدف جلوگیری از پناهندگان نهاد.

  در بازداشت اجباری، هر کسی که بدون ویزا منطقه مهاجرت استرالیا وارد است در یک مرکز برگزاری قرار داده در حالی که چک های امنیتی و سلامت انجام می شود. علاوه بر این، اعتبار این فرد به پناهندگی توسط وزارت مهاجرت و شهروندی ارزیابی شده است.

  در سال ۱۹۹۰، تعداد پناهجویان از سومالی بدون اسناد وارد شده است. آنها در Villawood مهاجرت بازداشتگاه به مدت ۱۸ ماه بدون هر گونه پیشرفت در وضعیت خود بازداشت شدند. برخی از اعتصاب غذا در پاسخ به بازداشت طولانی مدت آغاز شد. در نهایت، همه به عنوان پناهنده پذیرفته شدند.

  در اواسط ۱۹۹۰s، قایق های متعدد حامل پناهندگان چینی و چین و ویتنام به محل خود را از مبدا بازگردانده شدند پس از تقاضای پناهندگی محروم بودند. بازگشت های سریع این معنی که بسیاری از شهروندان از پناهندگان بی اطلاع بودند.

  در طی این مدت یک پناهنده از اندونزی برای ۷۰۷ روز قبل از پناهندگی داده بود، بازداشت شد.
  در سال ۱۹۹۹، مهاجران خاورمیانه در حال فرار از رژیم های سرکوبگر در افغانستان، ایران و عراق شروع به در اعداد بزرگ می رسند. دولت جان هاوارد زمانی که آنها در بازداشت اجباری به سر برد و ویزای حمایت موقت برای ورود قایق معرفی افزایش یافته است. عوامل بازدارنده کمی برای متوقف کردن مهاجران انجام داد. تقریبا ۱۲،۰۰۰

   
  پناهندگی استرالیا

  و برنامه های انسان دوستانه
  کمک های مالی
  منبع: وزارتمهارت و شهروندی
  پیش از اتخاات سال ۲۰۱۰، تونی ابوت مبارزه در موضوع پناهندگی، و با راد امتناع از تعامل با او را در “یک مسابقه به پایین”، نظر سنجی مردم بهشدت رفدار علیه ناهندگی ابوت نشان داد. در این زمان، راد در انتخابات تلاش برای تعدادی از دلایل شد و اعتماد به نفس از کار حزب انجم، که، از تر شکست در انتخابات آینده، به جای او نصب جولیا گیلارد از دست داده بود.

  گیلارد استدلال اشتباه به امتیازات ویژه به پناهویان بود. او ر برابر بازگشت به راه حل اقیانوس آرام بود، به جای برای ایجاد یک مرکز پردازش دریایی منطقه استدلال. موقعیت جدید گیلارد در نظرسن ها مورد استقبال قرار گرفت، و در انتخابات ماه اوت ۲۰۱۰، نیروی کار در یک دولت اقلیت با حمایت تعدادی از گروهی مستقل باقی می ماند.
  در ماه م سال ۲۰۱۱، دولت گیلارد برنامه ای برای رسیدگی به این مسئله با مبادله پناهجویان جدید برای مدت طولانی پناهندگان ارزیابی در مالزی اعلام کرد. به اصطلاح راه حل مالزی در نهایت رد شد خلاف قانون اساسی، تا حدودی به دلیل مالزی بود از امضا کنندگان کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل است.

  در سال ۲۰۱۱، استرالیا ۲٫۵٪ از تعداد کل جهان از ادعاهای پناهندگی دریافت کرده است در طول سال ۲۰۱۲، بیش از ۱۷،۰۰۰ پناهجویان از طریق قایق وارد شده اند. بسیاری از پناهندگان از افغانستان، ایران، و سریلانکا بود.
  Recommencementپردازش دریایی، PNG راه حل: ۲۰۱۲-۲۰۱۳ همچنین ببینید: راه حل PN
  در ژون ۲۰۱۲، گیلارد مخصصان به توصیه در مورد مسئله پناهندگی توسط اوت ۲۰۱۲٫ منصوب [۴۱] این گزارش شامل ۲۲ توصیه است.

  پس از توصیه های خود را، ولت او به طور موثر ابقاء راه حل اقیانوس آرام، و دوباره معرفی پردازش دریایی برای پناهجویان. برخی از اعضای کار شکایت رده است که گلارد اصل او به خاطر سیاست رها کرده بود.

  سبزها سناتور سارا هانسون جوان به نام پردازش دریایی “به طور کامل منفعل و غیر انسانی، گزاره غیر قابل تصور”. این مرکز پردازش نائورو در سپتامبر بازگشایی شد و تاسیسات جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو بازگشایی در ماه نوامبر.

  با این حال، مراکز نمی تواند نگه دارید تا با تقاضا، ایجاد یک جمع بزرگ  در ۶ ماه اول از سیاست نمی کاهش تلاش مهاجرت را ببینید – در نیمه اول سال ۲۰۱۳ بود، بیش از ۱۵،۰۰۰ پناهجویان وجود دارد.

  برای ۶ ماه تا ژوئن ۲۰۱۴ با این حال، به نظر می رسد تعداد به شدت کاهش می دهد، با وزیر مهاجرت اسکات موریسون این ادعا که وجود دارد “حال (شده) یک افراد موفق قاچاق سرمایه گذاری” در دوره.
  در جولای ۲۰۱۳، راد، که به تازگی به قدرت به عنوان نخست وزیر بازگشته بود، اعلام کرد که هر کسی که در استرالیا با قایق بدون ویزا وارد می شود واجد شرایط پناهندگی. در همکاری با پیتر O نخست وزیر پاپوا گینه نو اونیل، توافقنامه حل منطقه ای تدوین شد.

  بر اساس توافق، پناهجویان جدید به پاپوآ گینه نو که در آن موارد قانونی به پناهندگی در که اعطا فرستاده می شود، اما از هر حق به دنبال پناهندگی در استرالیا از دست بدهند.

  به جای پناهندگان، از این مرکز پردازش جزیره مانوس می شود بزرگ به طور قابل توجهی. در ازای گرفتن پناهجویان، پاپوآ گینه نو خواهد کمک های مالی از استرالیا دریافت خواهید کرد. راد گفت مانند استرالیا، پاپوآ گینه نو را امضا کنوانسیون پناهندگان سازمان ملل است. سیاست در نظر گرفته شده به طور دائم خواهد بود و سالانه بررسی است.

  بخشی از امکانات پردازش منطقه جزیره مانوس در اکتبر ۲۰۱۲Announcing سیاست جدید، راد اظهار داشت: “استرالیایی به اندازه کافی از دیدن مردم غرق شدن در آب به شمال ما داشته اند. کشور ما تا به حال به اندازه کافی از مردم قاچاقچیان بهره برداری از پناهجویان و دیدن آنها در غرق راهای آزاد است.

  “تونی ابوت رهبر حزب لیبرال ستایش ماده از طرح، اما گفت دولت راد ناتوان از ساخت آن کار بود. کریستین میلن رهبر سبزها، با این حال، این طرح را “کاملا غیر اخلاقی”.  گروه های حقوق بشر از این تصمیم انتقاد. “علامت گذاری به عنوان این روز در تاریخ به عنوان روز استرالیا تصمیم گرفت به نوبه تماس خود را در آسیب پذیرترین مردم جهان، در را بست و انداخت دور کلید، گفت:” گریم مک گرگور از سازمان عفو بین الملل استرالیا دیوید مان وکیل  حقوق بشر آن را به نام یک “نسخ اساسی مسئولیت استرالیا” و شک قانونی بودن سیاست. او همچنین رکورد از حقوق بشر در پاپوآ گینه نو سوال برده است.
  نیویورک تایمز تصمیم راد به احتمال زیاد “بخشی از یک تلاش هماهنگ” به بی اثر حملات مخالفان پیش از ۲۰۱۳ انتخابات فدرال است.

  او را زیر آتش برای برنامه های غیر رایج گیلارد که به بازگشت او به قدرت رهبری بوده است، و مهاجرت یک مسئله مهم در مبارزات انتخاباتی تبدیل شده بود.
  بسیاری از ابراز نگرانی کرد که به جای اینکه در مورد ایمنی از کسانی که تلاش برای رسیدن به استرالیا با قایق، سیاست های هر دو حزب بزرگ هستند “درخواست تجدید نظر به ترس و نژادپرستی” در میان رای دهندگان باز کرده اند.
  همزمان با اعلام راد، اندونزی اعلام کرد که شرایط لازم برای ایرانیان ویزا به دنبال، تغییری که توسط استرالیا درخواست کرده بودند تشدید. سخنگوی اندونزی انکار کرد که تغییر در سیاست به دلیل درخواست استرالیا بود.
  در نهایت پناهندگی خطرات فراوانی را در بر دارد. و شخص برای مهاجرت از طریق پناهندگی باید راه سخت و طاقت فرسا را طی کند. و اینکه در نهایت با این راه سخت احتمال اینکه تقاضای پناهندگی شخص را قبول نکنند را وجود دارد و شخص متحمل هزینه های فراوانی میشود که نفعی ندارد  و باید برگردد و خطرات زیادی در طی این را ممکن برای فرد متقاضی پیش بیاد که منطقی نیست شخص ریسک کند وقتی به صورت قانونی میتواند اقدام به مهاجرت کند.

  پس قبل از اینکه به فکر پناهنده شدن باشید با مشاوران حقوقی موسسه ملک پور صحبت نمایید و از خطرات پناهندگی اگاهی پیدا کنید.