دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • موسسات کاریابی اتریش

 • منبع:malekpour.ir


  موسسات کاریابی اتریش
  کشور اتریش از نظر جایگاه اقتصادی در اتحادیه اروپا چگونه می باشد ؟ شرایط کاریابی در اتریش چگونه است ؟  کاریابی در کشور اتریش راحت خواهد بود ؟ کاریابی در اتریش مستلزم چه مواردی می باشد ؟ کاریابی در اتریش از چه طرقی امکان پذیر است ؟ امکان کاریابی در اتریش از طریق موسسات کاریابی اتریش چگونه خواهد بود ؟ کاریابی در اتریش چگونه می تواند راهی برای کسب اقامت دائم گردد ؟ ابا قبل از ورود به اتریش کاریابی در اتریش ممکن خواهد بود ؟ موسسات معتبر کاریابی اتریش را چگونه می توان پیدا کرد و به آنان دسترسی داشت ؟

   

  انواع ویزای کار در کشور اتریش :

  1.ویزای کار با پیشنهاد کاری : اگر شما در کشور اتریش پیشنهاد کاری داشته باشید توسط کارفرمای یک کمپانی و یا یک موسسه ، روند کار به این شکل خواهد بود که کارفرمای شما می بایست کار مورد نظر و پیشنهاد داشته شده را بر اساس تمامی  موارد مندرج در نامه پیشنهاد کاری به ثبت رسانیده و سپس سه ماه هر روزه در کشور اتریش آگهی نماید . اگر فردی با مشخصات مندرج در پیشنهاد کاری در کشور اتریش خواهان کار مورد نظر نبود  ، در ان شرایط باید سه ماه دیگر هر روز کار مورد نظر در حوزه شنگن آگهی گردد و در صورت عدم حضور فردی با مشخصات مذکور در job offer نوبت به فرد پیشنهادی اولیه که شما باشید می شود . این پرسه علاوه بر زمان بر بودن ریسک پرسه نیز بسیار بالا خواهد بود . از این جهت بسیاری از افراد به طرقی قانونی و مربوطه به کشور مربوطه مهاجرت و از طریق این ویزا  به اقامت کشور اتریش نائل آیید .

  2.ویزا جستجوی کار در اتریش : در این نوع ویزا در حال حاضر برای کشور اتریش امکان اقدام وجود دارد به این شکل است که در ابتدای امر اجازه ورود به اتریش را به شما خواهند داد و در مدت شش ماه زمان دارید تا کاری که در آن تحصیل نموده اید و سابقه کار دارید به کار برسید . سپس ویزای خود را تمدید و پس از سه دوره یک ساله در صورت پرداخت مالیات و بیمه و تأیید صلاحیت شما به اقامت دائم اتریش دست بیابید . شرایط برای اخذ این نوع ویزا وجود دارد که از قبیل : داشتن حداقل مدرک دانشگاهی ( لیسانس ) ، داشتن حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی ( قابلیت استعلام را داشته باشد ، معتبر باشد ) ، در بازه سنی ایده آل کار باشید ( 18 الی 35 سال )  و رشته تحصیلی در لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش باشد و دارا بودن مدرک زبان آلمانی در حد A1 و A2 جزء مواردی می باشد که مورد نیاز سفارت می باشد .

  فعالیت های موسسات کاریابی :

  موسسات کاریابی در کشور اتریش همانگونه مستحضر هستید ، شما برای پیدا کردن کار و امرار معاش خود نیاز به کسب درآمد خواهید داشت . و این موسسات برای آنکه شما به این خواسته خود برسید در ازای کسب مبلغی که در قرار داد فی مابین شما منعقد می گردد ، کار مورد نظر شما را بر اساس رزومه فردی ، میزان تحصیلات ، سابقه کار و مهارتهای که کسب نموده اید به شما معرفی نماید .

  در کشور اتریش همانطور که در متون بالا مطرح گردید ، یکی از راه های اخذ اقامت دائم کشور اتریش کاریابی و رسیدن به کار می باشد . که با پرداخت مالیات و بیمه خود می توانید به اقامت اتریش دست بیابید. در ویزای کار بدون پیشنهاد کاری یا جستوگر کار شما می توانید پس از ورود به کشور اتریش از طریق موسسات معتبر کاریابی سریع به کار مورد نظر رسیده و در خواست ویزای کاری نمایید .

   

  راه های تمایز موسسات مورد تأیید در اتریش :

  *شما به دلیل عدم آشناییت با قوانین کشور اتریش بهتر است به موارد ذیل توجه ویژه نمایید *

  1.موسسات معتبر حتما مکانی را برای موسسه خود به صورت رسمی معرفی می نمایند که شما حضورا بتوانید به آن جا مراجعه نمایید .

  2.موسسات معتبر می بایست مورد تأیید وزارت کار کشور اتریش قرار گرفته باشند.

  3.موسسات معتبر موظف به عقد قرار داد کاریابی با شما بوده و در صورت منعقد شدن قرارداد ، باید یک نسخه از قرارداد را در اختیار شما قرار دهند.

  4.موسسات معتبر باید دارای شماره ثبت باشند .

  پیشنهادات:

  بهتر است قبل از منعقد نمودن قرارداد از صحت موسسه مربوطه اطمینان خاطر را کسب نمایید.

  بهتر است در قرارداد کار مربوطه و میزان حقوق در خواستی را مکتوب نمایید .

  بهتر است تضمینی در قبال پرداخت مبالغ کسب نمایید.

  بهتر است تعهدی مبتنی بر فسخ قرارداد از موسسه اخذ نمایید.

  ضمنا کار مربوطه باید دارای شرایطی باشد که از طریق آن بتوان به ویزای کار نائل آیید .

   

  تعهدات موسسات کاریابی :

  موسسات کاریابی باید در راستای بند های قرارداد منعقده عمل نمایند و بنا به درخواست شما و مطابق با رشته تحصیلی و سابقه کاری شما ، باید چند پیشنهاد کاری را برای شما تنظیم نماید و شما بنا بر زمان های مشخص شده در مکان های معین حضور یافته و به کار مورد نظر بنا بر مصاحبه دست بیابید .

   

  *لیست موسسات معتبری که برای کاریابی به آنها می توان در اتریش به صورت حضوری اقدام نمود :

  *Sherco Trabajo Temporal Hostelería
  Avenida de los Toreros 26 1ºD
  Madrid, 28028
  Spain

  +34 917 131 234

   

  *Fa. Leingruber – Personalbereitstellung GmbH
  Messendorfgrund 23
  Graz / Messendorf, 8042
  Austria  

  +43 316 407 574

  *KMJ Consulting
  Jakob Haringerstrasse 1
  Salzburg, 5020
  Austria

  +43 6 643 407 888

   

  *IAESTE Vienna Firmenmessenteam
  Operngasse 11
  Wien, 1040

   

  *Zisser Kurt Personalbeistellung
  +43 722 590 900

   

  Accenture Österreich
                                                                     +43 80 045 045 045

   

  *FOR Offshore
  123 Main Street
  Gibraltar  

  +350 20 042 891

  *Trenkwalder Personaldienste AG
  Richard Trenkwalder Platz 1
  Schwadorf, 2432
  Austria

  +43 22 303 321

   

  *EBK-JOBBOX
  Wien / (und) Traiskirchen, 1010 / (und) 2514
  Austria

  +43 22 525 080 800

   

  *Manpower GmbH
   

  +43 151 676 100

   

   

  با موسسات الذکر می توانید پس از ورود به کشور اتریش ، با آنها عقد قرارداد نموده و با ارائه توانایی ها و تجربیات کاری خود به کار مورد نظر رسیده و بتوانید از این راه به اقامت کاری و کسب اقامت دائم کاری در اتحادیه اروپا نائل آیید .

   

  *لیست برخی از سایت های کاریابی برای کشور اتریش :

   

  www.karriere.at

  www.metajob.at

  www.monster.at

  www.jobkralle.at

  www.job.at

  www.madeinjlm.org

  www.justlanded.com

  با استفاده از سایت های فوق می توانید قبل از مهاجرت به کشور اتریش بستر را برای کسب کار و در نهایت رسیدن به اقامت کاری اقدام نمایید .

  کشور اتریش با جمعیتی بالغ بر 8.414.638 نفر دارای شاخص رشد 0.885 در جایگاه 19 دنیا قرار گرفته است . کشور اتریش همانگونه که مستحضر هستید در جوزه شنگن واقع شده است . پایتخت این کشور شهر وین می باشد و شهر وین برترین شهر از نظر رفاه اجتماعی شناخته شده است .

  موسسه حقوقی ملک پور با در دست داشتن وکلای حاذق بهترین مشاور شما در زمینه مهاجرت و اخذ اقامت خواهد بود . در صورت مکفی نبودن مطالب در زمینه کاریابی اتریش می توانید با دفاتر حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید