دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل کودکان در مدارس کانادا با امکان اخذ ویزای همراه برای والدین




 • کانادا از جمله کشورهای مهاجرت پذیر است که به دلیل شرایط مساعد در زمینه تحصیل و درآمدو….. ، سالانه افراد زیادی برای مهاجرت و کسب اقامت از این کشور اقدام می کنند . یکی از راه های مهاجرت به این کشور زیبا ، ثبت نام فرزند شما در مدارس کانادا است. مدارس کانادا و سیستم آموزشی این کشور از نظر استانداردهای آموزشی ، جزء پنج کشور برترجهان محسوب می شود از دیگر امتیازات کانادا ،وجود 5 مورد از معتبرترین مدارس بیزنس جهان در این کشور اشاره کرد. با امکان تحصیل فرزندان خود می توانید علاوه بر استفاده از خدمات و امتیازات سطح عالی و ممتاز مدارس کانادا ، خود نیز در کنار فرزندان تان در کانادا سکونت داشته باشید و از زیبایی ها و اماکن توریستی این کشور دیدن بفرمایید. نکته مورد توجه در این مورد ، استفاده از تجربه و مهارت وکلا ی زبده و کارآمد موسسات حقوقی معتبر و خوش نام می باشد تا با فراغ بال و بدون نگرانی مراحل پذیرش را برای شما انجام داده و در طی مسیر بتوانید از همراهی و مشاوره های مفید یک مشاور عالی بهره ببرید.

  آشنایی باکشور کانادا: این کشور با مساحت 9984670 کیلومتر مربع، دومین کشور جهان از نظر وسعت است و حدود چهل میلیون نفرجمعیت دارد. که با توجه به وسعت و این میزان جمعیت ، تراکم جمعیت در کانادا کم و فاصله شهرها از یکدیگر نسبتا زیاد است. تنها همسایه کانادا، ایالت متحده آمریکا است.. ایالت های کبک و اونتاریو دارای بزرگ ترین مراکز در این کشور می باشند و تقریبا حدود دو سوم از کل جمعیت کانادا در این مناطق ساکن هستند.. کانادا از نظر کیفیت زندگی ، در لیست ۱۰ کشور برتر جهان می باشد.و همچنین از نظر فرهنگی و زبان دارای محیط چند فرهنگی و بین المللی است. در این کشور به زبان ها اهمیت ویژه داده می شود و هر فردی در کانادا می تواند با حفظ زبان خود، از یکی از زبان های انگلیسی و فرانسو ی در محیط های عمومی استفاده کند.از نظر جفرافیایی ، هم مرزی با سه اقیانوس ، یکی از جاذبه های توریستی و از زیبایی های این کشور است .


  انواع مدارس در کانادا :


  مدارس در کشور کانادا در دو سطح دسته بندی می شوند 🙁 دبستان و راهنمایی در این کشور در یک دسته قراردارد.)

  1- مدارس ابتدایی( Elementary ) که از کودکستان تا سال ششم است .

  2- دبیرستان که شامل سالهای هفتم تا دوازدهم .

  *البته ممکن است دربرخی از مدارس ابتدایی تا مقطع هشتم را نیز ارائه بدهند.

  بر اساس قانون کشور کانادا همه افراد بین سنین 6 تا 18 سال باید در مدارس تحصیل کنند.

  در این کشور بیشتر مدارس دارای بخش جدا ، مربوط به کودکستان یا مهدکودک هم هستند که کودکان سنین 4 و 5 ساله را پذیرش می کنند.

  شروع سال تحصیلی در کشور کانادا ، تقریبا هم زمان با مدارس ایران است و از اواسط شهریور ( اوایل سپتامبر) آغاز به کار مدارس می باشد و در خرداد ماه به پایان می رسد. تعطیلات تابستانی مدارس کشور کانادا حدود 2 ماه است .علاوه بر این تعطیلات در ماه های مارس و دسامبر نیز تعطیلات سال نو که حدود یک هفته یا ده روز است از جمله تعطیلات رسمی مدارس کشور کانادا است.


  زنگ شروع کلاس های روزانه مدارس بین ساعت 9 صبح و برخی دیگر 8 یا 8:15 نواخته می شود و تا ساعت 15:30 و یا 14:30 نیز فعالیت مدارس ادامه دارد.

  برخلاف آنچه که در ایران مرسوم است که برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی، کتاب های درسی اختصاصی و مشخصی تدریس می شود. در کانادا این طور نیست و در بیشتر موارد معلمان متناسب با درس آن روز از کتاب مادر، جزوه تهیه می کنند و یا گاهی این اجازه را به دانش آموز می دهند تا کتاب را با خود به خانه ببرد.

  در کنار مدارس فرانسوی که تعداد آنها در ایالت های غیر کبک زیاد نیست، مدارس انگلیسی هم در کنار برنامه های خود ، برنامه ویژه آموزش فرانسه را نیز دارند که معمولا روزانه تا یک ساعت در این زمینه تدریس صورت می گیرد. و علاوه بر آن برای دانش آموزان مستعد، دوره فوق برنامه فرانسه در برخی مدارس ارائه می شود و این دانش آموزان در یکی از دو مقطع سوم دبستان یا هفتم ، در یک یک آزمون شرکت کرده و انتخاب می شوند

  تسهیلات ویژه: مدارس کانادا برای فرزندان مهاجران تازه وارد، تسهیلات ویژه ای جهت جذب آنان به سیستم آموزشی کانادا ارائه می کنند

  از جمله:

  کلاس های ویژه زبان برای دانش آموزان ( ESL )*

  * کمک به دانش آموزان با مشکلات یادگیری و یا معلولیت های جسمی

  * ارائه خدمات به والدینی که تمایل دارند فرزندانشان را در منزل آموزش دهند.

  *ارائه آموزش های آنلاین و یا از راه دور برای دانش آموزان دبیرستانی

  مدارس خصوصی: در کنار مدارس عمومی، برخی مدارس خصوصی با دریافت شهریه به ارائه خدمات می پردازند. مشهورترین مدارس خصوصی مربوط به اقلیت های مذهبی مانند مسلمانان، یهودی ها و هندو ها است.

  شرایط پذیرش: تنها شرط لازم برای ثبت نام در مدارس کانادا نزدیکی محل سکونت آنها می باشد. سن شروع مدرسه در کانادا از 6 سالگی است ،پس اگر کودک شما در ایران از 7 سالگی آغاز به تحصیل کرده باشد ، باید یک سال را جهشی بخواند. از دیگر الزامات در زمان ثبت نام در مدارس کانادا داشتن کارت واکسیناسیون کودکان است. .از نکات مثبت مدارس کانادا این نکته است که حساسیت زیادی به دریافت مدارک قبلی دانش آموز مهاجر ندارند!

  مدارس فارسی: مدارس خصوصی ایرانی در شهرهای بزرگ کانادا وجود دارند که معمولا یک یا چند روز در هفته به طور رایگان به فعالیت در زمینه برنامه های فارسی می پردازند.و بیشتر توجه بر این است که این دانش آموزان از زبان و ادبیات فارسی دور نمانند.

  به طور کلی همان طور که بیان شد مدارس کانادا از سطح بالای آموزش و امکانات عالی برخوردارند. از جمله : کلاس های خلوت ، و برخورد انسانی نظام آموزشی و کیفیتی بسیار بالا ، آزمایشگاه های علوم (فیزیک و شیمی و زیست شناسی)، کتابخانه، مرکز کامپیوتر، زمین های سرباز و سرپوشیده ورزشی، مدرسین زبده و مجرب، برنامه های خاص کمک تحصیلی به دانش آموزان خارجی و …

  با مشاوره با وکلای برجسته موسسات حقوقی میتوانید از جزییات و مراحل ثبت نام کودک خود در مدارس کانادا و نحو دریافت ویزا جهت همراهی والدین اطلاعت لازم را کسب و راهنمایی کامل و جامعی دریافت نمایید.