دانشنامه مهاجرت

  مهاجرت

 • ویزای توریستی آلمان • در این مقاله قوانین مربوط به ویزای توریستی آلمان ، شرایط اخذ ویزای توریستی آلمان، مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان  ، نحوه اقدام جهت ویزای توریستی آلمان ، انواع ویزای توریستی آلمان، چگونگی اخذ وقت سفارت جهت ویزای توریستی آلمان ، هزینه  ویزای توریستی آلمان، و طور  کل ویزای  توریستی شنگن را به طور خلاصه و مفید خدمت شما عزیزان که سوالات متداول و رایج در باب ویزای توریستی آلمان داشته اید شرح دهیم. ویزای توریستی آلمان به اشخاصی تعلق میگیرد که هدف آنها بازدید از آلمان است . ویزای توریستی آلمان به طور عموم به مدت 3 ماه صادر خواهد شد و اشخاص با اخذ ویزای توریستی آلمان، مجوز حضور در آلمان را بیشتر از 3 ماه نخواهند داشت. ویزای توریستی آلمان مختص افرادی است که می خواهند مسافرتی تفریحی به آلمان را داشته و نخواهند بیش از مدت مشخصی در آلمان حضور داشته باشند. طبق قوانین کشور آلمان،. با مراجعه به سایت  زیر در مورد ویزای توریستی آلمان ، شما دوستان عزیز  اطلاعات جامع و کاملی را کسب نمایید:
  https://legalmalekpour.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/
  https://www.iranmohajerat.ir/
   

  اولین اقدام جهت اخذ ویزای توریستی آلمان این است که شما عزیزان از سفارت آلمان درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان نمایید. درخواست ویزای توریستی آلمان صرفا با حضور شخص متقاضی ویزای توریستی انجام پذیر خواهد بود

  با عنایت به موافقتنامه یا معاهده شنگن، که در سال 1985 میلادی میان یکسری از کشورهای اروپایی منعقد شد  و آلمان هم یکی از کشورهای عضواین معاهده است، ورود و خروج کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا کاملا بلامانع شد به این جهت که از مشکلات و موانع ورود و خروج میان مرزی ساکنین کشورهای شنگن کاسته شود لذا می توان گفت اخذ ویزای شنگن نتها برای اشخاصی است که در حوزه کشو.رهای شنگن ساکن نبوده یا تبعه کشورهای خارج از حوزه شنگن هستند. کشورهای عضو شنگن: اسپانیا، سوئیس، هلند ، اتریش، سوئد، آلمان، لهستان، دانمارک، نروژ، پرتغال، لیختن اشتاین،اسلوونی، استونی، مجارستان، یونان، مالت، فنلاند، لیتوانی، اسلواکی، لتونی، چک، لوکزامبورگ، ایسلند، ایتالیا، بلژیک و فزانسه.جهت اخذ ویزای توریستی اتریش ، ویزای توریستی فرانسه و هریک از کشورهای مذکور شما عزیزان می توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملکپور تماس گرفته یا از سایت های زیر دیدن نمایید:
  https://www.iranmohajerat.ir/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1/

  https://legalmalekpour.com/category/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/

  البته شایان ذکر است کسانی که ساکن یا تبعه کشورهای قاره آمریکا هستند به استثناء چند کشور مانند بولیوی، کلمبیا و . . . و همچنین اتباع استرالیا و کشورهایی مثل مالزی، کره و ژاپن جهت ورود به حوزه شنگن تا 90 روز نیاز به اخذ ویزای شنگن ندارند.

  در میان کشورهای عضو شنگن آلمان از جمله کشورهایی است که اتباع کشورهای خارج از شنگن می توانند به صورت سازمان یافته و ریسک پایین جهت  اخذ ویزای توریستی آلمان اقدام نمایند. اشخاص با اخذ ویزای شنگن می توانند ه صورت یکپارچه به تمام کشورهای عضو وارد شوند به عبارتی مثلا با اخذ ویزای توریستی آلمان ، اشخاص می توانند و مجاز هستند به دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن سفر داشته باشند  بنابراین با اخذ ویزای توریستی آلمان می توانند به کشورهای دیگر همچون اتریش ، سوئد، فنلاند ، فرانسه و . . . ورود و خروج داشته باشید.

  ویزای توریستی آلمان منحصرا برای افرادی است که هدف انها مسافرت کوتاه مدت به آلمان داشته باشند که عموما ویزای توریستی آلمان یا دیگر کشورهای عضو پیمان شنگن به مدت 3 ماهه صدور می یابد. و اشخاص مجوز حضور بیش از 3 ماه را با ویزای توریستی آلمان طبق قوانین مهاجرتی نخواهند داشت. بنابراین اشخاص جهت کار در آلمان ، تحصیل در آلمان ، ثبت شرکت در آلمان، سرمایه گذاری در آلمان، ازدواج با تبعه آلمان نیازمند اخذ انواع دیگری از ویزا هستند.

   
   
  انواع ویزای شنگن مطابق قوانین:

  مطابق با قوانین به طور کلی  ویزای شنگن انواع مختلفی دارد که در اینجا آنها را شرح خواهیم داد:
  1-ویزای نوع A :
  مطابق قوانین ویزای تیپ A   اصطلاحا مشهور به ویزای ترانزیت است به این معنا که اشخاص با اخذ ویزای نوع A  مجوز خارج شدن از فرودگاه کشور مقصد را ندارند و صرفا قادر به این خواهند بود پرواز خویش را در کشور مقصد تغییر داده و مقصد بعدی خود را به کشوری خارج از کشورهای شنگن لحاظ نمایند. به عنوان مثال شخصی که از ایران می خواهد به ایالات  متحده آمریکا سفر داشته باشد ابتدا کشور خود را یکی از کشورهای حوزه شنگن انتخاب نموده و پس از آنکه وارد فرودگاه یکی از کشورهای حوزه شنگن شده بدون آنکه مجوز خروج از فرودگاه داشته باشد از آن فرودگاه راهی ایالات متحده شود.
  2- ویزای نوع B
  مطابق قوانین مهاجرتی ویزای نوع B  به ویزایی اطلاق می شود که بر خلاف ویزای نوع A  ، مسافر می تواند از فرودگاه خارج شود و به عبارتی مهاجر قادر خواهد بود از کشورهای عضو شنگن به عنوان منطقه گذر استفاده کرده و از راه زمینی به کشورهایی خارج از حوزه شنگن  وارد شود.
  3-ویزای نوع C :
  مطابق قوانین ویزای تیپ C  جهت اشخاصی است که نمی خواهند مقصد دوم آنها کشورهای خارج از حوزه شنگن باشد و در واقع از این ویزا می توان به عنوان  ویزای توریستی شنگن یاد کرد. شایان ذکر است اکثر مردم عزیز ایران با ویزای تیپ C به عنوان توریست وارد شنگن می شوند.

  4-ویزای نوع D
  مطابق قوانین مهاجرتی  ، ویزاهای بلند مدت که  از سوی سفارت قابل صدور است به عنوان ویزای نوع D  شناخته می شود. این ویزا مورد علاقه تجار و بازرگانان است و بیشتر این اشخاص از ویزای تیپ D  استفاده می نمایند چرا که با ویزای تیپ D قادر خواهند بود در طی سال چندین دفعه به شنگن ورود و خروج داشته باشند.
  شایان ذکر است دارا بودن ویزای شنگن الزامی به این نیست که کشورهای دیگر حتما اجازه دهند شخصی که ویزا دارد را به کشور خود راه دهند به عنوان مثال اگر شما ویزای شنگن خود را از یونان اخذ نموده باشید منتها از بلژیک وارد شنگن شوید مسئولین عبور مرزی بلژیک قادر خواهند بود مطابق قوانین از ورود شما جلوگیری نمایند و شما را از شنگن خارج نمایند.

  مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

  متقاضی ویزای توریستی آلمان   باید مدارکی که در زیر آمده است  را جهت ارائه به سفارت توسط مترجمین ، ترجمه ( ترجمه رسمی دادگستری ) نماید. در ضمن متقاضی می بایست از تمامی مدارک کپی هم داشته باشد.پس از بررسی مدارک توسط سفارت، اصل مدارک به متقاضی برگردانده می شود و کپی مدارک در پرونده متقاضی نگه داشته می شود.
  دانلود فرم درخواست ویزای توریستی آلمان از سایت سفارت آلمان و تکمیل صحیح آن
  مدارک شناسایی مثل شناسنامه و کارت ملی
  گذرنامه معتبر  ( کپی گذرنامه ای به این صورت که از صفحات 1 تا 5 کپی تهیه شود و صفحاتی که در آن مهر ویزا خورده است هم باید کپی آن تهیه شود.
  عکس با ابعاد شش در چهار ( 3 عدد ) و برای همراهان 2 عدد – عکس باید تمام رخ ، رنگی  و با زمینه سفید باشد. شایان ذکر است مطابق قوانین ویزای توریستی شنگن عکس متقاضی برروی استیکر ویزا به چاپ خواهد رسید لذا بدیهی است عکس متقاضی باید با ظاهر کنونی وی مطابقت داشته باشد.
  آدرس محل کار و محل سکونت به صورت کاملا دقیق
  مدارکی که نشانگر موقعیت شغلی متقاضی باشد
  کارکنان و کارمندان قسمت های دولتی ، ترجمه اخرین حکم کارگزینی ارائه دهند.
  برای کارمندانی که در قسمت های خصوصی کار می کنند  تاییدیه ای مبنی بر اشتغال به کار لازم است.
  برای اشخاصی که مسئول، مدیر یا رئیس شرکت هستند ترجمه روزنامه رسمی شرکت مورد نیاز است همچنین cv  و رزومه شرکت خصوصی  با ترجمه و دو نسخه از مدارک فارسی
  دانشجویان می بایست کارت دانشجویی بین المللی و اعضای هیئت علمی می بایست کارت عضویت هیئت علمی را ارائه دهند.
  اشخاصی که شغل ازاد دارند می بایست کارت بازرگانی یا جواز کسب ترجمه شده خود را ارائه دهند.
  متقاضی ویزای توریستی آلمان می بایست  بیمه نامه مسافرتی سه ماهه تهیه نماید.
  رزرو بلیط رفت و برگشت به آلمان
  لازم به ذکر است که دوستان عزیز عنایت داشته باشید که  همزمان اقدام به اخذ چند وقت سفارت  ننمایید و مدارک جعلی به سفارت هرگز ارائه ندهید چرا که مطابق قوانین  این امر جرم و به نوعی سوء استفاده از نظام تعیین وقت سفارت تلقی می شود. و سفارت  به این دلیل با اخذ ویزای شما موافقت نخواهد کرد.جهت ارائه مدارک به سفارت متقاضی میبایست به صورت حضوری یا آنلاین وقت سفارت اخذ نماید. وکلای موسسه حقوقی ملکپور به شما عزیزان توصیه می نماید به هیچ عنوان به صورت تلفنی جهت وقت سفارت اقدام نفرمایید. جهت اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک مورد نیاز  و همچنین مهاجرت به آلمان می توانید به سایت زیر مراجعه بفرمایید:

  https://www.iranmohajerat.ir/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

  https://legalmalekpour.com/category/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C/%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86/

  هزینه درخواست اخذ ویزای توریستی آلمان نوع c:

  هزینه درخواست ویزای توریستی آلمان برای افراد زیر 6 سال رایگان است برای اشخاص 6 تا 12 سال ، 35 یورو است و اشخاص 12 سال به بالا نیز 60 یورو باید پرداخت نمایند.  به دلیل کثرت مراجعین نیاز است جهت اخذ وقت سفارت و بالا رفتن شانس ویزای شما عزیزان ، حتما با وکیل در این امر مشورت نموده و  البته شما عزیزان می توانید از مشاوره حضوری و تلفنی وکلای موسسه حقوقی ملکپور بهره مند شوید. از روز مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت آلمان حدودا 14 تا 21 روز طول خواهد کشید تا جوای قطعی جهت ویزای توریستی آلمان به شما عزیزان داده شود. جهت اطلاعات در مورد چگونگی بالابردن شانس ویزای توریستی آلمان می توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید:
  https://legalmalekpour.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/

  https://www.iranmohajerat.ir/

   
  برای اشخاصی که می خواهند مدت بیش از 90 روز در آلمان حضور داشته باشند اخذ ویزای توریستی آلمان وجهه ای نخواهد داشت . آنها مطابق قوانین مهاجرتی آلمان باید یکی از انواع ویزاهای زیر را دریافت نمایند:
  ویزای تحصیل در آلمان
  ویزای کار در آلمان
  ثبت شرکت در آلمان
  موسسه حقوقی ملکپور با داشتن کادری مجرب ، تمامی خدمات در باب اخذ ویزای آلمان اعم از ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی آلمان، ثبت شرکت در آلمان، اقامت دائم در آلمان ، ازدواج در آلمان را با کمال میل پذیرش می نماید. شما دوستان عزیز جهت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید و از مشاوره های تلفنی و حضوری وکلای ما بهره مند شوید. همچنین شما عزیزان می توانید از سایت های زیر نیز دیدن نمایید:
  https://legalmalekpour.com/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/
  https://www.iranmohajerat.ir/