دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • معرفی دانشگاه بارسلونا

 • منبع:malekpour.ir


  تحصیل در اسپانیا هدف بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور می باشد. دانشگاه های اسپانیا از دانشگاه های شناخته شده ای هستند و در بین این دانشگاه ها ، دانشگاهی مانند Barcelona   ، MADRID، و دانشگاه هایی این چنینی مشاهده میشود که دارای رنکینگ جهانی نیز هستند. البته تحصیل در اسپانیا و تحصیل در دانشگاه های TOP این کشور میتواند مدارج بالای علمی را برای این متقاضیان فراهم آورد.

  باتوجه به امکانات بسیار کامل و مدرن دانشگاه های اسپانیا و افزایش متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های اسپانیا بر این شدیم تا اطلاعاتی مفید از سایت دانشگاه های اسپانیا ترجمه نموده و در اختیار شما متقاضیان تحصیل در اسپانیا قرار دهیم.

  یکی از بهترین دانشگاه های اسپانیا دانشگاه Barcelona     می باشد.  دانشگاه Barcelona   دانشگاهی دولتی در شهر بارسلونای اسپانیا می باشد و  با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر Barcelona    و موقعیت فرهنگی احتماعی و ورزشی شهر Barcelona    بسیار شناخته شده و مورد توجه بسیاری از جوانان می باشد.  در سال ۲۰۱۱ دانشگاه Barcelona   بهترین دانشگاه اسپانیا از طرف QS اعلام گشت و همینطور ۱۴۸ امین دانشگاه برتر جهان انتخاب شد. همچنین سال تاسیس این دانشگاه 1450 می باشد .

   

      دانشگاه Barcelona   در رشته های بسیار زیادی مانند:
       حسابداری
      بازیگری / تئاتر
      انسان شناسی
      هنر
      ستاره شناسی
      علوم جو
      هوانوردی
      زیست شناسی
      گیاه شناسی
      تجارت
      سرامیک
      شیمی
      طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)
      سیستم های اطلاعات کامپیوتر (CIS) مطالعات ارتباطات
      نوشتن خلاق
      دندان پزشکی
      اقتصاد
      مهندسی برق
      انگلیسی
      مطالعات زیست محیطی
      زبان خارجی
      جغرافیا
      مطالعات جهانی
      طراحی و گرافیک
      مدیریت
      تاریخ
      روزنامه نگاری
      ریاضیات
      پزشکی
      حسابداری
      زبان اسپانیایی
      طراحی وب سایت
      موسیقی
      علوم طبیعی
       پرستاری
      تغذیه
      نقاشی
      فلسفه
      عکاسی
      فیزیک
      علوم سیاسی
      روان شناسی
      رادیولوژی
      مجسمه سازی
      جامعه شناسی
      دامپزشکی
      ارتباطات بصری

  و بسیاری از گرایشات دیگر اماده ارایه خدمات تحصیلی می باشد.

  دانشگاه Barcelona     در کشور اسپانیا و حتی در اروپا به مرکز تحقیقات معروف است . دانشگاه Barcelona     به صورت مخفف UB معرفی میگردد.

  دانشگاه Barcelona     65.643 دانشجو دارد و در مقطع لیسانس 73 رشته مختلف دارد و در مقطع فوق لیسانس 144 رشته دارد و در مقطع دکتری روی 48 موضوع کار میکنند . و در مجموع  5311 محقق  ، سخنران  و اساتید دارد .

  دانشگاه Barcelona  دارای 6 کمپس می باشد ، کمپس اول که در آن تخصصا رشته علوم ریاضیات و علوم انسانی کار میشود، در مرکز شهر بارسلونا می باشد. اسم این کمپس پلاسا میباشد.

  کمپس دوم : کمپس دیاگونال می باشد، که در حاشیه شهر بارسلونا قرار گرفته است در این کمپس حقوق اقتصاد و بیزینس تدریس می شود.

  همچنین در برخی قسمت های آن علوم اجتماعی تدریس میشود. همچنین در این کمپس داروسازی ، فیزیک و علوم کاربردی نیز تدریس میشود . در قسمت کوچکی از این کمپس اخیرا علوم هنر نیز تدریس میشود.

  کمپس سوم : کمپس بلویتاژ می باشد که قسمتی از بیمارستان بلویتاژ می باشد و مرکز دندان پزشکی دانشگاه Barcelona     به حساب می آید. همچنین مرکز گرایشات مربوط به پرستاری نیز میباشد.

  کمپس چهارم : کمپس پزشکی می باشد . کمپس پزشکی قسمتی از بیمارستان و کلینیک آگوست پی سانیر می باشد ، که علوم تجربی در آن تدریس میشود.

  کمپس پنجم : کمپس موندت می باشد . در قسمت شمالی شهر بارسلونا قرار دارد .

  کمپس موندت ، بیشتر محل برگزاری کلاس های دانشکده روانشناسی و تربیت معلم میباشد .

  کمپس ششم : کمپس تغذیه و صنایع غذایی می باشد .

  با توجه به تنوع در رشته های ارایه شده در دانشگاه Barcelona     میتوان تحصیل در  دانشگاه Barcelona     را معجزه ای در دنیای تحصیلات عالیه دانشجویان خارج از کشور دانست بنا به هزینه های بسیار مناسب و امکانات گسترده همچنین تنوع در رشته های موجود.

  رنکینگ دانشگاه Barcelona     هم جهانیست ، هم این دانشگاه اخیرا در خود اروپا جزو برترین دانشگاه هاست.

  دانشگاه Barcelona    در بین 250 دانشگاه اول جهان قرار گرفته است.

  دانشگاه Barcelona    جزو 100 دانشگاه اول اروپاست. اکنون میخواهیم رنکینگ ها از نقطه نظر رتبه بندی های مختلف دانشگاه Barcelona     را خدمت شما توضیح دهیم.

  از نظر سیستم رنکینگ ARW دانشگاه Barcelona     جزو 200 دانشگاه برتر جهان است . از نظر رنکینگ   WUR دانشگاه Barcelona     جزو 250  دانشگاه اول جهان است . از نظر سیستم رنکینگ QS دانشگاه بارسلونا جزو 160 دانشگاه اول جهان می باشد .

  از نظر سیستم رنکینگ best global universities   دانشگاه Barcelona    جزو 90 دانشگاه برتر جهان می باشد.

  از نظر سیستم رنکینگCWUR   دانشگاه  Barcelona    جزو 122 دانشگاه برتر جهان است.

  جهت پر کردن فرم  application  و ثبت نام  دانشگاه میتوانید به این لینک مراجعه فرمایید:

  http://www.ub.edu/web/ub/en/estudis/estudiar_UB/estades_temporals/solicitud_acceptacio/solicitud_acceptacio.html

  اساتید بسیار زیادی در حال حاضر در دانشگاه Barcelona    در حال تدریس می باشند و این دانشگاه از اساتید برجسته بومی و بین المللی بهره میگیرد.

  یکی از نکات بسیار مهم در جهت متقاضیان تحصیل در دانشگاه Barcelona     این نکته است که این دانشگاه در زمینه های پرستاری و علوم تجربی بسیار مدرن بوده و دارای امکانات آموزشی و کاربردی بسیار زیادیست.

  برای مثال این دانشگاه برای خود بیمارستانی دارد و با کلینیک ها و بیمارستان های بسیار زیادی هم طرف قرارداد می باشد و این موجب میشود متقاضیان تحصیل پرستاری در دانشگاه Barcelona     بتوانند از موقیعت های شغلی و کارورزی در امکانات کاربردی خود این دانشگاه استفاده نموده و بهره مند شوند.

  که از نمونه این کلینیک و بیمارستان ها میتوان کلینیک پزشکی Barcelona    ، بیمارستان

  Bellvitge University Hospital  ، در بارسلونا را نام برد.

  آدرس دانشگاه Barcelona     در ذیل آمده است:

  Address:

  University of Barcelona

  Gran Via de les Corts Catalanes, 585

  08007 Barcelona

   

  و همچنین ادرس سایت رسمی دانشگاه  Barcelona    در زیر برای شما آمده است:

  http://www.ub.edu

  مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه Barcelona    :

   

      ارایه حداقل دیپلم 12 ساله از مقاطع قبلی در کشور مبدا
      ارایه فرم پرشده ثبت نام در دانشگاه Barcelona
      ارایه مدرک زبان برای ورود به دانشگاه Barcelona   الزامی نیست اما باید سطح مطلوبی از دانش زبان را دارا باشد.
      رسید پرداختی مبلغ شهریه دانشگاه

  در تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور از آنها اطلاعات لازم و کافی را در زمینه ی شرایط دیگر دانشگاه Barcelona    اخذ نمایید و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور با افتخار در خدمت شما و پاسخگویی  تمامی سوالاتتان در این زمینه با افتخار خواهند بود .

  متقاضیان اخذ اطلاعات در زمینه تحصیل در  دانشگاه Barcelona    می توانند جهت اخذ مشاوره رایگان با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور در این امر که شامل گروه وکلای حقوق بین الملل و مشاورین حقوق بین الملل می باشند تماس داشته و مشاوره رایگان اخذ نمایند.

  نفیسه هاشمی