دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • اقامت پس از تحصیل در اسپانیا • آنچه دغدغه اصلی دانشجویان و دانش آموزان بعد از اتمام تحصیلشان در کشورهای دیگر است ادامه اقامت و تبدیل ویزای تحصیلی ست.از معمول ترین روش ها برای اقامت دائم پس از اتمام دوران تحصیل ، تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ست.برای اقامت پس از تحصیل در اسپانیا باید در وهله اول کار پیدا کنید و کارفرما داشته باشید تا او درخواست دهد.اقامت پس از تحصیل در اسپانیا از طریق کار ساده نیست زیرا با توجه به اوضاع نامساعد اقتصادی این کشور یافتن شغل مناسب کار دشواری ست هرچند غیرممکن نیست.برای اقامت پس از تحصیل در اسپانیا طریق دیگری هم وجود دارد و آن ازدواج با تبعه این کشور است.در این مقاله سعی شده اطلاعات مختصری درباره اقامت پس از تحصیل در اسپانیا ارائه شود اما هر یک از شقوق بیان شده دارای جزییاتی ست که نیاز به راهنمایی با مشاوران حرفه ای در امر مهاجرت دارد.موسسه حقوقی ملک پور با گردآوردن بهترین وکلا و با تجربه چندین ساله در امر مهاجرت بهترین راه ها را پیش روی شما قرار می دهد.  ویزای کار اسپانیا

  افراد اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و شهروندان سوئیس، به استثنای کرواسی تا تا 30 ژوئن سال 2020، می توانند بدون اجازه کار در اسپانیا کار کنند اما تقریبا تمام افراد دیگر نیاز به اجازه کار دارند.
  برای کار در اسپانیا شما باید سن تان بیش از 18 سال باشد(برای افراد خود اشتغال بیش از 16 سال)
  باید کارفرمایتان از طرف شما درخواست دهد پس شما نیاز به یک پیشنهاد کار و قراردادکار دارید پس از درخواست از طرف کارفرما شما می توانید برای گرفتن مجوز اقدام کنید.
  اجازه کار یک ساله است ولی تا وقتی واجد شرایط باشید تمدید می شود.بعد از پنج سال می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.اطلاعات بیشتر در سایت زیر:
  http://www.expatica.com/es/visas-and-permits/Work-in-Spain-Guide-to-Spanish-work-visas_103258.html
  تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در اسپانیا

  مطالعات نشان دهد که آنها پژوهش، آموزش و یا تمرین را با موفقیت به پایان رسانده اند.
  کمک مالی یا یارانه ای از موسسات دولتی یا خصوصی دریافت نکرده باشند.
  هیچ سابقه کیفری در اسپانیا یا کشور مبدا خود مطابق قانون اسپانیا نداشته باشند.
  ارسال یک قرارداد امضا شده توسط کارفرما و کارگر برای اطمینان از فعالیت مستمر کارگر در طول مدت اعتبار مجوز اقامت و کار.
  شرایط در قرارداد کار باید مطابق با قوانین فعلی باشد و اگر کار پاره وقت است حقوق آن باید مساوی یا بیش از حداقل دستمزد مقرر برای کار تمام وقت باشد.
  دادخواست کارفرما باید در سیستم تامین اجتماعی ثبت نام شود و با قانون فعلی مالیات و تعهدات تامین اجتماعی منطبق باشد.
  کارفرما باید امکانات مالی و مواد اولیه کافی برای پروژه های تجاری و انجام تعهداتش در برابر کارگر داشته باشد.
  اگر کارفرما شخص حقیقی است باید ثابت کند پس از کسر حقوق و دستمزدهای توافق شده سالانه 100% از IPREM یعنی ماهانه 53251 یورو درآمد دارد.
  اگر شامل دو عضو است 200٪ (1،065.02 یورو). اگر شامل بیش از دو نفر باشد باید به مقدار بالاتر از 50٪ از IPREM برای هر عضو اضافی (1065.02 + € 266.26) اضافه شود.
  داشتن آموزش و مدارک حرفه ای در مواردی که از نظر قانونی برای تمرین این حرفه مورد نیاز است.
  مدارک مورد نیاز
  توجه: به طور کلی باید کپی اسناد تحویل داده شود و اصل آنها در زمان درخواست ارائه گردد.
   فرم درخواست رسمی (EX-03)، در دو نسخه که باید تکمیل و توسط شرکت استخدام کننده امضا شود.این فرم را می توانید در اینجا مشاهده کنید:
  http://extranjeros.empleo.gob.es/es/ModelosSolicitudes/Mod_solicitudes2/index.html
   کپی پاسپورت و یا سند سفر و یا در صورت امکان، گواهی ثبت نام در نیروی کار خارجی.
   مدارک مورد نیاز برای شناسایی شرکت
  الف)اگر یک کارآفرین فردی است: کپی از NIF یا NIE، یا رضایت به بررسی هویت از طریق سیستم تأیید هویت و محل اقامت
  ب)اگر یک نهاد حقوقی (SA، SL، تعاونی، و غیره) است:
  • کپی از شماره ثبت شرکت
  • کپی از سند اثبات این امر که امضا کنندگان درخواست برای مجوز، نماینده قانونی شرکت هستند.
  • کپی از NIF یا NIE یا رضایت به بررسی داده هویت به وسیله سیستم احراز هویت و محل اقامت از طریق امضای درخواست.

   امضا قرارداد کار
   اثبات این که این شرکت ملائت کافی برای پرداخت دارد از طریق: نسخه ای از اظهارنامه مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده و یا مالیات بر شرکت ها و یا گزارش از زندگی کاری این شرکت (VILE)، بر اساس سه سال گذشته. همچنین باید گزارش توصیف شغل فراهم شود.
  پس از پنج سال اقامت بی وقفه،می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. اگر شما کارت آبی از دیگر کشور عضو اتحادیه اروپا دارید، و در جای دیگر در اتحادیه اروپا برای مدت مشابه زندگی کردید، این به شما حق اقامت طولانی مدت در اسپانیا را می دهد. اجازه اقامت طولانی مدت به شما امکان ماندن و کار در اسپانیا را به طور نامحدود می دهد، و شما از شرایط یکسان با شهروندان اسپانیایی برخوردارید.
  شما می توانید برای ملیت اسپانیایی پس از 10 سال اقامت در اسپانیا درخواست دهید.شما همچنین می توانید ملیت اسپانیایی را از طریق ازدواج و یا داشتن پدر و مادر اسپانیایی حتی اگر آنها در خارج از اسپانیا به دنیا آمده باشند به دست آورید.
  با ازدواج با یک شهروند اسپانیایی می توانید در عرض یک سال تابعیت اسپانیایی به دست آورید و از رعایت شرط ده ساله معافید اما باید تابعیت قبلی خود را ترک کنید.

  نتیجه گیری:
  با توجه به مطالب بیان شده می توان نتیجه گرفت که آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند بعد از اتمام تحصیلات خود به کار تمام وقت در کشور اسپانیا مشغول شوند باید تحصیلات خود را با موفقیت به پایان برسانند و همچنین تسلط کامل به زبان اسپانیایی داشته باشند در این صورت می توانند با پیدا کردن شغل مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار در اسپانیا تبدیل کنند و برای این کار باید شرایط لازم برای اخذ ویزای کار را داشته باشند.برای اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت پس از تحصیل در اسپانیا با موسسه حقوقی ملک پور،بزرگ ترین و معتبرترین موسسه حقوقی خاورمیانه تماس بگیرید.
  برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت زیر مراجعه نمایید:
  منابع
  http://extranjeros.empleo.gob.es/es/InformacionInteres/InformacionProcedimientos/Ciudadanosnocomunitarios/hoja065/index.html#Requisitos
  http://www.expatica.com/es/visas-and-permits/Work-in-Spain-Guide-to-Spanish-work-visas_103258.html

  گردآورنده:پریسا ایمانی شاهاندشتی