دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • طرح اقامت کاری کانادا از طریق Skilled worker

 • سالیانه متقاضیان بسیاری از طریق  Skilled  worker کانادا اندیشه مهاجرت به کانادا را در ذهن خود می پرورانند و برای عملی ساختن مهاجرت  از طریق Skilled  worker در پی کسب اطلاعات مفیدی میباشند مؤسسه حقوقی ملک پور با ارائه یک مقاله ، خصوصیات Skilled  worker  کانادا ، طرح اقامتی کبک ، طرح express Entry  ، طرح اقامت فدرال و . . . را توضیح داده است ، اگر خواهان کسب اقامت کانادا از طریق Skilled  worker کانادا هستید و میخواهید اطلاعاتی را راجع به Skilled  worker کانادا یا express Entry  بدست آورید  در این مقاله با ما همراه باشید . همواره میتوانید از طریق تماس تلفنی به صورت رایگان از این موسسه مشاوره تخصصی دریافت نمایید.  (با ما همراه باشید )

  درمورد طرح اقامت کاری کانادا بدین صورت است که دولت کانادا به خاطر اینکه نیاز دارد نیروی کاری جدید وارد کشورش کند همه ساله یکسری نیرو به نام نیروی اسکیل ورکر میگیرد. نیروهایی که تخصص کاری دارند در رشته های مختلف و شرایط مختلف انجام میشود . این نیروها معمولا افرادی هستند که بین 25 تا 35  سال سن دارند انتخاب میشوند ،یا حالا سن بیشتر با سابقه کاری بیشتر.

  طرح اسکیل ورکر یا اقامت کاری چگونه است : یکسری فاکتورها دارد ،یعنی دولت کانادا برای یکسری فاکتورها مجموعه ای از امتیازات را قرار میدهد که اگر نمرات به حدنصاب مشخص شده رسیده  باشد شما میتوانید شهروند کانادا شوید ، این امتیازات شامل سن ، تحصیلات ، سابقه کار ، داشتن اقوام درجه یک یا دو در کانادا ، مدرک زبان ، تحصیل در کانادا یا کار در کانادا. یکی از مهمترین فاکتورها برای دولت کانادا که الزامی میباشد دانستن زبان انگلیسی است .و در بعضی از ایالت ها دانستن زبان فرانسه است .

  کانادا یک کشور دو زبانه است ویک ایالت به نام کبک دارد که ایالتی فرانسوی زبان است. به همین دلیل در ایالت کبک همه ساله لیستی جدید رد میشود و یکی از مهمترین فاکتورها دانستن زبان فرانسه است چون در این ایالت بر عکس ایالتهای دیگر مردم فرانسوی زبان هستند وفرانسوی صحبت میکنند ودانستن زبان فرانسه مهم است .

  ابتدا در مورد طرح اقامتی کبک و بعد در مورد فدرال طرح اکسپرس انیتری توضیح میدهیم:

  طرح اقامتی کبک طرحی است که دولت کبک اقدام میکند و همه ساله حدود 3 تا4 هزار پرونده را قبول میکند . یک سری شرایط برای کسب اقامت کبک تعریف شده است . که  ، مهمترین آنها (سن، رشته تحصیلی، اگر رشته تحصیلی شما در رشته هایی باشد که 16 یا 12 یا6 امتیازی باشد شانس شما برای اقامت کبک بالا میرود.)

  سابقه کار( 8) امتیاز دارد و هر کس 4 سال پس از تحصیل کار کند میتواند از این 8 امتیاز استفاده کند . شرط بعدی تحصیلات دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکتری است  که هر کدام امتیاز مخصوص به خود را دارد و بالا ترین امتیاز به فوق لیسانس ودکتری داده میشود. مهمترین موضع هم داشتن مدرک فرانسه است که در طرح اقامتی کبک داشتن این نوع مدرک الزامی می باشد. مدرک زبان فرانسه از Delf و Tef تشکیل شده است که دولت کبک مدرک Tef را مورد قبول خود قرار میدهد. هر متقاضی که علاقمند به رفتن به کبک است باید مدرک  B1 (صحبت کردن) وB2 (گوش دادن ،نوشتن) را داشته باشد.

  شرط بعدی  مدرک زبان انگلیسی است(آیلتس 6 ونیم). هر شخصی که مدرک Overal بالای 6 ونیم داشته باشد میتواند شش امتیاز از زبان انگلیسی بگیرد و در طرح اقامتی  کبک قبول شود. امتیاز قبولی برای افراد مجرد در طرح  اقامتی کبک  59 امتیاز ، و برای افراد متأهل، 67  امتیاز خواهد بود. افراد متأهل میتوانند از امتیازات همسر استفاده کنند مانند (سن، تحصیلات همسر، دانستن زبان انگلیسی برای همسر).

  حالا پس از طرح  اقامتی کبک به بحث طرح  اقامتی فدرال می پردازیم که ببینیم مراتب اقدام در این طرح چگونه است.

  طرح اقامت  فدرال :

  دولت کانادا  تا قبل سال 2015 طرح اسکیل ورکر  فدرال را داشت که از لحاظ امتیاز و فاکتورشباهت زیادی به طرح اقامتی کبک داشت . از ابتدای سال  2015 دولت کبک طرحی را به نام express EnTry یا ورود سریع وارد سیستم خود کرد. فلسفه این طرح سریع تر انجام شدن کارهای اداری بود.برای متقاضیان و ورود سریع آنها به خاک کانادا .

  این طرح طرحی است که شامل  1200 امتیاز است.این 1200امتیاز را دولت فدرال برای آن فاکتورهای مختلفی تعریف کرده است که شامل سن،سابقه کار،داشتن اقوام درجه یک در کانادا،داشتن مدرک زبان، مدرک زبان دوم، ودو تا از امتیازات بزرگی که برای افرادی است که از یک کار فرمای کاناداییjob offer  داشته یا طرح ایالتی داشته باشند womimation .

  دو تا  600 امتیاز میتوانند بگیرند.یعنی هر فردی که job offer یا طرح ایالتی داشته باشد میتواند 600 امتیاز از 1200 امتیاز را بگیرد.

  سوابق کار بدین صورت است که فرد باید فرم مخصوصی که در سایت کانادا وجود دارد مشخصات فردی خود  را بنویسد . و مشخصات تحصیلی، مشخصات مدرک زبان ، مشخصات job offer را در سایت ثبت میکند. وپس از ثبت اطلاعات وقتی دکمه submit را بزنید امتیازات فرد  در این طرح مشخص میشود. پس از این موضوع در هر ماه در هر قرعه کشی که توسط دولت انجام میشود از بالاترین امتیاز ممکن که میتواند 1200 باشد و تا 1500 نفر دولت برمیدارد . وآخرین نفر را که برمیدارد هر ماه امتیازش را در سایت خود اعلام میکند. از ژانویه سال 2015 افرادی که طرح express entry قبول شدند هیچ موقع امتیازات آنها  کمتر از 452 نبوده و همیشه بین 452 تا 470 بوده است .

  درمورد چندتا اصطلاح میخواهیم توضیح بدهیم که خیلی از موکلین سوال دارند.

  معمولا متاسفانه طرح express entry طوری طرح ریزی شده که بدون داشتن job offer یا طرح ایالتی زمانی که فرد اقدام میکند شانسی برای قبولی ندارد . به این صورت به دلیل اینکه فقط یک گزینه وجود دارد و اینکه دولت طرحی را گذاشته در express entry که افرادی که بالاترین نمره زبان را در آیلتس جنرال بیاورند شامل lesening , speking و بایسکل های دیگر َ7 به بالا باشند میتوانند از یک امتیاز بالاتری در طرح expres EnTry استفاده نمایند . واگر سن آنها زیر 35 سال باشد و همسرشان هم دارای مدرک لیسانس باشد این شانس برای آنها  وجود  خواهد داشت  که 450 تا 480 امتیاز را بدست آورند .

  شرایط job offer :

  چند مورد پیش فرض مهم وجود دارد به این صورت که ابتدا در دولت کانادا شخص کانادایی را پیدا کند که  بخواهد job offer بدهد و موضوع بعدی رشته ایی که در آن شما به عنوان متخصص job از کارفرمای کانادایی میگیرید .

  حتما باید توی N .o. c در شاخه اطلاعات مختلف کانادا ثبت شده باشد . یا در گروه A. b . O (گروه افراد تحصیلکرده آکادمی که مدرک تحصیلی بالاتر از  مدرک دیپلم دارند) باشد. گروه صفر ، گروه مدیران است . گروه b ،گروه افرادی است که تخصص دیپلم یا زیر دیپلم دارند ، پس از 3 بار آگهی دادن در روزنامه های محلی آن کارفرما تقاضا میدهد به اداره کاری خارجی کانادا یا اصطلاحا L .m .I.e سازمان کارگران یا متخصصان خارجی  و اجازه کارکردن میدهد . پس از گرفتن اجازه L .m .A شخص اجازه 100 امتیاز در طرح Express entry دارد  و شانس زیادی برای قبولی  را خواهد داشت .

  مطلب بعدی اصطلاح Nomination یا امتیاز استانی است :

  همه ساله استانهای مختلفی رشته های مختلف برای افراد خارجی اعلام میکنند که بتوانند در استان خودشان نیروی کار مشخص خود را انتخاب نمایند .

  Nomination :

  در استانهای مختلف امتیازات مختلف دارد و هر استان رشته های مختلف میگیرد . باید دقت کنیم که زمان آن  برای اپلای کردن بسیار محدود میباشد افرادی که میتوانند Nomination ایالتی را بگیرند حتما میتوانند از 600 امتیاز در طرح express entry استفاده کرده و قبولی خود  را تضمین کنند . بعد از اینکه شما در طرح express entry قبول میشوید دولت یک دعوتنامه برای شما میفرستد که هم به ایمیل شما می آید و هم در پروفایل شما در سایت express entry ثبت میشود . شما میتوانید تا 2 ماه اطلاعات خود را در سایت آپلود نمایید ، و مدارکی را که ادعا کردید برای دولت آپلود نموده و ارسال کنید . برای تایید مدارک حتما باید شما مدارک را توسط مترجم رسمی دادگستری تایید کرده و سردفتر اسناد رسمی تایید نماید . پس از این 2 ماه دولت به شما اجازه pr میدهد ، برای اینکه شما در کانادا به عنوان نیروی متخصص در کانادا شروع به فعالیت نمایید و مطلب مهم اینکه اگر joboffer بگیرید باید حتما در شغلی که دولت مشخص میکند تا 6 ماه فعالیت داشته باشید و اگر نمیتوانید طرح خود را ادامه دهید و اگر طرح ایالتی دارید باید حتما در آن ایالت 2 سالی را که فعالیت میکند و امتیازاتش را گرفتید زندگی کنید .

  موسسه حقوقی ملک پور  خوشنام ترین و مورد وثوق ترین موسسه خاورمیانه در خصوص Skilled  worker  کانادا و چگونگی و شرایط آن میتواند به شما کمک کند اگر سوالی در مورد   Skilled  workerکانادا  و پیدا کردن job offer در ایالت های مختلف کانادا و راههای دیگر مهاجرت به کانادا دارید موسسه ما  از طریق وکلای بنام و مشاورین کارورزیده و حقوقدانان متخصص در کنار شما خواهد بود . شما میتوانید از طریق تلفنی به صورت رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید . این موسسه به شما کمک میکند تا این  پروسه را طی کرده  و به اقامت کانادا برسید