دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • مدارک لازم و هزینه های ویزای tier4 انگلستان

 • منبع:malekpour.ir


  شرایط لازم برای اخذ ویزای tier 4 انگلستان
   

  آیا قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارید؟

  آیا می خواهید فرزندتان در مدارس انگلستان تحصیل کند؟

  آیا می دانید که انگلستان از به صرفه ترین کشورها برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس می باشد؟

  آیا با ویزاهای تحصیلی انگلستان آشنایی دارید؟

  در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در زمینه هزینه های ویزاهای تحصیلی انگلستان به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

  ویزاهای تحصیلی انگلستان با نام tier 4 student visa شناخته می شوند و به دو گروه تقسیم می شوند. برای افراد 4 تا 17 ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزای tier 4 (child) و برای افراد بالای 16 سال ویزای tier 4 (general) صادر می شود.

  علاوه بر شرط سنی صدور این ویزاها شروط دیگری نیز دارد که به شرح ذیل می باشد:

   

  Tier 4 (child) student visa

   

  نامه پذیرش مدرسه

  نامه رضایت والدین یا سرپرست فرد

  تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

  شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

   

  Tier 4 (general) student visa

  نامه پذیرش تحصیلی

  تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

  تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد (این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است)

  شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

  متقاضی می تواند از 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در هر دو نوع برای هر شخص 328 پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزای جنرال (همسر، پارتنر و فرزندان زیر 18 سال) همین مقدار است. والدین شخصی که ویزای tier 4 (child) را دارد می توانند درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa را بدهند. هزینه درخواست این ویزا 405 پوند می باشد.

  هر فرد متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه 150 پوند است. این مقدار برای هر همراه هم 150 پوند در سال می باشد، که باید برای تمام سال های تحصیل یک جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود.

  شخص متقاضی ویزا باید نشان دهد که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. شخص باید مبلغی را در حسابی به نام خودش یا والدینش(سرپرست) واریز کند. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره 28 روزه و به صورت متوالی در حساب باشد که این دوره نباید قبل از 31 روز قبل از درخواست متقاضی پایان یافته باشد.

  این مبلغ شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است. هزینه تحصیل شامل هزینه یک سال تحصیل یا کل هزینه اگر دوره تحصیل کمتر از یک سال است. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه یا مدرسه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه زندگی با توجه به این که فرد در چه شهری سکونت دارد متغیر است. برای فردی که قرار است در لندن تحصیل کند ماهیانه 1265 پوند و برای باقی شهرها 1015 پوند که باید هزینه 9 ماه در حساب بانکی شخص باشد. به طور مثال شخصی که برای دانشگاهی در شهر منچستر پذیرش گرفته است باید علاوه بر هزینه یک سال تحصیل اش مبلغ 9135 پوند در حساب بانکی اش داشته باشد.

  برای هر همراه شخص متقاضی ویزای جنرال این مبالغ به شرح ذیل می باشد: برای شهر لندن ماهیانه 845 پوند و برای باقی شهرها ماهیانه 680 پوند.

  اگر شخص درخواست ویزای tier 4 (child) را دارد، حساب بانکی مذبور می تواند به نام خودش یا والینش (سرپرست) باشد. اما اگر شخص درخواست ویزای tier 4 (general) را دارد و می خواهد از تمکن مالی والدینش (سرپرست) استفاده کند (یعنی حساب بانکی به نام والدینش (سرپرست) باشد) باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد:

  شناسنامه
  گواهی فرزندخواندگی
  یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشد
  علاوه بر این نامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول نیز باید ارائه شود.

  اگر شخص نشان دهد که هزینه تحصیل یا قسمتی از آن را پرداخت کرده است مبلغ پرداخت شده از مبلغی که به عنوان هزینه تحصیل در حساب شخص باید واریز شود کم می شود. همچنین اگر محل اقامت شخص خوابگاه های دانشجویی است، متقاضی می تواند با پرداخت حداکثر 1265 پوند به خوابگاه این مبلغ را از کل هزینه ی زندگی ( 9 ماه) که باید در حسابش نشان دهد، کم کند. در مورد مثال قبل، اگر شخص 1265 پوند به خوابگاه خود بپردازد مبلغ مورد نیاز به 7870 پوند کاهش می یابد.

  برای اشخاص زیر 12 سال والدین می توانند درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa را بدهند. آنها باید:

  از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.
  نشان دهند که کار و زندگی اصلی شان خارج از انگلستان است.
  نشان دهند که با پایان یافتن مدت ویزا انگلستان را ترک می کنند.
  توانایی پرداخت هزینه های خروج خود را داشته باشند.
  هم چنین فرزند آنها باید زیر 12 سال باشد، در حال تحصیل و یا در شرف شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشد و دارای ویزای tier 4 (child) باشد.

  ویزای Parent of a tier 4 (child) visa برای اولین بار به مدت 6 تا 12 ماه صادر می شود و هر بار امکان تمدید 12 ماهه آن تا وقتی که فرزند محصل به 12 سال تمام برسد وجود دارد.

  مشاوران ما هم اکنون آماده همکاری با شما در زمینه ویزاهای تحصیلی انگلستان هستند.