دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • تحصیل در اسپانیا

 • در این قسمت از سایت مطالب مفیدی در رابطه با تحصیل در اسپانیا و اعزام دانشجو به اسپانیا نوشته شده است.

  اسپانیا کشوری است که در حال حاضر با توجه محیط تاریخی و مدرنی که دارد، امکان تجربه فرهنگی را برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم می آورد و همین امر سبب شده است که همه ساله خیل عظیمی از جمعیت به کشور اسپانیا مهاجرت نمایند.

  اسپانیا میزبان ۱۳ شهر است که در فهرست میراث جهانی گنجانده شده اند و این کشور معروف است که در هر سال، ۳۰۰ روز از آسمان آفتابی بهره مند است. اسپانیا همچنین از یک اقتصاد رقابتی برخوردار است که این کشور را در رتبه نهم در اقتصاد جهان قرار می دهد.

  برای آشنایی با فضای آموزشی اسپانیا، بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند حداقل یک ترم را در این کشور تحصیل کنند و اصولا نیز بعد از این دوره به ادامه تحصیل خود در کشور اسپانیا ادامه می دهند.   ادامه تحصیل در اسپانیا در دانشگاههای دولتی برای عموم دانش پژوهان وداوطلبان بین المللی نسبتا رایگان است بدین صورت که داوطلبین شهریه به نسبت بسیار پایین تری از دانشگاههای خصوصی و دیگر دانشگاههای اروپایی دارند و همین مورد سبب برتری کشور اسپانیا شده است به طور مثال برای مقطع کارشناسی ارشد هر ترم بین ۵۰۰-۸۰۰ یورو در هر ترم نسبت به هر رشته میباشد. اکثر دانشگاه ها در اسپانیا دوره های خود را به زبان اسپانیولی برگزار میکنند. بنابراین یادگیری این زبان برای تحصیل ضروری میباشد. البته برخی ار دانشگاه ها دوره هایی را به زبان انگلیسی و فرانسوی نیز ارائه میدهند، که شرایط پذیرش انها نیز دارا بودن اطلاعات پایه زبان اسپانیولی میباشد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا:

  ۱-            گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های اسپانیا

  ۲-            ترجمه مدارک تحصیلی

  ۳-            گواهی صحت پزشکی

  ۴-            گواهی عدم سو پیشینه

  ۵-            کپی اجاره منزل در کشور مقصد

  ۶-            تمکن مالی از بانک

  ۷-            فیش حقوقی حامی مالی شما

  نکته حایز اهمیت این است که شاید هزینه تحصیل در اسپانیا پایین باشد اما این به مفهوم نمی باشد که شما هزینه زندگی را هم نمی پردازید ، بلکه هزینه های زندگی نظیر هزینه اجاره خانه ،آب و برق ب تلفن به عهده خود دانشجویی است که میخواهد در اسپانیا درس بخواند.

  تحصیل ر اسپانیا دارای مزایا و معایبی میباشد که از جمله مزایای آن میتوان به آب و هوای مساعد اشاره نمود و از جمله ایراداتش میتوان به رنکینگ پایین تر دانشگاهیش نسبت به آمریکا و انگکستان اشاره کرد.

  شما پیش از هر اقدامی در باب تحصیل در اسپانیا باید که تمام جزییات را در مورد تحصیل در اسپانیا بدانید و تا زمانی که دقیقا نسبت به تحصیل در اسپانیا آگاهی به دست نیاوردید نمیتوانید مطمئن باشید که تصمیم صحیحی گرفته اید و هدف ما نیز در این سایت راهنمایی شما و معرفی دفاتر معتبری است که با آگاهی تمام در این مورد عمل می کنند.
  - See more at: https://www.iranmohajerat.ir/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7/#sthash.lkTQR9jZ.dpuf