دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • در قدم اول چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم ؟

 • آموزش ابتدایی و متوسطه ، مدرسه ابتدائی و متوسطه کانادا به دنبال یک سیاست آموزشی مدون و یک برنامه آموزشی دولتی سطوح بالایی از کیفیت و تمرکز بر نیاز های فردی دانش آموزان است به عنوان مثال دانش آموزان در علوم اکسل ، خواندن و ریاضیات جزء 5 کشور برتر دنیا به حساب می آیند و درکشور های انگلیسی زبان رتبه ی 1 را به خود اختصاص داده است و دانش اموزان این امکان را دارند که هم مدارس خصوصی و هم دولتی را برای ادامه ی تحصیل انتخاب کنند . علاوه بر کیفیت بالای از آموزش مدارس کانادا این خدمات به دانش اموزان داده شده است که از مشاورین علمی و حرفه ای در مشارکت اجتماعی پشتیبانی از زبان دوم در مدارس و نیاز های ویژه یاد گیری برای دانش اموزان فراهم شده است . آموزش ابتدایی و طول دوره آن 6 سال است و تا کلاس شش ام مقطع ابتایی ادامه دارد و مقطع متوسطه از سال هفتم تا دوازدهم است به استثنای دولت کبک که تا سال یازدهم ادامه دارد ، آغاز سال تحصیلی از سپتامبر و پایان ان ماه ژوئن است . دیپلم کانادا جزئ معتبر ترین دیپلم های نظام اموزشی جهان به حساب می آید و توسط کالج ها و دانشگاهای سراسر جهان شناخته شده میباشد.


  در کانادا انگلیسی یا فرانسه به عنوان زبان دوم به حساب می آید و به ایالت ها و استان های آن بستگی دارد که دانش آموزان کدام یک از زبان ها را به عنوان زبان اصلی خود انتخاب کنند و این دوره های موجود بیشتر برای حمایت از دانش آموزان و دانشجویان خارجی  میباشد ، مدارس زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هر استان و منطقه است.


  در کانادا مدارس به دولتی و خصوصی تقسیم میشوند ، در مدارس دولتی تمامی دروس ارائه میشود و همچنین خوابگاه برای دانش آموزان مهاجر در نظر گرفته شده است و هزینه مسکن از 10،500 تا 23،000  دلار کانادا میباشد ولی مدارس خصوصی کاملا  نسبت به مدارس دولتی متفاوت  است. . مدارس خصوصی کاملا به طور مستقل اداره میشود و مدارس آنها دخترانه یا پسرانه است. کلاس ها کوچک تر و نسبت معلم و دانش آموزان کمتر است و این مدارس برای دانش اموزان بین اللملی کاملا شبانه روزی است و برنامه های ویژه اموزشی و تحصیلی برای آنها در نظر گرفته شده است ، هزینه سالیانه این مدارس شبانه روزی متفاوت است از 35000 تا 65000 دلار کانادا میباشد.


  به طور مثال در انتاریو مدارس خصوصی به طو ر مستقل بدون نظارت وزارت آموزش پرورش فعالیت میکنند برای این که اعتبار این مدرک دیپلم سنجیده شود ، باید توسط بازرس های آموزش پرورش منطقه انتاریو سنجش به عمل آید و مطابقت داشته باشد با استاندارد های آموزشی نظام های دولتی آن منطقه .


  زبان مدارس


  کانادا یک کشور دو زبانه و یک جامعه مهاجر پذیر است و کانادا در این زمینه به عنوان رهبرجهان شناخته میشود آموزش زبان فرانسه و انگلیسی در یک عرض ارائه میشود. در مدارس کانادا  این امر باعث تسلط بیشتر بر برنامه ها و توسعه شخصی و بهبود بخشیدن به آموزش کسب کار در این کشور شده است.


  تدریس زبان انگلیسی و فرانسه در مدرسه و کالج های خصوصی اغلب به صورت اختصاصی به داش آموزان بین اللملی و مهاجران جدید الورود اختصاص پیدا میکند


  برای شهریه ، هزینه های تقریبی اغلب 315 دلار کانادا در هفته میباشد و هزینه های خوابگاه حدود 900 دلار کانادا در ماه میشود .


   – سیستم کالج ها در کانادا


  گذراندن دوره های کالج در کانادا دانش آموزان را به کسب کار بسیار نزدیک میکند و اطمینان را برای داش آموزان حاصل میکند که پس از اتمام این دوره میتوانند وارد اقتصاد و صنعت کانادا شوند و گذراندن این دوره ها بستگی به نیاز کارفرمایان صنعت کانادا دارد  برنامه هایی که در کالج ها ارائه میشود بسیار متنوع در زمینه های فنی حرفه ایی از جمله کسب و کار ، کشاورزی، کشاورزی مواد غذایی ، بهداشت ، خدمات اجتماعی ، رادیو و تلویزیون ، روزنامه نگاری ، مدیریت توریسم و مهمان داری ، علوم فن آوری ، فن اوری اطلاعات مهندسی ، محیط زیست ،زبان و هنر است


  حقایقی در مورد کالج ها


  بیش از 8000 برنامه برای 135 کالج دولتی توسط دولت منطقه ایی و استانی تصویب شده است.


  برای گذراندن دوره های دانشگاه و به مدرک کالج نیاز است و گواهی و دیپلم کالج ها برای ورود به بازار کار مورد اعتبار است.


  طول دوره کالج ها از چند ماه شروع میشود و در برخی از رشته ها حتی به 4 سال هم میرسد.


  90 درصد فارغ التحصیلان دوره کالج ها به طور متوسط بعد از 6 ماه از فارغ التحصیلی توانسته اند که وارد بازار کار شوند


  93 درصد از کارفرمایان از جذب فارغ التحصیلان کالج ها رضایت کامل دارند.


  شهریه کالج ها از 5500 دلار کانادا 15000 دلار کاندا بسته به خدمات آموزشی که ارائه میدهند  در سال متفاوت است


  هزینه زندگی و مسکن در کاندا از 7000 دلار کانادا تا 13000 دلار کاندا در سال متفاوت است و بستگی به سبک زندگی فرد دارد.   دانشگاه ها


  فارغ التحصیلان دانشگاهای کانادا آماده اند که با قوه ی تفکر انتقادی ، و تطبیقی با فن آوری ها ی رو به ظهور در تبدیل شدن به رهبران در زمینه های حرفه ایی به دنبال راه حل هایی برای پژوهش باشند . آیا میخواهید برای تبدیل شدن به یک معلم ، اقتصاددان ، حقوقدان ویا یک هنرمند پیشرو در جهان باشید سیستم دانشگاهی کانادا این انتخاب را به شما داده است که تا بالاترین مدرک تحصیلی در بهترین دانشگاه های کانادا اقدام به تحصیل نمایید و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید تحقیقات نو اورانه در زمینه های بهداشتی ، نانوتکنولوژی ،بیو تکنولوژی محاسبات با کارایی بالا ، فن آوری زیست محیطی و سوخت های تجدید پذیر در دانشگاهای کانادا تحقیق میشود کانادا جزء بالاترین تحقیقات دانشگاهی را در سراسر جهان دارد و یک سوم تحقیقات گروه جی 8 توسط دانشگاهای کانادا انجام میشود.  سه سطح دانشگاهای کانادا


  کارشناسی که به طور کلی سه یا چهار سال به طول می انجامد


  کارشناسی ارشد که بعد از کارشناسی است و حدود دو سال زمان میبرد از جمله پایان نامه و مقالات جزء جدایی ناپذیر این مقطع تحصیلی محسوب میشود


  دکتری معمولا با پایان نامه سه سال زمان می برد


  بیش از 15000 برنامه در 100 رشته مختلف در مقاطع کارشناس و کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف  کانادا ارائه میشود


  مدارک دانشگاهی کانادا معادل مدارک دانشگاهی ایالات متحده و کشور های مشترک المنافع است


  شهریه دانشگاه در سال حدود 7000 دلار کانادا تا 29000 دلار کانادا متفاوت است وبستگی به برنامه های ارائه شده از سوی دانشگاه ها و مدارک اموزشی دارد


   

  در نهایت دلایل انتخاب کشور کانادا


   ارزش مدرک تحصیلی کانادا، در سراسر جهان جزء با ارزش ترین مدارک تحصیلی میباشد ،استاندارد های بالای علمی کانادا و کنترل کیفیت دقیق به این معنی است که یک آموزش با کیفیت بالا را به شما ارائه میدهد و درب ها ترقی را برای آینده اشخاص باز میکند و یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب میشود. دیپلم و مدارک دانشگاهی کانادا در سطح و معادل مدارک تحصیلی کشور ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع شناخته میشود .


   آموزش های مقرون به صرفه  ، کیفیت و استاندارد آموزش پرورش در سطح زندگی در کانادا جزء بالاترین و برترین ها در جهان است اما هزینه های زندگی و شهریه برای دانشجویان خارچی به طور کلی کمتر از کشور های دیگر مانند آمریکا و انگلستان میباشد که اغلب انتخاب اول برای دانش اموزان کالج و دانشجویان است .


  آموزش زبان در کلاس جهانی ، آیا میدانید که کانادا یک کشور دو زبانه است و یک کشور پیشرو در این مورد در جهان محسوب میشود ؟ و از انجا که تدریس زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم بخش جدایی ناپذیر از اموزش و پرورش کاناداست ، شما قادر خواهید بود که  ظرفیت خود را برای یادگیری  هر دو زبان بالا ببرید.


  سبک زندگی دانشجویی ، دانشگاه بعد از دبیرستان در کانادا با استفاده از سیستم های پیچیده آموزشی و امکانات مدرن بی شمار و همچنین امکانات با کیفیت ورزشی در سطح المپیک و سالن های کنسرت و گالری های هنری و ارئه دهنده ی امکانات زیادی برای یادگیری و تفریح و اموزش ،فرصت باورنکردنی برای دیدار با افراد همفکر کسب تجربه با ارزش از طریق دانشجویان و فرصتی بی نظیر برای پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل میباشد .


   فر صت های نو اورانه برای تحقیق ، از انچا که تحقیقات یکی از اجزای کلیدی یک آموزش بعد از دوران متوسطه میباشد دولت کانادا این فرصت را برای شما فراهم میکند که تحقیقات گسترده ایی در مورد در زمینه پزشکی ، کشاورزی ، تکنولوژی کامپیوتر و علوم زیست محیطی در کانادا داشته باشید همچنین دولت کانادا حمایت های گسترده ایی از تحقیقات دانشجویان در زمینه ی صنعت و اقتصاد کشور کانادا انجام میدهد .


  کانادا سرزمین فرصت ها ، محیط علمی و دانشگاهی کانادا این فرصت را برای دانش اموزان و دانشجویان فراهم کرده است که مهارت های تجزیه تحلیل را به درستی در رشته خود به دست آورده و با نشان دادن خلاقیت خود در راه توسعه کشور کانادا جایگاه خود را ارتقا دهند و تعامل سازنده ایی بین نظام اموزشی کانادا با اقتصاد کانادا وجود دارد .


  امکان مهاجرت ، آیا میدانید که برخی از دانش اموزان خارجی با اعتبار و تجربه ی کانادا برای اقامت دائم بدون نیاز به ترک کانادا را به دست می آورتد.


  در پایان میتوان نظام آموزشی کانادا را جزء برترین نظام های آموزشی در سطح دنیا معرفی کرد که با پیروی کردن از سیستم اموزشی پیشرفته خواستگاه بسیاری از دانش آمزان و دانشجویان برای ادامه تحصیل به حساب می آید در همین راستا موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی خاورماینه با کادری مجرب از وکلا و مشاورین کمک حال شما برای مهاجرت تحصیلی به کانادا میباشد.